KAPALI 75-85 Bandında Dizel Otomatik Araç

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Arkdaşlar öncelikle merhaba uzun zamandır gerek youtube kanalı olsun gerek forum olsun elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.
Sizlerden bir ricam olacak gerek piyasanın hali gerek araçların birbirlerine çok benzemesi dolayısıyla kafamız bir hayli karışık
Üç kişilik bir aileyiz şu an elimizde 2007 yılında sıfır aldığımız 80 binde fiat albea 1.3 dizel aracımız var bu 11 yıllık serüvende gerek babamı son bes yıldır da beni hiç üzmedi ama benim de artık çalısmaya başladığımdan dolayı daha donanımlı daha konforlu bir araçla yenilemek istiyoruz ( sanırım albeadan sonra neye binsek daha güzel gelecek ama :) ) bütçemiz 75-85 arası yani en fazla 85 görebiliriz dizel otomatik ya da yarı otomatik yakıt bakımından bizi üzmeyecek 7-8 ler çok fazla bizim icin şehir içinde , hb veya crossover araç önerilerine açığım benim baktığım arabalar c4 cactus shine paket 1.6 dizel ve 2008 allure 1.6 dizel iki aracı da çok beğendim sizin tavsiye edeceğiniz başka bir araç var mıdır ya da bu ikisini kullanıp test etme imkanı olmus arkadaslardan artısıyla eksisiyle görüş alabilir miyim ? araçtan beklentim az yaksın kullandığımız araca göre donanımlı ve biraz daha konforlu olsun öyle uçsun kaçsın bir beklentimiz yok açıkcası.. Çok teşekkürler şimdiden saygılar

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
evet baya dolu araç hocam mevcut arabamıza göre cam tavan cok ferahlık sağlıyor cok beğeniyorum 2008 icin ne dersiniz ?
İstanbul trafiği yokuslarda dur kalklar robotize şanzımanlara pek iyi gelmiyor. 100 bin km civarlarında da ufak tefek masrafları oluyor. Trafiksiz dur kalksiz yada uzun yol senaryolarında yeterli oluyorlar

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
hocam ilgin için çok teşekkür ederim öncelikle bu megana hiç denk gelmedim valla kasa değiştirdi mi yakın zamanda ? leon güzel araç yalnız bütçe üstünde sanki biraz yeti de cok baktım bi ara ama hem dsg aklımı cok karıştırıyor arıza açısından hem de araç ticari araçlara benziyor sanki doblo gibi mi duruyor bana mı öyle geliyor sadece ne dersiniz

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
İstanbul trafiği yokuslarda dur kalklar robotize şanzımanlara pek iyi gelmiyor. 100 bin km civarlarında da ufak tefek masrafları oluyor. Trafiksiz dur kalksiz yada uzun yol senaryolarında yeterli oluyorlar
anladım hocam çok teşekkür ederim ilginiz için ben olaya sadece geçişlerde titreme sarsma sıkıntısı gözüyle baktığım icin manuel tecrübeme dayanarak ayarlayabilirim cok rahatsız etmez diye düşünmüştüm 2017 de 2008 de tam otomatik sanzımana geçmiş ama o da çok pahalı malum 70-80 binlik arabalar 100-150 oldu bir anda inanılmaz bi durumda piyasa su an capturun 1.5 dci edc kombinasyonuna ne dersiniz dsgye göre daha sıkıntısız sanırım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Fiat'tan memnunsanız 500L 1.3 Mjet Dualogic. Ciddi seviye atlamış olursunuz, motor da tanıdık ve Albea'dan daha güçlü. Performans beklentiniz yoksa, c4 cactus modelinin de gündeme gelmesine dayanarak robotize manuel tek kavrama dualogic şanzımanı öneririm :)

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Fiat'tan memnunsanız 500L 1.3 Mjet Dualogic. Ciddi seviye atlamış olursunuz, motor da tanıdık ve Albea'dan daha güçlü. Performans beklentiniz yoksa, c4 cactus modelinin de gündeme gelmesine dayanarak robotize manuel tek kavrama dualogic şanzımanı öneririm :)
hocam ben sevdim şirin bir araba ama yarı otomatiği sanırım etg6 dan da kötüymüs

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
hocam ben sevdim şirin bir araba ama yarı otomatiği sanırım etg6 dan da kötüymüs
Aynı şanzımanın laciverti diyeyim :) Performans beklemeyip sakin kullananlara güzel şanzıman. Şimdiki araçların hemen hepsinde hill holder de var. O yüzden pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Aynı şanzımanın laciverti diyeyim :) Performans beklemeyip sakin kullananlara güzel şanzıman. Şimdiki araçların hemen hepsinde hill holder de var. O yüzden pek sorun çıkaracağını düşünmüyorum.
valla ben performans bekleyen bi sürücü degilim hocam yani gazlama huyum yok uzun yolda da 120-130 zorlanmadan gidiyorsa kafi bana dediğim gibi biraz konforumuz artsın tatmin oluruz zaten sadece bu crossoverlar cok ilgimi cekmisti kasalarını cok beğendim 2008 olsun cactus olsun hepsi bir de inanılmaz tasarruflu araçlar 500l sanırım fiyat olarak da daha uygun bu ikisinden

yunuSdrive

Profesör
9 Eyl 2016
72
59
1,010
istanbul\kocaeli
Marka
BMW
hocam ilgin için çok teşekkür ederim öncelikle bu megana hiç denk gelmedim valla kasa değiştirdi mi yakın zamanda ? leon güzel araç yalnız bütçe üstünde sanki biraz yeti de cok baktım bi ara ama hem dsg aklımı cok karıştırıyor arıza açısından hem de araç ticari araçlara benziyor sanki doblo gibi mi duruyor bana mı öyle geliyor sadece ne dersiniz
Attıgım Megane bir eski kasa gt-line donanım.Yeti ve DSG için bende aynı fikirdeyim.2008'in robotize şanzımanına bir alternatif olarak söyledim.Ailemin aracı da robotize şanzıman şehir içinde yorucu oluyor açıkcası.Ama masrafı 100 binden 100 bine oluyor oda avantaj

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
valla ben performans bekleyen bi sürücü degilim hocam yani gazlama huyum yok uzun yolda da 120-130 zorlanmadan gidiyorsa kafi bana dediğim gibi biraz konforumuz artsın tatmin oluruz zaten sadece bu crossoverlar cok ilgimi cekmisti kasalarını cok beğendim 2008 olsun cactus olsun hepsi bir de inanılmaz tasarruflu araçlar 500l sanırım fiyat olarak da daha uygun bu ikisinden
2008 hakkında hiçbir fikrim yok ama Cactus konforlu bir araç değil. Konfor konusunda Albea'yı bile arayabilirsiniz.

500L'nin fiyatı bir tık daha uygun olabilir. Pahalı olduğu dönemde pek tutmadı. Ama fiyatları düştüğünden beri özellikle ticari taksi olarak çok fazla tutulmaya başladı. Motoru çok iyi, iç hacim çok iyi, o yüzden beğeniliyor. Özellikle Rockstar ve BeatsEdition donanımları çok başarılı. Beats Edition'daki Beats Audio ses sistemi, bu donanımı seçmek için tek başına yeterli sebep oluyor. Km yüksek olmakla birlikte örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-yok-500-l-aciklamayi-okuyun-620533180/detay
Rockstar donanımda da şöyle bir araçla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz :D Kapılardaki yazılar kolayca çıkıyordur umarım ¯\_(ツ)_/¯

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım