KAPALI 65.000 - 70.000 TL arası otomatik vites araba önerisi

damlaaslan

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
9
9
145
Merhaba.

65.000-70.000 TL arası bir bütçeyle;
1. Otomatik vites,
2. Yokuşta geriye doğru kaçırmayan,
3. Benzinli veya Dizel olan (LPG'li olmasın)
4. En az 2012 model olan
5. Ne çok büyük, ne de çok küçük olan yani bir aile arabası olan
Honda, Toyota veya Volkswagen grubu arabalarından hangisini önerirsiniz?

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
Merhabalar bu şartlarda sizlere öncelikli önerim 1.33 auris olacaktır. Şu an aktif şekilde kullanmaktayım aracı uzun dönem yakıt tüketimi ortalaması 7.5 lt yokuşta frenden çektiğinizde aracı geri bırakmıyor 2016 2017 modellerini bu fiyat aralığında bulabilirsiniz boyutlarıda işinizi fazlasıyla görecektir. Şanzıman olarakta problemli bir araç değil cvt modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz aklınıza takılan başka soru varsa cevaplayabilirim

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Normalde eski bir kullanıcısı olarak Yaris derdim ama makyajlı kasa 1.5 motorlularla (2017 ve sonrası) birlikte yokuş kalkış desteği geldi. Yokuş kalkış desteği şart değilse Yaris (vites D ve R konumundayken zaten yokuş çok dik değilse kayma olmaz). Yazdığınız bütçeyle 2016 model dahil bulabilirsiniz.
Auris'in önceki kasaları (2012) biraz fazla yakar. Yeni kasa makyajsız da bulma ihtimaliniz var (2013-2014), yakıt tüketimi 2012 modellere göre makul (2013 model ve sonrasında hem motoru geliştirildi hem otomatik şanzıman tipi değişti). Aurislerde yokuş kalkış desteği var.

Son maddeyi şimdi fark ettim. Çoğu B sınıfında olduğu gibi Yaris'te de ailecek uzun yol sorun olabilir. Valiz koyacak pek bir alan yok bagajda. Örneğin 3 kişi + 3 valiz yükleyip gidelim derseniz valiz boyuna göre en fazla 2 si bagaja girebilir (ben 1'den fazla koyamamıştım ama büyükçeydi valizler, birini arka koltuğa koymak durumunda kalmıştım). Gerçi 3 marka saymışsınız, B sınıfında Yaris-Polo-Jazz var bu markalarda. Polo, Yaristen de ufak. Bu durumda B sınıfında ilk bakılacak araç Jazz kalıyor ancak onun da piyasası çok yüksek. Başka markalarda C sınıfı alınabilen paraya 2012 model Jazz satmaya çalışıyorlar.

Hem çok yakmayacak, hem geniş hem de yüksek modelli şöyle bir araç var ilgilenirseniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inden-hatasiz-otomatik-pulsar-639374008/detay

Düzenleme: imla.

Son düzenleme:

damlaaslan

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
9
9
145
Merhabalar bu şartlarda sizlere öncelikli önerim 1.33 auris olacaktır. Şu an aktif şekilde kullanmaktayım aracı uzun dönem yakıt tüketimi ortalaması 7.5 lt yokuşta frenden çektiğinizde aracı geri bırakmıyor 2016 2017 modellerini bu fiyat aralığında bulabilirsiniz boyutlarıda işinizi fazlasıyla görecektir. Şanzıman olarakta problemli bir araç değil cvt modelleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz aklınıza takılan başka soru varsa cevaplayabilirim

Normalde eski bir kullanıcısı olarak Yaris derdim ama makyajlı kasa 1.5 motorlularla birlikte yokuş kalkış desteği geldi. Yakış kalkış desteği şart değilse Yaris (vites D ve R konumundayken zaten yokuş çok dik değilse kayma olmaz). Yazdığınız bütçeyle 2016 model dahil bulabilirsiniz.
Auris'in önceki kasaları (2012) biraz fazla yakar. Yeni kasa makyajsız da bulma ihtimaliniz var (2013-2014), yakıt tüketimi 2012 lere göre makul (2013 model ve sonrasında hem motoru geliştirildi hem otomatik şanzıman tipi değişti). Aurislerde yokuş kalkış desteği var.

Son maddeyi şimdi fark ettim. Çoğu B sınıfında olduğu gibi Yaris'te de ailecek uzun yol sorun olabilir. Valiz koyacak pek bir alan yok bagajda. Örneğin 3 kişi + 3 valiz yükleyip gidelim derseniz valiz boyuna göre en fazla 2 si bagaja girebilir (ben 1'den fazla koyamamıştım ama büyükçeydi valizler, birini arka koltuğa koymak durumunda kalmıştım). Gerçi 3 marka saymışsınız, B sınıfında Yaris-Polo-Jazz var bu markalarda. Polo, Yaristen de ufak. Bu durumda B sınıfında ilk bakılacak araç Jazz kalıyor ancak onun da piyasası çok yüksek. Başka markalarda C sınıfı alınabilen paraya Jazz satmaya çalışıyorlar.

Hem çok yakmayacak, hem geniş hem de yüksek modelli şöyle bir araç var ilgilenirseniz:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...inden-hatasiz-otomatik-pulsar-639374008/detay

Öncelikle verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Yukarıdaki maddelere ek olarak sadece dizel olsaydı nasıl bir öneriniz olurdu?

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Normalde eski bir kullanıcısı olarak Yaris derdim ama makyajlı kasa 1.5 motorlularla (2017 ve sonrası) birlikte yokuş kalkış desteği geldi. Yokuş kalkış desteği şart değilse Yaris (vites D ve R konumundayken zaten yokuş çok dik değilse kayma olmaz). Yazdığınız bütçeyle 2016 model dahil bulabilirsiniz.
Auris'in önceki kasaları (2012) biraz fazla yakar. Yeni kasa makyajsız da bulma ihtimaliniz var (2013-2014), yakıt tüketimi 2012 modellere göre makul (2013 model ve sonrasında hem motoru geliştirildi hem otomatik şanzıman tipi değişti). Aurislerde yokuş kalkış desteği var.

Son maddeyi şimdi fark ettim. Çoğu B sınıfında olduğu gibi Yaris'te de ailecek uzun yol sorun olabilir. Valiz koyacak pek bir alan yok bagajda. Örneğin 3 kişi + 3 valiz yükleyip gidelim derseniz valiz boyuna göre en fazla 2 si bagaja girebilir (ben 1'den fazla koyamamıştım ama büyükçeydi valizler, birini arka koltuğa koymak durumunda kalmıştım). Gerçi 3 marka saymışsınız, B sınıfında Yaris-Polo-Jazz var bu markalarda. Polo, Yaristen de ufak. Bu durumda B sınıfında ilk bakılacak araç Jazz kalıyor ancak onun da piyasası çok yüksek. Başka markalarda C sınıfı alınabilen paraya 2012 model Jazz satmaya çalışıyorlar.

Düzenleme: imla.

Kesinlikle linkteki pulsar çok mantıklı :)

Koraykaya

Koray
İcracı
4 Kas 2016
1,977
6,025
5,270
Didim
Marka
Dacia
öncelikle senede 10 bin km fazla yapıyorsanız dizel tercihiniz olsun ben yine dizel auris önerisi yapabilirim sorunsuzluk açısından daha iyi bir seçenek olacaktır bakımdan bakıma servis gidersniz bütçenize göre daha yüksek model alabilrsiniz golf tdı önerilebilir fakat bütçenize uygun temizini bulmak biraz zaman alacaktır ve arıza problemleriyle karşılaşabilirsiniz bundan ötürü tercihim yine auristen yana olacaktır

damlaaslan

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
9
9
145
öncelikle senede 10 bin km fazla yapıyorsanız dizel tercihiniz olsun ben yine dizel auris önerisi yapabilirim sorunsuzluk açısından daha iyi bir seçenek olacaktır bakımdan bakıma servis gidersniz bütçenize göre daha yüksek model alabilrsiniz golf tdı önerilebilir fakat bütçenize uygun temizini bulmak biraz zaman alacaktır ve arıza problemleriyle karşılaşabilirsiniz bundan ötürü tercihim yine auristen yana olacaktır

Bu fiyat aralığında alabileceğim Golf veya Civic modellerinin 100 km'de ortalama kaç litre tüketeceği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Umarım sizleri uğraştırmıyorumdur.
Tekrar teşekkürler.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Merhaba.

65.000-70.000 TL arası bir bütçeyle;
1. Otomatik vites,
2. Yokuşta geriye doğru kaçırmayan,
3. Benzinli veya Dizel olan (LPG'li olmasın)
4. En az 2012 model olan
5. Ne çok büyük, ne de çok küçük olan yani bir aile arabası olan
Honda, Toyota veya Volkswagen grubu arabalarından hangisini önerirsiniz?

Yardımlar için şimdiden teşekkür ederim.
Hangi şehir de yaşadığınızı daha doğrusu trafik anlamında güzergâhınız nasıl olacak ? Bu bence dizel, benzinli arasında önemli olacak bir karar.
İkinci olarak ne kadar km yapıyorsunuz yıllık olarak ?
Son olarak park sorunu olan bir şehirde misiniz ? Ona gore küçük araba da tavsiye edilebilir veya sorun yoksa daha geniş hacimli gibi.
Not : Kullanım tarzınızda önemli benzin dizel arasında. Her dizel az veya her benzinli araç çok yakacak diye bir kaide yok. Kullanıma göre ikisi de kendi aralarında avantajlı duruma geçiyor bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şahsen o paralara dizel önerim olmazdı. Beklentilerinizi okudum, o paralara o modellerde alınabilecek dizel arabaların ya km'leri çok yüksektir, ya ciddi arızalıdır, ya da ağır hasarlı kaza geçmişi vardır.
Konu içerisinde geçenler arasında Auris ve Pulsar benim de aklıma gelen araçlar. Özellikle Pulsar, piyasada underrated olup pazarlama başarısızlığı nedeniyle pek tutulmamış, bir alt sınıf fiyatlarına satılan bir araç. Sınıfının en iyisi değil ama fiyatının en iyilerinden denebilir :)

@DouglasAdams gelince sen de bir baksana. Senin bir yakınında Pulsar vardı.

damlaaslan

Düz Yol Gazcısı
1 Ocak 2019
9
9
145
Hangi şehir de yaşadığınızı daha doğrusu trafik anlamında güzergâhınız nasıl olacak ? Bu bence dizel, benzinli arasında önemli olacak bir karar.
İkinci olarak ne kadar km yapıyorsunuz yıllık olarak ?
Son olarak park sorunu olan bir şehirde misiniz ? Ona gore küçük araba da tavsiye edilebilir veya sorun yoksa daha geniş hacimli gibi.
Not : Kullanım tarzınızda önemli benzin dizel arasında. Her dizel az veya her benzinli araç çok yakacak diye bir kaide yok. Kullanıma göre ikisi de kendi aralarında avantajlı duruma geçiyor bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

1. Ankarada yaşıyorum.
2. Trafiği yoğun olan bir güzergah da kullanacağım.
3. Yıllık ortalama 8.500-9.500 km arası yapıyorum.
4. Park maalesef sorun oluyor.
5. Büyüklük olarak bahsettiğim gibi orta veya orta üstü genişlikte hatchbak araba olabilir. (Şu anda kullandığım araba 1.5 dci renault clio dizel, manuel vites.)
6. Yakıt olarak ortalama 4.5-5.5 lt yakan bir model önerisi olabilirse sevinirim.
Fiyat olarak maksimum 75.000 TL'ye çıkabilirim.
Cevaplar ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
1. Ankarada yaşıyorum.
2. Trafiği yoğun olan bir güzergah da kullanacağım.
3. Yıllık ortalama 8.500-9.500 km arası yapıyorum.
4. Park maalesef sorun oluyor.
5. Büyüklük olarak bahsettiğim gibi orta veya orta üstü genişlikte hatchbak araba olabilir. (Şu anda kullandığım araba 1.5 dci renault clio dizel, manuel vites.)
6. Yakıt olarak ortalama 4.5-5.5 lt yakan bir model önerisi olabilirse sevinirim.
Fiyat olarak maksimum 75.000 TL'ye çıkabilirim.
Cevaplar ve öneriler için şimdiden teşekkür ederim.
Benzinli sizin için daha mantıklı olacaktır muhtemelen,
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-degisensiz-cam-tavan-pluslpg-619502658/detay
Mesela klasik bir japon sorunsuzluğu, normal kilometre ve tampon hariç (ki çoğu zaman sayılmıyor bile) hatasız boyasız bir araç. Fiyat olarak biraz yüksek ama bu tarzda bir araç alabilirsiniz. Bir de boyaya değişene aşırı olmadığı surece takılmayın derim, şasi veya direklerde bir şey yoksa..
Sizi üzmeyecek bir de cvt şanzıman da sorunsuzluk anlamında faydalı olacaktır. Yani kolay kolay sorun çıkarmadan ve fazla da dikkat edebileceğiniz bir şanzıman, diğer arkadaşlardan da daha iyi fikirler gelecektir.
Edit : Kısa bir süre kullandım emanet araç olarak epey hoşuma gitmişti. Ama bu fiyata c segmentine de rahatlıkla çıkılabilir..

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Yılda 10.000 km yapıyorsanız.Dizel benzinli farkı 1000 tl gibi bir fiyat farkı verirsiniz gibi duruyor pompada.O yüzden @bt nin de dediği gibi o parala yüksek km li park sensörü vs donanımı olmayan arabalara bütçeniz yeterli oluyor.Tabi yüksek km li ve garantide olmayan arabaların başınızı ağrıtma ihtimali de oluyor.Önerim yeni sayılabilecek 2015,2016 c segment hatchback orta-üst donanım turbo benzin 1,0 1,2 1,4 öneririm.
Hatta şöyle diyeyim arkadaşımın arabası satılık buraya da linkini bırakayım düşünürseniz yardımcı olurum forumdan arkadaşlara
https://www.otopark.com/forum/threads/pulsar.8609/
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...n-sifirdan-farksiz-13800-kmde-636565910/detay

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Benzinli sizin için daha mantıklı olacaktır muhtemelen,
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-degisensiz-cam-tavan-pluslpg-619502658/detay
Mesela klasik bir japon sorunsuzluğu, normal kilometre ve tampon hariç (ki çoğu zaman sayılmıyor bile) hatasız boyasız bir araç. Fiyat olarak biraz yüksek ama bu tarzda bir araç alabilirsiniz. Bir de boyaya değişene aşırı olmadığı surece takılmayın derim, şasi veya direklerde bir şey yoksa..
Sizi üzmeyecek bir de cvt şanzıman da sorunsuzluk anlamında faydalı olacaktır. Yani kolay kolay sorun çıkarmadan ve fazla da dikkat edebileceğiniz bir şanzıman, diğer arkadaşlardan da daha iyi fikirler gelecektir.
Edit : Kısa bir süre kullandım emanet araç olarak epey hoşuma gitmişti. Ama bu fiyata c segmentine de rahatlıkla çıkılabilir..

Yalnız bu LPGli 2012 Jazz parasına 2015 hibrit Yaris alınabilir. Hemde 3.5-4.5 arası tüketim şehir içinde hayâl değil. Hibrit yaris'te yokuş kalkış desteği de var.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım