KAPALI 60-70 e hangi Makina? ( 325ci ? 5.20-5.30d)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Selam beyler , ALLAH kısmet ederde aracımı değiştireceğim, omega 2.5 var bende . Sıkıntısı bakımı parçası dört dörtlük bi araç benim için ama model yükseltmek ve değişiklik adına bi araç bakıyorum .
- İlk astra cabrio alalım dedik , e46 325 cabriolar daha mantıklı geldi , ikiside hemen hemen aynı yakıyor bmw daha lüks bmw yani. Daha önce hiç uzun süre bmw serisi kullanmadım bmw 3.20 e60 kasa kullandım kısa bi süre hoşuma gitti,dolayısıyla sizin tecrübelerinizden yardım istiyorum.

-e46 325-330 ci cabrio 2002+ kaç bin civarına alınır ? Yapılı olmasını istiyorum uğraşmamak adına.
Bahse konu olan bmw modelleri ortalama kaç yakar .?

-e60 e90 3.20 5.30 5.20 dizelleri önerirmisiniz?

Sizce ne almalıyım ?
Kriterlerim şöyleki;
Arkadan itiş olması
Manuel olması ( açı verme vs vs olaylarında az zararla çıkmak için :) )
Cabrio olsa süper olur.
Günde minimum 50 km yol yapıyorum, omega 1 litreyle 15 km gidiyor ( uzun yol )
Kmde 50-1 tl arası kabulum .
Şaka makinesi ( omeganın uzun yolu süper ama kalkışlarda zayıf kalıyor, bunuda aşmak için daha hızlı bi araç istiyorum , hem kalkışı hem uzun yolu tatmin etsin...)
E46 atmosferik sanırım turbolu kadar seri olurmu bilemiyorum ? Önerilerinizi bekliyorum . Şimdiden çok teşekkürler.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
BMW'lerin 320i ve 520i leride en az Omega kadar kalkışta zayıftırlar.O sebepten dolayı 325i vb gibi üst hacimlere bakmanızı öneririm, yakıt konusuna da gelince bir 330i şehir içinde 16.5-17 lt yakar affetmez.Bu da eğer benzinde binecekseniz sizin hesabınızın çok çok üstüne çıkar.LPG de ise BMW'nin yeni nesil(2002 ve sonrası) alüminyum blokları için tavsiye etmem çok çabuk rahatsızlanabiliyorlar.Atmosferik E46'lar içinse şunu söyleyebilirim muhteşem bir ses muhteşem bir devir bandı karakteristiği fakat turbolu motorlara nazaran tork bakımından biraz zayıf kalıyorlar ama bu demek değildir ki 231 bg 330i yavaş ya da gitmez olarak algılanmasın yoksa beni burada vururlar.Temiz bulursanız alınız ama eğer yakıt problem olacaksa E60 520D alıp ara ara gazlamanız daha mantıklı, onlar atmosferik benzinlilere oranla daha az yakıyorlar ve turbolu olduğu için en az onlar kadar da kaçıyorlar.Yalnız çıktığınız bütçeler ciddi bütçeler o paraya 250-300 bin km yapmış haşat arabalara hiç bakmayın yoksa BMW tüm nazikliğini ve kırılganlığını gösterir.Ama ben harcayacak olsam ve evinde 2.aracı konumunda ise çoook temiz bir E46 325-330Ci bulup hayatın tadını çıkarırdım, atmosferik candır tabii bir de manuel olacak yoksa tork konvertörünün zaten litresi 5.5 tl ye çıkmış benzini sömürmesine izin vermemeliyim.Ama yok hayalin de bir sınırı var diyorsanız 520D E60 alın, hem pratik gündelik kullanırsınız hem de zevk ihtiyacınızı görürsünüz.

Son düzenleme:

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
BMW'lerin 320i ve 520i leride en az Omega kadar kalkışta zayıftırlar.O sebepten dolayı 325i vb gibi üst hacimlere bakmanızı öneririm, yakıt konusuna da gelince bir 330i şehir içinde 16.5-17 lt yakar affetmez.Bu da eğer benzinde binecekseniz sizin hesabınızın çok çok üstüne çıkar.LPG de ise BMW'nin yeni nesil(2002 ve sonrası) alüminyum blokları için tavsiye etmem çok çabuk rahatsızlanabiliyorlar.Atmosferik E46'lar içinse şunu söyleyebilirim muhteşem bir ses muhteşem bir devir bandı karakteristiği fakat turbolu motorlara nazaran tork bakımından biraz zayıf kalıyorlar ama bu demek değildir ki 231 bg 330i yavaş ya da gitmez olarak algılanmasın yoksa beni burada vururlar.Temiz bulursanız alınız ama eğer yakıt problem olacaksa E60 520D alıp ara ara gazlamanız daha mantıklı, onlar atmosferik benzinlilere oranla daha az yakıyorlar ve turbolu olduğu için en az onlar kadar da kaçıyorlar.Yalnız çıktığınız bütçeler ciddi bütçeler o paraya 250-300 bin km yapmış haşat arabalara hiç bakmayın yoksa BMW tüm nazikliğini ve kırılganlığını gösterir.Ama ben harcayacak olsam ve evinde 2.aracı konumunda ise çoook temiz bir E46 325-330Ci bulup hayatın tadını çıkarırdım, atmosferik candır tabii bir de manuel olacak yoksa tork konvertörünün zaten litresi 5.5 tl ye çıkmış benzini sömürmesine izin vermemeliyim.Ama yok hayalin de bir sınırı var diyorsanız 520D E60 alın, hem pratik gündelik kullanırsınız hem de zevk ihtiyacınızı görürsünüz.
Yorumunuzun her kelimesine katılıyorum bende öyle tahmin ediyordum. Zaten e46 cabrio ya gidiyor içim e46 olursa zaten manuel düşünürüm. Omegada ki otomatik düşük devirlerde bi hayli üzüyor. E46 istiyorum, yanına 15 civarına bi corsa alır işimi görürüm . Hafta sonları e46 yı çıkartırım diye hayal ettim fakat gelin görün ki şöyle düzgün bi manuel 3.25 vs e 46 70 lerde gereksiz bi pahalılık var. 5.30 d 50-60 a görünce mantıklı gelmiyor deil .sizin yorumunuz zaten yoğun olduğum e 46 cabrioya beni itti. Zaten pek 2. Eli yok düşer illaki.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Valla abi bmw alip ekransiz almak degisik geliyor bana gozum direk yadirgadi ha dogarken ekranlami dogduk yok ama renksizde olsa orada ekran vari bisi koysalarmis iyiymis
Radyonun falan ekranı var da altlarda kaldığı ve kapalı olduğu için gözükmüyor tabi. Ayrıca 10 senelik bir arabanın şimdikiler gibi ekranı olmaması da çok doğal, biz fazla alıştık bence.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Radyonun falan ekranı var da altlarda kaldığı ve kapalı olduğu için gözükmüyor tabi. Ayrıca 10 senelik bir arabanın şimdikiler gibi ekranı olmaması da çok doğal, biz fazla alıştık bence.
Simdikiler gibi aramiyorum elbette ancak 10 yasi gectim 18 sene onceki arabalarda bile orada kucukde olsa renksiz bir bilgi ekrani olurdu gozume bos geldi o yuzden

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Omega 15-20 lt yakıyor alıştım diyebilirim basmayınca 40 kr yi gördüm ş.dışı.

2007 coupe 3 serileri tabki aklımda ama üstü kapalı alırsam 5 kasa düşünürüm, üstü açık ise e 46 ne alırsam alayım ondan sonraki düşüncem üstü açık e90 kasanın coupe - cabrio modeli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım