KAPALI 45-60 arası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemcan1245

Taklacı Güvercin
5 Ocak 2017
17
22
295
Arkadaşlar merhabalar , araç almayı düşünüyorum acemi şöfürüm ve araç fiyatlarını düşününce sıfır almaktan vazgeçiyorum. Aradığım özellikler
- yeni kasa bir araç olmalı (2010 ve üzeri)
- 45-60 bin tl aralıgında
- dizel-benzin çok farketmez ancak çok yakan bir araç istemiyorum (çok fazla km de yapmam sanırım)
- otomatik/manuel farketmez
- teknolojik bir araç istiyorum (ekranı olsun , hız sabitleme olsun vb.)
- 75bin km'yi geçmemiş olsun
- hasar kaydı minimal olabilir 300-500 lokal boya olabilir sıkıntı yok.
- güvenli bir araç olsun.
- 2. elinin çok iyi olması şart değil ama kötüde olmasın. 2-3 yıl sonra satıp sıfır birşey almak istiyorum.
kısacası f/p araç tavsiyesi istiyorum. Şimdilik baktıklarım C4 ve leon belki rapid. Sizin tavsiye edeceğiniz şu modellere de bak dediğiniz , ben olsam şunu alırım dediğiniz model tavsiyesi olursa çok memnun olurum :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Arkadaşlar merhabalar , araç almayı düşünüyorum acemi şöfürüm ve araç fiyatlarını düşününce sıfır almaktan vazgeçiyorum. Aradığım özellikler
- yeni kasa bir araç olmalı (2010 ve üzeri)
- 45-60 bin tl aralıgında
- dizel-benzin çok farketmez ancak çok yakan bir araç istemiyorum (çok fazla km de yapmam sanırım)
- otomatik/manuel farketmez
- teknolojik bir araç istiyorum (ekranı olsun , hız sabitleme olsun vb.)
- 75bin km'yi geçmemiş olsun
- hasar kaydı minimal olabilir 300-500 lokal boya olabilir sıkıntı yok.
- güvenli bir araç olsun.
- 2. elinin çok iyi olması şart değil ama kötüde olmasın. 2-3 yıl sonra satıp sıfır birşey almak istiyorum.
kısacası f/p araç tavsiyesi istiyorum. Şimdilik baktıklarım C4 ve leon belki rapid. Sizin tavsiye edeceğiniz şu modellere de bak dediğiniz , ben olsam şunu alırım dediğiniz model tavsiyesi olursa çok memnun olurum :)

Bence bir insanın ilk arabası japon olmalı. Özellikle Toyota sıkıcı olabilirler ama kullanması en kolay arabalardır :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hocam toyota deyince biraz genel olmuş , corolla'lar pahalı bildiğim kadarıyla yarisi biraz küçük buluyorum. Biraz daha spesifik olabilir misiniz ?
o fiyatlara 2011 model auris bulabilirsiniz tam genç arabası bence. Geçen hafta 1.4 fiesta kullanma şansım oldu ve araba dökülse kullanırken çok keyif aldım belki dizel motor ile o da uygun olabilir. Bu da o araba ile ilgili yazım :) http://garajtv.com/umut-ford-fiesta-trend-1-4-otomatik/

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
60 k ya çıkabiliyorsanız, en iyisi sıfır araba almanız. bu durumda b segment arabalardan ne tavsiye ederim. yeni 1.2 puretech 3 silindir motoru ve eat6 tam otomatik şanzımanı ile yeni 208 benim ilk önerim olur. sonrasında fabia ve ibiza mantıklı olur, ama dsg olacağı için garantisi bitince satın. birde mazda 2 gelecek diyorlar onu bekleyebilirsiniz, mazda kötü araba yapmaz, düzgün bişey çıkacaktır. onun dışında şaşmaz b ler fiesta ve polo olabilir ama o rakama fulünü değil orta paketi alırsınız.

SerkanErdem

Profesör
24 Eki 2016
139
65
1,035
37
Istanbul
Honda Jazz onerebilirim. teknolojik ve yakit acisindan iyi. Park sorunu da olmaz, ama ic hacim oldukca genis.2-3 sene sonra satacaksaniz, 2.el pyasasi yuksek, para kaybi olmayacaktir.

rcelik

Asfalt Kurutucu
26 Kas 2016
8
1
645
33
İSTANBUL
2012-2015 arası 1.6 TDCI Ford Focus Style deyip noktayı koyarım. C Segmenti, yol tutuş, verdiğiniz paranın hakkını verme yönlerinden avantajınız olur. 2. eldede üzmez sizi.. İbiza Mibiza da almayın 1000 motorluk araç mı olur?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Acemilik atmak için Fiat ve Hyundai öneririm. Genel olarak ufak tefek ayna, tampon, sis lambası gibi parçaları Alman ve Japonlara göre nispeten ucuz olur. İki markada da tatmin edici modeller var. Fiat Bravo, Egea olabilir, Hyundai i20 ve i30 olabilir. Bravo'da tereddütünüz olursa Fiat'ın Multijet motorlarının her zaman piyasası olur. Hyundai'nin zaten piyasası hareketlidir.

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
2012-2015 arası 1.6 TDCI Ford Focus Style deyip noktayı koyarım. C Segmenti, yol tutuş, verdiğiniz paranın hakkını verme yönlerinden avantajınız olur. 2. eldede üzmez sizi.. İbiza Mibiza da almayın 1000 motorluk araç mı olur?
öyle güzel olur ki; istersen az yakar, istersen iyi kaçar!

cemcan1245

Taklacı Güvercin
5 Ocak 2017
17
22
295
bu aralar octavia'ya bakıyorum 2014-15 model optimal 1.2 tsi 40-50 bin km'de 55-60k gibi fiyatlara temiz bulunabilir. Mantıklı gelmeye başladı ? o kadar çok seçenek var ki kafam karışıyor sürekli :D

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
1.2 tsi leon veya honda jazz derim. benzinliler ama az yakıyorlar. 6.5 litre ortalama. benzinli oldukları için düşük fiyat ve yüksek model yılı bulmak daha olası. birde bu araçlara sahibinden değilde, dod ve benzeri garantili ikinci el satan distiribitörlerden bakmanızı öneririm. sahipleri fazla fiyat çekiyor, bayilerde ederine rahat bulursunuz içinize sinen birşey

yukarıda arkadaşın fabia da güzelmiş, hem daha bugün izledim sınıfında ncap tesleri falan olarakta çok iyi b sınıfında skoda fabia

Son düzenleme:

VVadam

Taklacı Güvercin
17 Mar 2017
8
1
295
Tavsiyem sıfır Egea alın.Veya Linea Accent falan olabilir.Zaten acemiyim demissiniz.. Bu araçlar peynir ekmektir.Parcasi bakkalda bile vardır.Haliyle korkunuz olmaz.

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım