KAPALI 7 Kişilik Araç tavsiye / 100k / xc90 - freemont

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BatuhanA

Düz Yol Gazcısı
10 Ocak 2019
14
4
145
Merhabalar.
7 yetişkinin sığabileceği, konforlu geniş dizel ağır kazası olmayan bir araç arıyorum.
Genelde şehir içinde kullanılacak.
Aslında mantıklı olan mpv almak ama tasarımları hiç hitap etmiyor bana.
Suvlar hakkında hiç bir bilgim yoktu biraz araştırdım ve 2 model aklımda kaldı. Xc90 ve freemont.
Xc90 tabi ki 3 5 gömlek üstün bir araçtır ancak freemonttan yaklaşık 20 bin daha pahalı ve en az 220 binde araçlar. Ne kadar volvo olsa da mekanik yorgunluğu vardır ve sorun açma ihtimali daha yüksek gibi.
Freemont 100 bin km civarlarında 100 bin civarına bulunabilir. Ama onun da şanzıman ile alakalı sorunlar olduğunu okudum.
Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Başka bir tavsiyeniz varsa açığım
Teşekkürler.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Freemont alınır güzeldir , vites sorunu hayvan gibi kullanan şöförler için geçerli yoksa tam otomatik vites var ne sorunu olabilir siz düşünün :D rambolar kullanıyorsa evet topuz falan kırılabilir :D

BatuhanA

Düz Yol Gazcısı
10 Ocak 2019
14
4
145
Freemont alınır güzeldir , vites sorunu hayvan gibi kullanan şöförler için geçerli yoksa tam otomatik vites var ne sorunu olabilir siz düşünün :D rambolar kullanıyorsa evet topuz falan kırılabilir :D
Vuruntu falan yapıyormuş galiba bir de akü bitiriyormuş. Forumlarda sadece bunlara denk geldim. 2 araç da çok konusu olan araçlar değil zaten. Farları çok içime sinmedi halojen hiç yakışmamış o cüsseye.
Bu araçları gerçekten bilen hangi özel servisler vardır acaba onlara da göstermek lazım alırken otomatiği, 4x4ü falan hiç bilgim yok ve kullanmadım.

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Merhabalar.
7 yetişkinin sığabileceği, konforlu geniş dizel ağır kazası olmayan bir araç arıyorum.
Genelde şehir içinde kullanılacak.
Aslında mantıklı olan mpv almak ama tasarımları hiç hitap etmiyor bana.
Suvlar hakkında hiç bir bilgim yoktu biraz araştırdım ve 2 model aklımda kaldı. Xc90 ve freemont.
Xc90 tabi ki 3 5 gömlek üstün bir araçtır ancak freemonttan yaklaşık 20 bin daha pahalı ve en az 220 binde araçlar. Ne kadar volvo olsa da mekanik yorgunluğu vardır ve sorun açma ihtimali daha yüksek gibi.
Freemont 100 bin km civarlarında 100 bin civarına bulunabilir. Ama onun da şanzıman ile alakalı sorunlar olduğunu okudum.
Nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Başka bir tavsiyeniz varsa açığım
Teşekkürler.
bütçe nedir xc 90 pahalı değilmi freemonta göre siz eski xc 90 mı diyorsunuz

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Captiva bakılabilir. Yakıt tüketimi az değil ama sorduğunuz araçlarda da az olmayacaktır. Üstte yazılan MPVlerin tüketimi daha uygun olacaktır ancak 4x4'ten feragat etmeniz gerekir.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,639
2
9,529
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Captiva bakılabilir. Yakıt tüketimi az değil ama sorduğunuz araçlarda da az olmayacaktır. Üstte yazılan MPVlerin tüketimi daha uygun olacaktır ancak 4x4'ten feragat etmeniz gerekir.
Zaten 4x4 captivalar eşek gibi gitmiyorlar 4x2 alıp ata bindiğinizi anlayın diyede ekleyebilirim sanırım sözlerine @sputnik

BatuhanA

Düz Yol Gazcısı
10 Ocak 2019
14
4
145
Captiva çok hissiz ve 14 lt yakıyor, yaktığı gibi gitmiyor diye okuyup soğumuştum.
Ama 7 kişilik, otomobil olmayan bir araç alınca 2 katı yakıt düşünmek gerekecek herhalde.
4x4 beklentim yok aslında sadece mpv yakışıklı gelmediği için suv bakıyorum. İnsignia 1.6 dizel ile gazlamadan 5.5-6, gazlayınca 7-7.5lt yakıyorum böyle bir beklentim yok zaten. İmkanım olsa da kenarda lazım olur diye bir 7 kişilik bir de e92 tutabilsem keşke :)

BatuhanA

Düz Yol Gazcısı
10 Ocak 2019
14
4
145
Bizim eski aracımız çok memnunduk uygun fiyata sıfır araba alma durumundan dolayı bayiye verdik. https://www.sahibinden.com/ilan/vas...igh-7-kisilik-sunroof-boyasiz-727750245/detay 7 yetişkin biraz zor olabilir 6 yetişkin çok rahat eder
Temizmiş hocam km de iyi. Hiç canınızı sıkan şu da şöyle olsaydı dediğiniz bir şey var mı ? Yakıt durumu neydi gerçekten 14 mü yakıyor şehiriçi İstanbuldayım gerçi daha fazla olur burda.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Temizmiş hocam km de iyi. Hiç canınızı sıkan şu da şöyle olsaydı dediğiniz bir şey var mı ? Yakıt durumu neydi gerçekten 14 mü yakıyor şehiriçi İstanbuldayım gerçi daha fazla olur burda.
Kayseride babamlar. Onun güzergahı nispeten akıcı olduğu için 9.5-10 yakıyordu uzun yolda 120 nin altına inmeden 8-8,5 yakıyordu. İstanbulda da 13 yakar heralde. Ama seçeceğiniz diğer araçlarında 7-8 lerde gezeceğini sanmıyorum. Motor keşke 30 bg 80 tork daha fazla olsa diyordum ben. Km ye göre dpf tıkanması olabilir bizde olmamıştı. Birde dönüşlerde alt takımdan ufak bir ses geliyordu. Başka bir problemi yok

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Captiva güzeldir bütçenize göre en modelli düşük km olanını çok iyi bir ekspertizle alın derim sıkıntı çıkaran araç denk gelme ihtimali nispeten yüksektir “ 2cr Serhat “ var onunla iletişime geçin derim Chevroletleri iyi biliyorlar yardımcı olurlar . Freemont kullanmadım ama beğeniyorum Captiva kullanmış biri olarak şuan alsam Freemont alır onu da denerim ama kronik sorunları neler araştırmak lazım onun haricinde dolu dolu bir Amerikan. İyisi denk gelirse 2 araçta Qashqai gibi küçüklere göre çok daha premium hissettirir. Muhtemelen ikisi de aynı yakar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım