KAPALI 42-43 civarına aile arabası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,388
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Hepinize selam.

Aile dostumuz için araç arayışlarına başladık. Bütçemizi yukarıda yazdım. Maksimum bütçemiz bu. Özellikle ilan olarak tavsiyelerinizi bekliyorum.

Aranan özellikler:
- Benzin/Lpg/Dizel fark etmez ama benzinli olursa çok yakmaması önemli

-Bagajı biraz büyük olmalı(Bu kriteri düşününce C segmenti sedan araçlara bakmaya başladım)

-Çok sorun çıkarmamalı

-Manuel-Otomatik fark etmez ama otomatik olursa tork konvertörlü ve cvt şanzıman düşünüyoruz.

Aklıma Mazda3 ve Jetta 1.6 hitler geldi ama forumdaşların da önerisini bekliyorum.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
honda city benzinli şehir içi 7lt civarı şehir dışı 5-5.3lt tüketim. 500 litre bagaj. lpg uyumlu, içi geniş, motoru sorunsuz, otomatik şanzımanı sorunsuz. o paralara 100bin km altı bulunma ihtimali var.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,728
6,791
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bagaj kriterini ne derece karşılar bilmiyorum ama sanırım alınabilecek en yeni ve az yakacak benzinlilerden biri Peugeot 208 1.0 VTi.

Bagaj konusunu karşılamazsa da önerilen City veya Attrage uygun seçeneklerden biri olacaktır. Çok sorun çıkarmasın diyince benim aklıma direk olabildiğince yeni bir araç olması geliyor.

EDIT : Attrage'in fiyatları uçuşa geçmiş.
EDIT2 : 208 1.0 VTi fiyatlarıda yükselmiş. En kralı 40'tı bir kaç ay öncesine kadar.
EDIT3 : Noluyor bu piyasaya... Alooo...

Son düzenleme:

Slipknot

Düz Yol Gazcısı
29 Tem 2019
22
22
195
32
Hocam piyasa şuan tavan yapmış durumda bence. 45e kadar araç bakıyorum 2,3 aydır hala bakıyorum yani. Benim ilk aracım olacağı için bayağı bir araştırma ve titizlikle yapıyorum.

Fluence ve megane'ların bagajı büyük fakat hasara pek önem vermezseniz 45-48 k civarında bulabilirsiniz.

Nebiogluakif

Takipçi
21 Ağu 2019
4
0
10
31
Marka
BMW
Skoda Octavia 1.6 2004 modele bakmabı tavsiye ederim. Hem az yakar vag grubu parçası bol ve en güzel tarafı bağajı camla açılıyor yükleme eşiği felan biçilmiş kaftan. 1.9 dizeli az km de bakabilirsin

E.ackgz

Asfalt Kurutucu
9 Haz 2019
24
5
595
24
Lpg li bir city işinizi görebilir. Bagajı fazlasıyla geniş lpg uyum sorunu yok , ideal seçim. Bu paralara temiz düşük km li bir city bulabilirsiniz , kullanmış biri olarak tavsiye ederim .

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Tanıdıkta ilk sahibinden arkadan çıtır hasarlı dizel bi Corolla var. Pert kaydı yok. 33'e bırakır, 12-13 harcanırsa çiçek gibi binilir.
Aslında dediğiniz mantıklı fakat güvenilir usta lazım.. kaza çok ağır olmadığı müddetçe sizin bahsettiğiniz gibi aracını şeffaf bir şekilde alıcıya ileten satıcılar kazalı araçlarını ettiği fiyata kolaylıkla satabiliyorlar. Gerçekten kafa hariç arkadan yada yandan önemsiz bir şekilde yapılan kazalar araç düzgün yapıldıktan sonra benim gözümde hiçbir eksi teşkil etmiyor. Fakat gerçekten satıcı tarafından hem şeffaf olunmalı hem de ederine satılmalı.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
2003-2007 yılları arasında üretilen corollalar tercih edilebilir bizim aileden 3 tane geçti biri d4-d ikisi 1.6 benzinli sahipleri çok memnundu . Fiyatları biraz daha yüksek ama iyi bir araştırma ve iyi bir pazarlıkla bu fiyatlara bulunabilir .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım