KAPALI 45 bin ₺ altı Mercedes SLK'lar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

titaniumboi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
6
0
585
Merhabalar 18 yaşında bir genç için bu araç uygun mudur? Üniversite sınavına hazırlanıyorum, üniversiteye giderken de kullanırım. Arkadan itiş ve otomatik hardtop olması beni benden alıyor. 150 bin kmyi geçmemiş olanlara bütçem yetiyor sizce benle yaşıt bir aracın bana çok masrafı olur mu? Alman otomobili sonuçta ve spor yani bu fiyata bitek Mazda Miata falan oluyor ama bence Mercedes daha iyi görünüş olarak. Taksilerin 600 bin km de olması ve hala çalışan Fiat Albeaları görünce Alman malı masrafsız sürerim diye düşünüyorum ama? Birde bunlar spor otomobil performanslı kullanılmış olsa bile titiz davranılmıştır diye düşünüyorum. Birde ailemizde engelli birey var, indirimli araç alabilirim ama 50 bin bütçem var ama 75 bin liraya 0 km roadster alınmaz heralde?

Düşündüğüm modeller Mercedes SLK 200 Kompressor veya 230 Kompressor.

Fikir belirteceklere şimdiden teşekkürler, herkese iyi bayramlar.

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
O yaştaki cabrio araba resmen patlamaya hazır bombadır.o sebeple illa mercedes diyorsan slk değil de clk tavsiye ederim. Ama onda da yine her an sanayiye düşüp 5.000tl lik olası masraflara hazır olmak gerekir. Böyle durumları göze alabiliyorsan, hayırlı olsun.

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Şahsi fikrim ÖTV'siz araç almanız...
Volvo v60 1.6, Volvo s80 1.6d, Bmw 320i station 1.6cc vs. vs. bu liste uzar gider...
Rapor derecesi %45 üzeri ise, düşünmeden yurt dışından 3 yaşına kadar, istediğiniz 1600cc'ye kadar olan otomobili ve 4 çekeri alabilirsiniz...

titaniumboi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
6
0
585
Teşekkür ederim fikirleriniz için, bu indirim sadece 0 km araçlarda uygulanıyor yani o bahsettiğiniz markalar 100 bin üstü sanırım 0 ı. Yurtdışıda tabi bir seçenek ötv indirimi uygulanır fakat astarı yüzünden seçenek dışı kalabilir.. Gümrüğü, ordan getirtilmesi vesaire bunlar hep ekstra masraf tabi distrübitörle görüşülse daha iyi olur. Yunanistan veya Bulgaristan'dan 2.el alınıyor mu 3 yaşına kadar dediniz ama?? Türk plakalı olacak şekilde ve indirimle..

Son düzenleme:

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Yurt dışından veya buradan alacağınız araca ötv veya hiç bir gümrük vergisi ödemeyeceksiniz...
Benim söylediğim, yurt dışından 3 yaşına kadar 2. el almanız... Hem ÖTV gibi saçma vergiler ile şişirilmemiş hem de ikinci el...
Yani 10.000 euro'ya 3 yaşında otomatik vites dizel volvo v60, 6000 euro'ya peugeot 508sw citroen c5sw 1.6 e-hdi triptonik...
5 yıl içinde hiç bir MTV ödemeyecek, bir çok indirim ve park önceliğiniz olacak...

titaniumboi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
6
0
585
Yurt dışından veya buradan alacağınız araca ötv veya hiç bir gümrük vergisi ödemeyeceksiniz...
Benim söylediğim, yurt dışından 3 yaşına kadar 2. el almanız... Hem ÖTV gibi saçma vergiler ile şişirilmemiş hem de ikinci el...
Yani 10.000 euro'ya 3 yaşında otomatik vites dizel volvo v60, 6000 euro'ya peugeot 508sw citroen c5sw 1.6 e-hdi triptonik...
5 yıl içinde hiç bir MTV ödemeyecek, bir çok indirim ve park önceliğiniz olacak...
Yurtdışı olayını bilmiyordum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Peki araç bakarken nasıl bakmalıyız direk 10-13 bin euroluk araçlara mı bakmalıyız? yoksa ötv indirimi uygulanacağı için daha da yükseltebilir miyiz? yani 13 bin euroluk aracı alsak burda vergisini ödüyoruz ama biz ödemeyeceğiz. yoksa bu fiyata vergi dahil mi yani indirim uygulanacağı için 20 bin euroya kadar çıkabilir miyiz?

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Yurtdışı olayını bilmiyordum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Peki araç bakarken nasıl bakmalıyız direk 10-13 bin euroluk araçlara mı bakmalıyız? yoksa ötv indirimi uygulanacağı için daha da yükseltebilir miyiz? yani 13 bin euroluk aracı alsak burda vergisini ödüyoruz ama biz ödemeyeceğiz. yoksa bu fiyata vergi dahil mi yani indirim uygulanacağı için 20 bin euroya kadar çıkabilir miyiz?

Yurt dışından baktığınız ikinci el bir aracı, baktığınız fiyatdan alacaksınız... ÖTV ülkemize ait bir vergi olduğundan, yurt dışında ki araçlarda ÖTV yok... Hali ile düşürebilecek bir vergi de yok... Zaten ikinci el alınan bir araca her hangi bir yasal indirim uygulanamaz... Sahibi kaç paraya satıyorsa o...
13 bin euro'ya bulduğunuz aracı o paraya alacaksınız... Hiç bir özel tüketim vergisi (ÖTV) veya gümrük vergisi uygulanmayacak...
Tek masrafınız aracın nakliye bedeli olacak...
İşlemleriniz bittikten sonra, devlet 500 dolar karşılığında belirlediğiniz araca expertiz yaptırıp istediğiniz gümrüğe kadar getirecek...
Siz evraklarınız ile gidip teslim alacaksınız sadece... Karışık gibi gözükse de basit işler... Kolay gelsin...

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Benim de bu hakkım var, %94 ağır raporlu bedensel engelliyim... Sırf 1.6 benzinli veya dizel araca binmemek ve offroad hobimden vazgeçmemek adına bu hakkımı kullanmadım... Kullanmayacağım da...
Benim arabam v8 olmalı, 4 çeker olmalı, kilitli olmalı, yüksek olmalı :D
İkinci bir araba alacak param olursa, 1.6D volvo s80 veya v60 alabilirim...

titaniumboi

Asfalt Kurutucu
13 Eyl 2016
6
0
585
Benim de bu hakkım var, %94 ağır raporlu bedensel engelliyim... Sırf 1.6 benzinli veya dizel araca binmemek ve offroad hobimden vazgeçmemek adına bu hakkımı kullanmadım... Kullanmayacağım da...
Benim arabam v8 olmalı, 4 çeker olmalı, kilitli olmalı, yüksek olmalı :D
İkinci bir araba alacak param olursa, 1.6D volvo s80 veya v60 alabilirim...
Merhaba tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Diyelim 10 bin euroluk bir araç aldık yurtdışından, Türkiye'ye girice %18 kdv ödeyecek miyiz? Bunu 0 km araç almak için Türkiye'deki distrübitörlerle mi görüşmeliyiz yoksa Yunanistan veya Bulgaristan'a gidip araçla ülkeye giriş yapabilir miyiz 0 alsak?

MirkanZJ

Profesör
10 Eyl 2016
177
408
1,535
İstanbul
Merhaba tekrardan rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Diyelim 10 bin euroluk bir araç aldık yurtdışından, Türkiye'ye girice %18 kdv ödeyecek miyiz? Bunu 0 km araç almak için Türkiye'deki distrübitörlerle mi görüşmeliyiz yoksa Yunanistan veya Bulgaristan'a gidip araçla ülkeye giriş yapabilir miyiz 0 alsak?

Yurt dışından sıfır araç alımı hakkında bir bilgim yok, ikinci el alırsanız Türkiye'ye girdiğinde hiç bir gümrük vergisi ve KDV-ÖTV ödemeyeceksiniz...
Zaten yurt dışından ikinci el araç almanın esprisi, zaten vergisiz alınan bir aracın, 2. ele düşüp değer kaybetmiş olması...
Yani hem ilk alındığında vergi ödenmediği için ucuz, hem de kullanıldığı için... Siz bu aracı almak istediğinizde en ölü rakama almış olacaksınız...
Tavsiyem sıfır düşünmeyin, 2-3 yaşına kadar temiz bir ikinci el olsun... 5 yıl sonra satmak istediğinizde kar edeceğiniz bir araç bakın...
Bmw Volvo olur... Çok değer kaybetmez...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım