KAPALI 50000-55000TL CİVARI ARAÇ TERCİHİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batufan907

Asfalt Kurutucu
25 Eki 2016
14
3
595
Herkese Merhaba,

2005 model 1.3 Multijet Palio'mu satıp yerine 50-55k TL civarı bir araç bakmak istiyorum.Aslında bakarsanız 2. el den korkuyorum.Çünkü, günümüzde temiz araç bulmak çok zor.Bu fiyatlara megane3,golf5 belki 6,leon gibi araçlar bakılabilir dizel bulamadığım için benzinliye yöneldim artık,çok da eski olsun istemiyorum.Sizlerin önerilerini merak ediyorum.Kafamdan sıfır 1.2tsi ibiza almak veya 1.4 punto evo almak geçiyor.İkisinin de fiyatları çok yakın 50bin civarındalar,gol yeme riski de 0'a yakın :) .Yani böyle düşünmek mi doğru yoksa 2.elde şu şu araçlar yönel dediğiniz şeyler varsa onlara yönelmek mi doğru?Dönüşlerinizi bekliyorum.Herkese şimdiden teşekkürler.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Citroen c5 1.6 ehdi otomatik veya manuel bulabilirsiniz. Otomatik vitesi geçişleri yavaştır ama az yakar ve masrafsızdır eğer şart değilse manuel öneririm. D sınıfı konforlu bir araba ama citroenlerin ıvır zıvırları çabuk bozuluyor temiz kullanmak lazım
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...roen-c5-fransiz-tanki-satilik-433600726/detay

Fiat Bravo-Fiat Egea 1.6 ve 1.3 dizel

Alfa romeo giuletta 1.6 dizel

Mazda 3 1.6 dizel manuel

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ogretmenden-hatasiz-64000-km-443258028/detay
Hyundai i30 1.6 dizel 128bg
https://www.sahibinden.com/ilan/vas....6-crdi-style-dizel-61.000-km-440646414/detay

Kia ceed 1.6 DİZEL 128BG
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-sikintisiz-kirmizi-seytan-443625462/detay

Hocam bu liste uzar gider siz bence 2012 üstü c sınıfı dizel arabalara bakın :)

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Nacizane tavsiyem.2.elden korkuyorum demissiniz.bu sebeple;

0 km olarak

1.5 DCI ambiance dokker 51 bin TL
1.5 DCI Stepway(dolu)dokker 54 bin tl
1.5 TDCİ ford courier 58 bin TL
1.3 Multijet Fiorino 54 bin TL(5 bin TL farkla otomatik alabiliyorsunuz )

Hem dizel,hem 0km hemde özellikle ford ve Fiat ta çok ciddi finans destekleri var.25_30 bin TL krediye bile 0 faizle kocfinanstan veriyorlar.aklinizda bulunsun istedim :)

batufan907

Asfalt Kurutucu
25 Eki 2016
14
3
595
Hepinize çok teşekkürler,bunları göz önünde bulundurarak yeniden yol alacağım.Ama bu konuşma arasında aklıma c5 bakmak mantıklı geldi.Eski şirket arabamdı oradan biliyorum.Konforuna ve yakıt tüketimine hayran kalmıştım ama citroen diye hiç düşünmemiştim.Biraz alıcı gözüyle yorumlara bakacağım.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...servis-bakimli-comfort-golf-6-446451439/detay
hocam c5 lere baktık golfü almadan önce hiç içimize sinmemişti benim tavsiyem bu kasalara bakmanız :D ya şimdi vagcı dicekler ama gerçekten c5 in vites geçişleri çok saçma sapan olabiliyor bazen :D
bu arada vagcı değilim hatta arabada eksilerde var ama c5 in şanzımanı bence bütün artılarını baltalıyor.
Şanzıman alışmak gerekiyor yoksa iyi yaa (citroen kullanıcısı :D)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
haa ama mesela dsg de çok güvenilir bir şanzıman değil(acı itiraf :D ) ama gerçekten vites geçişleri güzel(gerçi attığım araba manuel)

Hocam şimdi birazcık c4 picasso ile gazladım (yokluk :p ) cidden tepkilerine alışmak gerekiyor ben sürekli manuel modda kullanıyorum ve vites atmadan önce ayağımı manuel vitesteki gibi ayağımı gazdan çekiyorum cidden pürüzsüz değişiyor. Ben kullanırken bazen annem,babam şaşırıyor bu araba sende niye bu kadar akıcı gidiyor diye :D

karyel

Profesör
2 Kas 2016
313
441
1,395
40
Tabi önce ihtiyacı tam belirlemek lazım; dizel mi, benzin mi. segmenti, otomatik mi manuel mi? v.s.
Ben genel olarak sıfırdan yanayım. Temiz kullanayım önünü arkasını bileyim isterim. Ama ikinci elde de temiz bildiğim güzel bir araba olursa alabilirim. tabi 2. elde segment önemli. segment büyüdükçe aynı paraya alınacak araç haliyle eskiyecektir, sorun çıkarma şansı artacaktır.
Benim tavsiyem (eğer ki çok genişlik aranmıyorsa) b segmenti sıfır bir araçtır. İbiza güzel bir araç, yeni kasasında da çok bişey değişeceğini düşünmüyorum. sonuçta VW Nasreddin hocanın saz çalma fıkrasına devam ediyor. 208 güzel, fabia, i20 v.b bakın. polo ve fiesta pahalı olacaktır. puntoya ise o parayı vermeyin.

batufan907

Asfalt Kurutucu
25 Eki 2016
14
3
595
Şöyle bir durum var ki,eski çalıştığım şirkette elime belirttiğiniz bütün araçlar geçti.Citroen otomatik olarak düşünmek beni yıpratacaktır büyük ihtimalle çünkü vites geçişlerinde gerçekten çok düşünüyor araç.Onun haricinde fd6 kasa civic de geldi bir dönem,onun yakıtıyla baş etmek biraz sıkıntı olur.Aracı sıkıştırmadan bile 9-10lt'lerden aşağı ben hiç düşüremedim.Benzinli olacaksa max 7lerde gezen bi araç olsun istiyorum.Kısacası isteğim şu bu parayı verince minimum riskle karşılaşacağım bi araç olsun aşırı masraf çıkarmasın.Dizel olsa keşke tabi ama bu fiyatlara temiz dizel bulmak biraz sıkıntı gibi km'ler hep +100k

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
25
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
Hocam golf 6 ile bizim ortalamamız 7.5 :) gidişide çok tatminkar. Tavsiye ederim kesinlikle. Eğer alabiliyorsanız manuel alın ben riske girip dsg aldım. Şuan sıkıntısı yok ama yinede riske girmek istemeyen adam için riskli bir şanzımandır dsg.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım