KAPALI 70.000-90.000 TL arası uzun yıllar kullanılabilecek araç tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BARIŞ ESENER

Taklacı Güvercin
3 Kas 2019
50
23
445
34
KARTAL/İSTANBUL
Marka
Volkswagen
merhaba arkadaşlar 2005 model vw polo 1.4 benzin& lpg 75 hp 214.000 km aracım var .Yakın bir tarihte aracımı değiştirmek istiyorum aracım temiz bakımlı ekonomik şehir içi için ideal bir araç fakat kızımız olduktan sonra araç bize yeterli gelmemeye başladı bilhassa bagaj ihtiyacımız fazla su an bebek arabası çantalar derken arabada bize bile yer kalmıyor bazen hele ki tatile çıktığımızda eyvahlar olsun diyoruz . birçok otomobile baktım açıkçası gönlüm e60 bmw 520 d veya audi a6 2.0tdi volvo s60 d dan yana fakat km ler çok yüksek baktığım fiyat aralığında ise mantıklı düşük km li araçları ben çok beğenmiyorum . Bu yüzden bir kaç sorum olacak size yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim .

-bütçe 70.000-90.000 tl arası
-aradığım özellikler konfor,kalite,güvenlik,
-terdütte kaldığım şey yüksek km li bir audi a6 2.0 tdi bmw 520d mi volvo s60 (km aralığı 250.000 km 350.000 km)? yoksa aynı fiyat aralığında daha yüksek modelli renault clio sport tourer veya opel astra sw(km aralığı 20.000 km 60.000 km) vb. araçlar mı ?
-yüksek km li bir araç bana ciddi masraflara neden olur mu ?
-alacağım aracı uzun yıllar kullanmak istiyorum kolay araç değiştiren biri değilim hem ekonomik anlamda hemde kurduğum bağ nedeni ile .

ciftvanoss

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2019
116
75
635
zonguldak
Marka
BMW
merhaba arkadaşlar 2005 model vw polo 1.4 benzin& lpg 75 hp 214.000 km aracım var .Yakın bir tarihte aracımı değiştirmek istiyorum aracım temiz bakımlı ekonomik şehir içi için ideal bir araç fakat kızımız olduktan sonra araç bize yeterli gelmemeye başladı bilhassa bagaj ihtiyacımız fazla su an bebek arabası çantalar derken arabada bize bile yer kalmıyor bazen hele ki tatile çıktığımızda eyvahlar olsun diyoruz . birçok otomobile baktım açıkçası gönlüm e60 bmw 520 d veya audi a6 2.0tdi volvo s60 d dan yana fakat km ler çok yüksek baktığım fiyat aralığında ise mantıklı düşük km li araçları ben çok beğenmiyorum . Bu yüzden bir kaç sorum olacak size yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim .

-terdütte kaldığım şey yüksek km li bir audi a6 2.0 tdi bmw 520d mi volvo s60 (km aralığı 250.000 km 350.000 km)? yoksa aynı fiyat aralığında daha yüksek modelli renault clio sport tourer veya opel astra sw(km aralığı 20.000 km 60.000 km) vb. araçlar mı ?
-alacağım aracı uzun yıllar kullanmak istiyorum kolay araç değiştiren biri değilim hem ekonomik anlamda hemde kurduğum bağ nedeni ile .
E60 kasa BMW 5 serileri gerçekten çok güzel ve hisli araçlardır, km kaç olursa olsun ilk aldığınızda,bütçe varsa turbo ve enjeksiyon sisteminde yenileme yapmanızı öneririm, egzoz sistemine de bi baktırın bence ,iyi hava veremeyen motor hem çok yakar hem boğulur, piston ve motor bloğunda sıkıntı olmaz pek, şanzıman olarak da çok çok az sorun çıkarabilecek şanzımana sahiptir, ilk aldığında bi yağını değiştirin şanzımanın,yeterli olacaktır. Aynı şekilde hidrolik sıvısı da değişmeli.biliyorsunuz BMW lere el arabası muamelesi yapan çok insan var bu memlekette. Havasını atıp ,zorlayıp,yanlayıp araca düzgün bakmayanlardan bahsediyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,285
1
9,436
4,970
kocaeli
E60 kasa BMW 5 serileri gerçekten çok güzel ve hisli araçlardır, km kaç olursa olsun ilk aldığınızda,bütçe varsa turbo ve enjeksiyon sisteminde yenileme yapmanızı öneririm, egzoz sistemine de bi baktırın bence ,iyi hava veremeyen motor hem çok yakar hem boğulur, piston ve motor bloğunda sıkıntı olmaz pek, şanzıman olarak da çok çok az sorun çıkarabilecek şanzımana sahiptir, ilk aldığında bi yağını değiştirin şanzımanın,yeterli olacaktır. Aynı şekilde hidrolik sıvısı da değişmeli.biliyorsunuz BMW lere el arabası muamelesi yapan çok insan var bu memlekette. Havasını atıp ,zorlayıp,yanlayıp araca düzgün bakmayanlardan bahsediyorum.
Hocam madem E60lar bu kadar sorunsuz sağda solda arıza yaptığını görüp duyduğumuz araçlar başka E60 heralde ...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford

O kmlerde 520d ya da diğer saydığınız araçlar masraf yuvası olur, ocağa incir ağacı olur.Haydi bunların hepsini geçtik diyelim, uzun yıllar kullanmak istiyorsunuz 350 bin km deki araca daha ne kadar daha(masrafsız/motor yapmadan) binebilirsiniz tartışılır.

Biliyorum hepimiz hevesliyiz o tarz araçlara hatta şöyle söyleyim eğer ki maddi durumunuz el veriyorsa ya da uzun süreli bineceğiniz için gerekirse komple motorunu yaptırırım yine de binebilirim diyebilirseniz ancak o şartlarda öneririm.

Onun haricinde eğer bir saydığınız araçların masrafının altından kalkacak kadar nakit paranız ve ekonomik gücünüz yok ise diğer saydığınız araçları almanızı tavsiye ederim.

Kısacası cevap tamamen size ait.Şahsen eğer kıyıda köşe de naktim varsa ekonomik gücümde varsa 520 tabii ki daha iyi ama yok, halihazırda o kadar geniş bir bütçem ve gücüm yoksa diğer araçları alırdım, ağız tadı ile binemedikten sonra BMW olsa ne Renault olsa ne.

Bir başka seçenek daha var bütçenizi daha da artırıp daha düşük km'li örneklerine de bakabilirsiniz.

Hayırlı günler diler, sizin için hayırlısı ve siz ne istiyorsanız onu almanız dileğiyle.

Son düzenleme:

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,285
16,186
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Bmw 3 satıp polo.poloyu satıp mercedes c amg.onu verip clio almış birisi olarak .full paket fluence öneriyorum.alın uzun yıllar güzel güzel kullanırsınız.ya da megane 2 sw gtline bakabilirsiniz.tipi daha güzeldir.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O alacağın e60 a sen binemezsin o sana biner çocuğunun rızkına göz diker aile kullanımı için alırsın ailende huzur bırakmaz vazgeç bu sevdadan :D
images.jpeg

Bunu eklemesem olmazdı :D

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes

Bende e60 var, facede de bir sürü e60 grubu takip ediyorum. Şunu samimiyetle söyleyebilirim ki seçerek almak lazım bu araçları. Ama aracı değil de sahibini seçmek lazım. Aracına mükemmel bakanlar olduğu kadar çöp muamelesi yapanlar da var. Geçmişini bilip, mevcut kullanıcısının da araç bakımlarını aksatmayan birisi olduğundan emin olursanız e60 alınacak ve uzun süre binilecek bir araç olabilir.
Tam tersi bir araç alırsanız da kabuslarınıza giren bir araç olabilir. Anlayacağınız biraz riskli...

CetinAdam

Profesör
23 Kas 2016
89
129
1,060
30
İstanbul
Marka
Honda
Uzun soluklu binecekseniz japon grubuna yönelin bence. Alman grubu kara kutu maalesef. Tavsıye edebileceğim tek Ford Mondeo MK5 kasa olur oda fiyatlarım malum.

BARIŞ ESENER

Taklacı Güvercin
3 Kas 2019
50
23
445
34
KARTAL/İSTANBUL
Marka
Volkswagen
cevaplar için çok teşekkür ederim , onun dışında çok güldüğüm cevaplar oldu hakikaten :D .Dediğiniz marka ve modelleri inceleyeceğim gönlüm Almanlardan yana yazdığım gibi bu süre zarfında biraz daha araştırma yapıp sizi çok uğraştırmadan marka model seçeneğini tek e indirdim . Aldığım yada alacağım araçtan artık keyif almak istiyorum sevmem lazım 2. el Türkiye şartları tabiki masraf yapıcam farkındayım bu yüzden araç seçimim audi a4 olacak b7 kasaya bakıyorum 1.6 benzinli HİTLER diye tabir edilen düz motoru ile 1.8 T arasında kaldım şuan için .Piyasada araçlar yıpranmış biraz görüyorum bakımsız yada ilgisiz kalmış bulabildiğim temiz bir aracı örnek 70.000 tl kadar alabilirsem üzerine 20.000 tl ye kadar masraf yapabilirim ve yeni nesil iyi bir sıvı sistem lpg takmak istiyorum .Son olarak sizlerin değerli görüşlerinize göresadece 2 motor arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz ?

1.6 atmosferik benzin
1.8 turbo benzin

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
cevaplar için çok teşekkür ederim , onun dışında çok güldüğüm cevaplar oldu hakikaten :D .Dediğiniz marka ve modelleri inceleyeceğim gönlüm Almanlardan yana yazdığım gibi bu süre zarfında biraz daha araştırma yapıp sizi çok uğraştırmadan marka model seçeneğini tek e indirdim . Aldığım yada alacağım araçtan artık keyif almak istiyorum sevmem lazım 2. el Türkiye şartları tabiki masraf yapıcam farkındayım bu yüzden araç seçimim audi a4 olacak b7 kasaya bakıyorum 1.6 benzinli HİTLER diye tabir edilen düz motoru ile 1.8 T arasında kaldım şuan için .Piyasada araçlar yıpranmış biraz görüyorum bakımsız yada ilgisiz kalmış bulabildiğim temiz bir aracı örnek 70.000 tl kadar alabilirsem üzerine 20.000 tl ye kadar masraf yapabilirim ve yeni nesil iyi bir sıvı sistem lpg takmak istiyorum .Son olarak sizlerin değerli görüşlerinize göresadece 2 motor arasında kalsanız hangisini tercih edersiniz ?

1.6 atmosferik benzin
1.8 turbo benzin
Agu motorsa 1.8t alırdım (muhtemelen değil) tfsi ise o motor 1.6 hitler alırdım @alfhonso da 1.6 hitler b7 vardı yardımcı olabilir

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Düz motor bir Golf 5 e sahibiz, A dan Z ye motor şanzımanları aynı hatta şasede dahi çok fazla ortaklık var, neyse gelelim konuya motor şehir içinde boş ağırlıkta oldukça hevesli ve yeterli fakat şanzıman oranı çok kısa 3000 devirde 100-110 km arasında yapıyorsunuz dolayısıyla uzun yol süratlerinde eğer 110 un üstünde gitmek isterseniz motoru sürekli bağırtmanız gerekiyor ayrıca bu durumdan dolayı şehir içinde sık vites değiştirerek kullanıyorsunuz.

Eğerki güzergahınız şehir içi olacaksa motor performans olarak oldukça yeterli, masrafsız bilindik bir motor, LPG olsa dahi uzun yıllar kullanılan motor, sıvı sisteme gerek dahi görmüyorum Hitler motor için emin olun motoru arıza açsa ucuza da yaptırırsınız hatta ustaların çoğu Prins bile bağlamak istemiyorlar gereksiz görüyorlar Hitlere.

Onun haricinde dediğim gibi şehir içi süratlerinde araç aşırı yüklü değilse yeterli bir performans sunuyor kullanıcıyı üzmüyor fakat eğer 5 kişi yüklü bir halde dağ tepe uzun yola 120-130 gideyim derseniz araç yine gidiyor gitmem demiyor ama kısa şanzımandan dolayı motorun canını aldığınızı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Ben yeterli görüyorum ve memnunum fakat güzergahımız genellikle şehir içi odaklı ayrıca 4 kişilik(hepsi yetişkin) aileyiz ve Golf 5 şasisi bu motor kombinasyonu ile 1208 kg, ama A4 üstünde daha ağır olacağından @alfhonso nun yorumu sizin için daha değerli olur.

+ları dayanıklı, saçma sapan elektronikleri yok, bakımı-tamiri ucuz-, şehir içinde oldukça hevesli ve sık sık vites değiştireceğiniz keyifli bir kombinasyon, lpg ye diğer motorlara oranla oldukça uyumlu.

- leri tüketim(benzinli ise), uzun yolda yüksek devirde motora çok fazla yük binmesi, trafikte kullanacaklar için sık sık vites değiştirme ihtiyacı, araç yüklü iken motorun yetersiz kalması

Son düzenleme:

BARIŞ ESENER

Taklacı Güvercin
3 Kas 2019
50
23
445
34
KARTAL/İSTANBUL
Marka
Volkswagen
Düz motor bir Golf 5 e sahibiz, A dan Z ye motor şanzımanları aynı hatta şasede dahi çok fazla ortaklık var, neyse gelelim konuya motor şehir içinde boş ağırlıkta oldukça hevesli ve yeterli fakat şanzıman oranı çok kısa 3000 devirde 100-110 km arasında yapıyorsunuz dolayısıyla uzun yol süratlerinde eğer 110 un üstünde gitmek isterseniz motoru sürekli bağırtmanız gerekiyor ayrıca bu durumdan dolayı şehir içinde sık vites değiştirerek kullanıyorsunuz.

Eğerki güzergahınız şehir içi olacaksa motor performans olarak oldukça yeterli, masrafsız bilindik bir motor, LPG olsa dahi uzun yıllar kullanılan motor, sıvı sisteme gerek dahi görmüyorum Hitler motor için emin olun motoru arıza açsa ucuza da yaptırırsınız hatta ustaların çoğu Prins bile bağlamak istemiyorlar gereksiz görüyorlar Hitlere.

Onun haricinde dediğim gibi şehir içi süratlerinde araç aşırı yüklü değilse yeterli bir performans sunuyor kullanıcıyı üzmüyor fakat eğer 5 kişi yüklü bir halde dağ tepe uzun yola 120-130 gideyim derseniz araç yine gidiyor gitmem demiyor ama kısa şanzımandan dolayı motorun canını aldığınızı iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Ben yeterli görüyorum ve memnunum fakat güzergahımız genellikle şehir içi odaklı ayrıca 4 kişilik(hepsi yetişkin) aileyiz ve Golf 5 şasisi bu motor kombinasyonu ile 1208 kg, ama A4 üstünde daha ağır olacağından @alfhonso nun yorumu sizin için daha değerli olur.

+ları dayanıklı, saçma sapan elektronikleri yok, bakımı-tamiri ucuz-, şehir içinde oldukça hevesli ve sık sık vites değiştireceğiniz keyifli bir kombinasyon, lpg ye diğer motorlara oranla oldukça uyumlu.

- leri tüketim(benzinli ise), uzun yolda yüksek devirde motora çok fazla yük binmesi, trafikte kullanacaklar için sık sık vites değiştirme ihtiyacı, araç yüklü iken motorun yetersiz kalması

aracı %90 şehir içi kullanacağız senede 2 kere uzun yol onun dışında arada 4 5 saatlik mesafelerimiz oluyor fakat senede 20.000 km civarı kulanım söz konusu sizinde bahsettiğiniz gibi 1.6 düz motor arıza açsa bile üstesinden gelebileceğim seviyelerde olduğunu tahmin ediyorum.Sürat bu tarz araçlarda tercihim değil aracı yormayı sevmiyorum sakin bir sürüş stilim vardır .

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
2008 model 1.6 Hitler motor a4 sahibiyiz imzamda da yer alıyor konusu. Arabadan donanım konfor sağlamlık vs her yönden memnunuz. Performansı babama yeterli geliyor onda da sıkıntı yok. Ama baktığınız 2. 0 tdi a6 bmw e60 a göre falan daha hantal kalır.

Onlar haricinde bu bütçelerle alınabilir. 90a kadar çıkınca 2009 2010 1.8 tfsi a4 falan da bulunabilir ama yakıt artar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım