KAPALI 45.000 limitli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
45.000 tlye bir araba bakıyoruz bu arabayı ablam ve annemde kullanacağı için kısa ve otomatik olması önemli çok km yapmıyoruz sende 7-8 bin anca yapıyoruz buyüzden yakıt çok önemli değil ama sadece uzun yolda ve sollamalarda performansı üzmesin yeter önerilerinize açığım teşekkürler iyi forumlar

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Hyundai i10 ve i20 önerebilirim. Çok hızlı arabalar değil ama performans olarak çok da üzmez. Hemde temiz araba olur. Hatta i10'un otomatiği 53 binden başlıyor. Bütçe artırılabilirse mantıklı bir tercih olur.

Utku TEKIN

Profesör
8 Eyl 2016
129
89
1,035
2006-2008 Ford Focus 2 TDCİ hatchback lere bakabilirsin.110 hp üzmez diye düşünüyorum.
2005-2010 Mazda 3 1.6 hatchback lere bakabilirsin. Sorunsuz bir araçtır. Performansıyla ilgili bilgim yok. 105 hp miş.
2011-2012 Seat Ibiza 1.2 TSİ lere bakabilirsin. Performansı gayet iyi.
2010-2012 Toyota Yaris 1.33 lere bakabilirsin. 100 hp F1 şanzıman çok iyi çalışır.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Ford fiesta 1.4 benzinli otomatik nasıldır var mı bi bilginiz 4 ileri tork konvertörlü eski, tip şanzıman varmış 96 beygir oluyorlar performans konusu nasıldır acaba temizleri bulunuyor 45e kadar

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ford Fiesta 1.4 otomatik ve Opel Corsa 1.4 otomatik benzini içip performansı iyi olmayan arabalar. Hatta i20 1.4 otomatiğide bu listeye ekleyebiliriz.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Astra nin easytronic sanzimanlari biraz sikintili diye duymustum bide 45.000 liraya kadar temiz otomatik bulmak biraz zor olsa gerek cunku babam biraz takintilidir arac konularinda degiseni kesinlikle olmamasi gerekir

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Hani içimden çokta paylaşmak gelmiyor, kullandığı aracı övüyor vs. şeklinde bir geri dönüş gelebilir diye ama beğendik ki, işimize geldi ki aldık işin bir de o boyutu var.
Bu fiyata yeni model otomatik araba alternatifi çokta yok. Yaris'in son kasasının (2012-...) makyaj görmemişleri var ama değişen olmadığı zaman km artıyor, piyasa çok yüksek maalesef. 1.4 otomatik Corsa'dan iyi performansı olduğuna kefilim. Verilere göre Fiesta 1.4 otomatiktende iyi (hatta atmosferik B sınıfı otomatikler arasında son kasa Jazz ve 2011 kasa Colt dışında hepsinden iyi). Ama çokta bir şey beklememek gerekir, performans aracı değil. Şehir içinde çok rahattır, tasarımından dolayı içi olduğundan geniş hissettirir, kör noktası yok denebilir.
Uzun yol demişsiniz, sık yapıyorsanız C sınıfının altına düşmenizi önermem.

Örnek ilanlar:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...vites-yaris-koc-finans-imkani-464183172/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ahibinden-hasarsiz-temiz-arac-454393245/detay

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Toyota kullanicisi olarak size sorayim 2008 ve ustu 1.6 124 hp lik otomatik auris ler var temiz duruyor cogu onlar icin ne dusunuyorsunuz

Zamanında bayide incelemek dışında pekte bilgim yok. Hacmi dışarıdan da görüldüğü gibi gayet iyiydi onu hatırlıyorum, kişisel görüşüm bir önceki nesil corolla ve auris şuankilerden daha iyiydi, son kasa auris'in kalitesini bilmiyorum ama corolla'da kalite olarakta önceki nesil daha iyiydi. Bir de genel olarak motor ve şanzımanı şuankiyle kıyaslayabilirim. O zamanki 1.6 motor şuankinden daha güçsüz (şuan 132bg 160nm) ve biraz daha çok yakıyor. O zamanlar cvt yoktu, son kasada geldi cvt. İki tür otomatik şanzıman var o araçlarda. Biri tork konvertörlü biri mmt. Tork konvertörlü bildiğiniz gibi sağlam ancak yakıta olumsuz etkisi var. Mmt ise dizellerde de olan yarı otomatiklerin adı, vites yükseltecekken ayağı gazdan çekmek sarsıntıyı azaltıyor vs. tam otomatik rahatlığında değil. Sorun yaşayanlar olmuştu geçmişte ancak bildiğim kadarıyla maliyeti tam otomatiklerinki kadar fazla olmuyor yarı otomatiklerin.

Arabanın vites görünümünden anlaşılıyor ne tür şanzıman olduğu
bu şekille yolluysa (üstten aşağı doğru: P-R-N-D şeklinde) tork konvertörlü, örneğin: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...degisensiz-tam-otomatik-vites-464290225/detay
bu şekildeyse ise mmt yani yarı otomatik, örneğin: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-olmayan-yari-otomatik-auris-464145858/detay

Düzenleme: Şimdi aklıma geldi, @Mustafak bir Auris kullanıcısı olarak daha fazla yardımcı olabilir belki.

Son düzenleme:

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
B segmenti bakana kadar Astra H 1.6 atmosferik motorlu olanlara bakılabilir. Hem modeli yüksek olur hem c segmenti olur hem de performansı çok kötü olmaz. Bagaj ihtiyacınız varsa B segmenti yetmeyecektir. Easytronik kötü bir şanzıman ancak alışınca problem yaratmıyor hem de sorunsuz çalışıyor.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Sabah şanzımana örnek olarak attığım araçlardan mmtli olan satıldı herhalde, yayından kaldırılmış. Yenisini atayım: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...egant_otomatik_servis-bakimli-464147953/detay

Astra h'yi değil ama j 1.6'yı biliyorum, performansı toyota 1.6'dan kötü, daha ağır ve doğal olarak daha fazla yakıyor onu ekleyeyim.
Bu fiyata 2010 civarı 308 1.6 otomatikte bulunur ama 10.5lt civarı yakıyor şehir içinde.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Az km yapılacaksa , arada bir performanslı kullanırım derseniz,4 kapı ihtiyacı da yoksa seat ibiza 1.4 tsi fr bakmanızı tavsiye ederim.

Tabii artık 45'e zor, 50 civarı olabilir.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Az km yapılacaksa , arada bir performanslı kullanırım derseniz,4 kapı ihtiyacı da yoksa seat ibiza 1.4 tsi fr bakmanızı tavsiye ederim.

Tabii artık 45'e zor, 50 civarı olabilir.

Dsg harika bir sanziman farkindayim bende seatlara baktim ama cidden ikinci dlde korkutuyor sifir alinacak olsa hic dusunmeden dsg derim ama benden önceki sahibi nasil kullanmis bilemeyecegimden korkutuyor

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Sabah şanzımana örnek olarak attığım araçlardan mmtli olan satıldı herhalde, yayından kaldırılmış. Yenisini atayım: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...egant_otomatik_servis-bakimli-464147953/detay

Astra h'yi değil ama j 1.6'yı biliyorum, performansı toyota 1.6'dan kötü, daha ağır ve doğal olarak daha fazla yakıyor onu ekleyeyim.
Bu fiyata 2010 civarı 308 1.6 otomatikte bulunur ama 10.5lt civarı yakıyor şehir içinde.
Yine ayni sekilde easytronic kotu bir sanziman cok duydum bunu ve aurisin tipi niyeyse astra h tan cok daha yakisikli geliyor bana kisisel gorus tabiki bu c segmenti her bakimdan cok daha iyi olur tabi

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Nedeni nedir acaba biraz aciklayabilirmisiniz
Uzun bir yazı olacak idare et lütfen oncelikle Dayımın meslegi ucak makanigi zaten subay kendisi o yüzden anlıyor araçların alt yapı işleyiş düzeninden.öncesinde 206 jazz ve corolla (efsane kasa denilen) sahibiydi corollayı sattıktan sonra aurisler var otomatik hb fenada yorumlara sahip degil toyota alayım corrolladan alıstım hemde sağlam araba dedi gidip bayiden satın aldı elegant ve otomatik ilk 2 3 ay malatyada sıkıntısız bindi ne olduysa izmire taşınınca oldu araba rampa çikmıyormus yavassan (10-20km) ne kadar gaz verirsen ver araba durup geri kaymaya baslıyormus ve tabi şanzımandan yanik kokularıyla beraber dedik götür bayiye 1.2 arabalar çıkarken onun çikmama ihtimali yok neyse götürmüs servise 3 aylık arabanın baskıbalatasının bitik olduğunu bu yüzden cıkmadıgını söylemisler neyse baskı serviste degismis evin rampasına geldiğinde yine aynı durum degisen bisey yok burda ilk cizigi yedi sonra 4. Ayında el freni teli kopuyor rampada arkasındaki araca bindiriyor yine bir servis ziyareti teli cıkartıyorlar tel oksitlenmis bu yüzdende mukavemet gösteremeyip kopmus oda bir cizik attırdi 7. Ayında izmirden mersine geliyoruz ben kullanıyorum mersin gişelerine geldigimde ayağımı frene attım fren dipte boşalmıs bosa alıp yavas yavas el freniyle durdurdum servise cekildi fren hidrolik pompası patlamıs bu olaydan sonrada dayım direk servisten alıp araba pazarına cekti sattı o bizi öldürmeden biz onu öldürelim diyerek sattıktan sonra daha bana toyota aldıracak güc yok dedi

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
Uzun bir yazı olacak idare et lütfen oncelikle Dayımın meslegi ucak makanigi zaten subay kendisi o yüzden anlıyor araçların alt yapı işleyiş düzeninden.öncesinde 206 jazz ve corolla (efsane kasa denilen) sahibiydi corollayı sattıktan sonra aurisler var otomatik hb fenada yorumlara sahip degil toyota alayım corrolladan alıstım hemde sağlam araba dedi gidip bayiden satın aldı elegant ve otomatik ilk 2 3 ay malatyada sıkıntısız bindi ne olduysa izmire taşınınca oldu araba rampa çikmıyormus yavassan (10-20km) ne kadar gaz verirsen ver araba durup geri kaymaya baslıyormus ve tabi şanzımandan yanik kokularıyla beraber dedik götür bayiye 1.2 arabalar çıkarken onun çikmama ihtimali yok neyse götürmüs servise 3 aylık arabanın baskıbalatasının bitik olduğunu bu yüzden cıkmadıgını söylemisler neyse baskı serviste degismis evin rampasına geldiğinde yine aynı durum degisen bisey yok burda ilk cizigi yedi sonra 4. Ayında el freni teli kopuyor rampada arkasındaki araca bindiriyor yine bir servis ziyareti teli cıkartıyorlar tel oksitlenmis bu yüzdende mukavemet gösteremeyip kopmus oda bir cizik attırdi 7. Ayında izmirden mersine geliyoruz ben kullanıyorum mersin gişelerine geldigimde ayağımı frene attım fren dipte boşalmıs bosa alıp yavas yavas el freniyle durdurdum servise cekildi fren hidrolik pompası patlamıs bu olaydan sonrada dayım direk servisten alıp araba pazarına cekti sattı o bizi öldürmeden biz onu öldürelim diyerek sattıktan sonra daha bana toyota aldıracak güc yok dedi
Tabiki kabul edilemez bir durum ancak Toyota on yıllardır Sorunsuz kimliğe sahip bir araç . Sizin araç ikinci el mıydı yoksa sıfır mıydı ben onu merak ettim .

Birde baskı balata dendiğine göre MMT şanzıman var , sarsıntılı ve sorunlu bir şanzıman ...
Birde tork konvertorlude park modu olduğu için elfreni kopsa bile hemen kaymaz heralde en azından diğeri kadar hızlı olmaz .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım