KAPALI 6 yıl kullanılacak 40-45 bin TL ye araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

newhidalgo

Elit Apaçi
30 Haz 2019
60
13
970
23
Marka
Volkswagen
bu bütçedeki fiestalar bu işi görür mü?

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
6 yıl kullanılacak bir 2.el araba için japonlara bakmanızı öneririm.
Kara şimşekİlan No: 707199536
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kara-simsek-707199536/detay
2015 MODEL MİTSUBİSHİ ATTRAGE ORJİNALİlan No: 711319031
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-mitsubishi-attrage-orjinal-711319031/detay

Bunları önerebilirim model olarak attım ilanların durumunu bilemiyorum. Sorunuza özel konuşursak 1,25 ve 1,4 lerin dayanıklı olduğunu biliyorum.Bunun dışında lpg sevmeyen motorlar olduğunu da biliyorum fiesta özelinde

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
6 yıl kullanıcaksanız piyasada tutulmayan güvenilir görev adamı araçlara yönelin.
Kesinlikle @DouglasAdams a katılıyorum mitsubishi attrage işinizi görür.o fiyatlardaki opellerden özellikle uzak durmanızı öneririm ve 6 yıl sonra aracın kaç yaşında olacağına potansiyel bakım masraflarına dikkat etmeniz lazım

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
6 yıl kullanılacak bir 2.el araba için japonlara bakmanızı öneririm.
Kara şimşekİlan No: 707199536
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-kara-simsek-707199536/detay
2015 MODEL MİTSUBİSHİ ATTRAGE ORJİNALİlan No: 711319031
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...el-mitsubishi-attrage-orjinal-711319031/detay

Bunları önerebilirim model olarak attım ilanların durumunu bilemiyorum. Sorunuza özel konuşursak 1,25 ve 1,4 lerin dayanıklı olduğunu biliyorum.Bunun dışında lpg sevmeyen motorlar olduğunu da biliyorum fiesta özelinde

Urban cruiser B sınıfı altyapısı kullanan (zaten boyutları da öyle, b crossover denebilir sanırım) ancak zamanında B sınıfı ve A sınıfı Toyotalardan kötü ncap testlerine sahip bir araba. Türkiye'de bulunmuyor oluşu ise gerek parça için gerek 6 yıl sonrası için iyi olmayacaktır diye düşünüyorum.

Model yılı belirtmeden önerilerim; Mitsubishi Lancer, Toyota Corolla ve Auris.

Corolla'yı beğenmiyorum demişsiniz, işin içine görsellik girerse kimin ne beğendiğini, ne beğeneceğini bilemeyiz maalesef. :)

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Urban cruiser B sınıfı altyapısı kullanan (zaten boyutları da öyle, b crossover denebilir sanırım) ancak zamanında B sınıfı ve A sınıfı Toyotalardan kötü ncap testlerine sahip bir araba. Türkiye'de bulunmuyor oluşu ise gerek parça için gerek 6 yıl sonrası için iyi olmayacaktır diye düşünüyorum.

Model yılı belirtmeden önerilerim; Mitsubishi Lancer, Toyota Corolla ve Auris.

Corolla'yı beğenmiyorum demişsiniz, işin içine görsellik girerse kimin ne beğendiğini, ne beğeneceğini bilemeyiz maalesef. :)
Urban cruiser hava yastığı kesme anahtarı olmadığı için ve arka koltuk pelvis koruyucu hava yastığı genişliğine sahip olmadığı için 3 puan alıyor.Bu yüzden sürücü ve yolcu puanları yüzde 50 lerde kalıyor.Aynen öyle b crossover konumlaması yapılacak bir araba ve scion markasıyla satışa daha çok çıkan bir model.Bu yüzden Toyota’dan ziyade daihatsu gibi görülebilir:)

facelift

Asfalt Kurutucu
29 May 2019
180
152
635
34
Marka
BMW
Urban cruiser hava yastığı kesme anahtarı olmadığı için ve arka koltuk pelvis koruyucu hava yastığı genişliğine sahip olmadığı için 3 puan alıyor.Bu yüzden sürücü ve yolcu puanları yüzde 50 lerde kalıyor.Aynen öyle b crossover konumlaması yapılacak bir araba ve scion markasıyla satışa daha çok çıkan bir model.Bu yüzden Toyota’dan ziyade daihatsu gibi görülebilir:)
Attrage da gerçekten kötü bir otomobil hocam. 45 bin paraya da o alınmaz bence. Urban cruiser tavsiyeniz için tebrik ederim. En şık toyotalardan biri bence. Yarise göre daha erkeksi tasarımı da var.

Başlık için konuşursak 6 yıl binecekseniz sorunsuz Japon’lar kafa ağrıtmaz prensibinden ziyade canınızın istediği aracın bakımlarını yaptırıp binin hocam. Beğenmediğiniz araca iş görür mantığıyla binmek mutsuz edebilir bu uzun sürede. 6 yıl az bir zaman değil.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,917
2
24,228
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Attrage da gerçekten kötü bir otomobil hocam. 45 bin paraya da o alınmaz bence. Urban cruiser tavsiyeniz için tebrik ederim. En şık toyotalardan biri bence. Yarise göre daha erkeksi tasarımı da var.

Başlık için konuşursak 6 yıl binecekseniz sorunsuz Japon’lar kafa ağrıtmaz prensibinden ziyade canınızın istediği aracın bakımlarını yaptırıp binin hocam. Beğenmediğiniz araca iş görür mantığıyla binmek mutsuz edebilir bu uzun sürede. 6 yıl az bir zaman değil.
Attrage ı kötü yapan hangi özellikleri?

Karabey

Asfalt Kurutucu
30 Tem 2019
18
35
595
41
Marka
Peugeot
Benzer bütçelere araç bakıyorum ve benim fikrim biraz daha farklı diğer arkadaşlara göre. Bu fiyatlara Japonların model olarak eskileri bulunuyor genelde. Atrage bence güzel bir araba Space Star ile birlikte, fakat temiz örnekleri 60 bin civarlarında. 45 civarına da bulunuyor ancak gözlemlerime göre o fiyatlarda olanların bir sıkıntısı var hep.

Ben kendime de büyük ihtimalle Punto Evo bakacağım. Aşırı km yapmıyorsanız (benim gibi) 70-80 bin km civarında, hasarsız, 1.4 atmosferik 2010-2011 model Fiat Punto Evo tercih edilebilir.

"Sorun çıkardığında kolay çözülsün, ucuza çözülsün" arabalarından biri. Sahibi olmadım, denemeler hariç uzun dönem kullanmadım ancak dediğim gibi kendim için de bulduğum en kuvvetli aday Punto Evo.

Diğer adaylarım arasında Suzuki Swift ve Toyota Yaris var ancak bu adayları araştırmaya devam ediyorum, zira bunların otomatik şanzımalarını düşünüyorum. (Punto Evo Duologic hakkıında kötü yorumlar var, onu da araştırmaya devam ediyorum.) Hatta buralarda da fikir soracağım. Ama biraz daha araştırmalıyım önce.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bu bütçedeki fiestalar bu işi görür mü?
Görür. 1.4 benzinli Titanium X manuel'ini 2010'da 0 km alıp 8 yıl / 196.000 km kullandık, bu forumdan bir arkadaşımıza sattık. Hala kullanıyor. Model yılını biraz eskitirseniz 2006-2008 Fiesta'lara veya Fusion'lara giderseniz o kasalar bahsettiğim kasadan da sağlamdır. Ondan da 1.4 benzinli Ghia'sını 6 yıl / 235.000 km kullanmıştık :)
Yeter ki az km yapmış ve iyi bakılmış örneklerini bulun. Siz ona baktıkça o da size bakar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım