AÇIK 65-70K otomobil önerilerinizi bekliyorum

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, 65-70K arasında bir bütçem var. Sedan, dizel otomobil önerilerinizi bekliyorum.

-Bütçem 65-70K arası.
-B segment istiyorum.
-Beklentilerim: Şehirler arası yolculuklarda üzmemesi, fazla yakmaması
-Olmasa da olur dediklerim: Sanruf, hız sabitleme.
-Aslında arada kaldığım bazı araçlar var fakat sizlerinde önerilerinizi bekliyorum.
-Arada kaldığım araçlar: Hyundai Accent Admire, Seat Cordoba 2, Renault Symbol 2008 model eğer az hasarlı bulursam 2009. (Symbol'ün daha yüksek modellerinde yüksek hasar kaydı olduğunu gözlemledim)
Arada kalma sebeplerim: Arada kalma nedenim Symbol'ün diğerlerinden bir kaç yaş daha genç olması fakat diğelerinin daha konforlu olması ve öğrendiğime göre Symbol'ün motorunun daha sorunsuz olması.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, bu iki araç arasıdna kaldım. 2011 Ford Focus Titanium ve 2015 Fiat Linea Urban. Sizce hangisini almalıyım? Araçların özelliklerini yazıyorum.

Ford Focus:

-2011 model Titanium paket.
-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-Ortalama 100.000 KM'ler de.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
908
1
1,764
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar merhaba, bu iki araç arasıdna kaldım. 2011 Ford Focus Titanium ve 2015 Fiat Linea Urban. Sizce hangisini almalıyım? Araçların özelliklerini yazıyorum.

Ford Focus:

-2011 model Titanium paket.
-182.000 KM de.
-1.6 dizel.
-Manuel.
-Sedan.

Fiat Linea:

-2015 model Urban paket.
-Ortalama 100.000 KM'ler de.
-1.3 Dizel.
-Manuel.
-Sedan.
Focus sanıyorum 2.5 kasa. Yürütme maliyeti, model yılı ve km göz önünde bulundurulduğu zaman ben tercihimi Linea'dan yana kullanırdım. Km ciddi fark ediyor. Ayrıca @bt nin de dediği gibi bakım masrafları ciddi fark eder.

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Çoğunluğunda fikri gibi Focus ta karar kıldım. Yarın sabah gidip aracı exper e sokacağım. Eğer ağır bir kusuru çıkarsa linea bakmayı düşünüyorum.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
899
1,656
2,320
İst.
Marka
Ford
Arkadaşlar hepinize tekrardan merhaba. Seçimimi yaptım ve 113.000 TL ye 2011 Ford Focus Titanium 1.6 dizel aldım. Amcam ve eniştem galerinin tam karşısında ki exper e götürdüler arabayı. 2-3 parça lokal boya bir parça boya çıktı. Bir de galerinin söylediğinin dışında sağ ön podye de ezik çıktı fakat exper önemli birşey olmadığını söyledi. Ben şahsen exper e güvenemedim aracı başka bir exper e daha göstermeyi düşünüyorum. Umarım Allah hepimize araçlarımızı kazasız belasız kullanabilmeyi nasip eder.
Dediğim gibi fiyatı ucuzdu, ondan dolayı böyle bir şeyle karşılaşmanız muhtemeldi, hayırlı olsun..

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba, galerinin karşısında ki exper e gitme konusunda haklısınız fakat amcaya enişteye söz geçmeyince geçmiyor işte. Bu gün uzun yol öncesi aracımın bakımlarını yaptırmak için Ford yetkili servisine gittim. Usta 4000 TL fiyat çıkardı bunun 3500 TL si parça fiyatları dedi. Büyük ihtimalle aracın ağır bakım zamanı gelmiş. Şimdi aşağıya değişecek parça (Aralarında değişmeyip onarılacak parça var mı bilmiyorum.) listesini yazıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir, fiyat uygun mu, ne yapayım?

-Triger

-Devirdayım

-ön disk

-ön balata

-sağ motor takozu

-sağ salıncak

-antifiriz

-motor yağı

-yağ filtresi

-hava filtresi

-mazot filtresi

-polen filtresi

-v kayışı

-yağ pompası

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba, galerinin karşısında ki exper e gitme konusunda haklısınız fakat amcaya enişteye söz geçmeyince geçmiyor işte. Bu gün uzun yol öncesi aracımın bakımlarını yaptırmak için Ford yetkili servisine gittim. Usta 4000 TL fiyat çıkardı bunun 3500 TL si parça fiyatları dedi. Büyük ihtimalle aracın ağır bakım zamanı gelmiş. Şimdi aşağıya değişecek parça (Aralarında değişmeyip onarılacak parça var mı bilmiyorum.) listesini yazıyorum. Sizin düşünceleriniz nedir, fiyat uygun mu, ne yapayım?

-Triger

-Devirdayım

-ön disk

-ön balata

-sağ motor takozu

-sağ salıncak

-antifiriz

-motor yağı

-yağ filtresi

-hava filtresi

-mazot filtresi

-polen filtresi

-v kayışı

-yağ pompası
Listeye genel bir bakış attım da ben size dışarıda işçilik hariç fiyatlarını söyleyeyim.
Triger 400 civarını bulur
Devridaim 200-250 bandında
Ön disk- ön balata (önceki aracımda yaklaşık 30K kullandık trw marka memnundum.) Ön disk fiyatı 278mm oluyor galiba diskler 450Tl civarı balata fiyatını hatırlamıyorum şuan.
Motor takozu tertemiz 300’ü var minimum.
Sağ salıncak değişince ikisini değişmekte fayda var bence ama sizin kararınız delphi sanayide tanesi 250-300 bandına gidiyor. Delphi tavsiye etmiyorum. 2 kere değiştirdim en son bozuk olarak sattım.
Antifriz shell falan bakılabilir net bilgim yok. Değiştirdim ancak fiyat hatırlamıyorum.
Motor yağı yetkili bayiden motul luqie moly alsan en az bi 200 ü var. (3.8 litre hazne alıyor, 0,4 de filtre emiyor. 4,2 ama genelde 4 koyuyorlar direkt.)
Hava-yağ-polen mann marka alırsan toplamda bi maksimum 200 tutar. Yağ filtresi orijinal servisten almanı tavsiye ederim dışarıda bakım yaptıracaksan bile.
Mazot filtresi bosch 280 civarıydı galiba.
V kayışı aşırı pahalı bir parça değil.
Yağ pompasını neden değiştireceklermiş sordun mu ? Garip geldi.
Bu yukarı da dediklerimi alt alta toplayınca benzer rakamlar oluyor bence serviste toparlanabilir. Fiyatlar bana fena gelmedi. Hangi servise gittiniz acaba ?

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Listeye genel bir bakış attım da ben size dışarıda işçilik hariç fiyatlarını söyleyeyim.
Triger 400 civarını bulur
Devridaim 200-250 bandında
Ön disk- ön balata (önceki aracımda yaklaşık 30K kullandık trw marka memnundum.) Ön disk fiyatı 278mm oluyor galiba diskler 450Tl civarı balata fiyatını hatırlamıyorum şuan.
Motor takozu tertemiz 300’ü var minimum.
Sağ salıncak değişince ikisini değişmekte fayda var bence ama sizin kararınız delphi sanayide tanesi 250-300 bandına gidiyor. Delphi tavsiye etmiyorum. 2 kere değiştirdim en son bozuk olarak sattım.
Antifriz shell falan bakılabilir net bilgim yok. Değiştirdim ancak fiyat hatırlamıyorum.
Motor yağı yetkili bayiden motul luqie moly alsan en az bi 200 ü var. (3.8 litre hazne alıyor, 0,4 de filtre emiyor. 4,2 ama genelde 4 koyuyorlar direkt.)
Hava-yağ-polen mann marka alırsan toplamda bi maksimum 200 tutar. Yağ filtresi orijinal servisten almanı tavsiye ederim dışarıda bakım yaptıracaksan bile.
Mazot filtresi bosch 280 civarıydı galiba.
V kayışı aşırı pahalı bir parça değil.
Yağ pompasını neden değiştireceklermiş sordun mu ? Garip geldi.
Bu yukarı da dediklerimi alt alta toplayınca benzer rakamlar oluyor bence serviste toparlanabilir. Fiyatlar bana fena gelmedi. Hangi servise gittiniz acaba ?
Motorda yağ kaçağı varmış hocam. Exper alt kapağı sökmediği için bunu bize söylememiş. Bağcılar Ömer otomotiv hocam ama internette çıkmıyor sanırım yada ben bulamadım.

Son düzenleme:

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,294
3,931
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar merhaba, 4000 TL ye aracın bakımlarını yaptırdım. Yağ pompası sağlammış sadece hortumu değişmiş, onun yerine yeni akü takıldı. 350 TL kömür ve kömür yatağı değişti. Uzun yola gidip geldim tek farkettiğim sıkıntı aracın giderken bazen ileri geri kerkinmesiydi. Sorunun ne olduğunu bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

@Basri Amca Hocam alt muhafazıyı açmadan derken experden mi ustadan mı behsediyorsunuz anlayamadım?
Evet alt muhafazadan bahsettim, ekspertiz kontrol etmemiş mi alt takımı ?

Berkay

Emre Berkay Zeren
Düz Yol Gazcısı
23 Ara 2019
48
17
195
26
İstanbul
Marka
Suzuki
Bence japon markaları derim Toyota Corolla Suzuki swift veya s-cross Mazda Subaru Nissan bunlar birde Kia cee'd SW güzel arabadir otomatiğine bir bakin derim

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
656
765
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
2008 Corollaya 90.000 TL verilir mi?
Kilometre düşük , hasar durumu kabul edilebilir olsa verilir ama şimdi baktım kilometreler maşallah 250-300. Sorunsuz falan da eeehh yani. 1 milyon km'de de mi sorunsuz.. Linea çok daha yerinde tercih.

90 bin malesef günümüzde çok dikkatli harcanması gereken bir para. Piyasa arabalarına yönelin hocam. Nissan -Mazda ilk alırken güzel olur , kullanırken de güzeldir ama bir sıkıntı çıktığı zaman 1 telefonla çözülecek iş var , Facebook gruplarında parça arayarak çözülecek iş var.

Subaru'dan kesinlikle uzak durulması gerek. Bi yamuldu mu 20 yıllık 6 silindir BMW falan hikaye kalır arıza , masraf konusunda. Dilinden anlayan ustaya da denk gelmesi çok zor. Subaru forumundan bir arkadaş 60.000'e aldı 4 çeker , boxer bilem ne Forester ama 2 ayda yatak sardı. 30.000'e motor yaptırmayı ben kaldıramam dedi o şekilde sattı. Ettiği zararı düşün. Gidip taksi çıkması araba alsaydı bile bu kadar zararı olmazdı gerçekten.

Zaten dizel adam akıllı Mazda Subaru yok ki yukarıdaki arkadaş ezbere yazmış.

Başka hangi araba söylesek 2014'ten yeni olmayacak , Linea kadar geniş olmayacak , az yakmayacak ve piyasası iyi olmayacak. C-ellyse , 301'de Linea alternatifidir ve daha güzeldir ama biraz daha pahalılanmışlar gibi.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım