KAPALI 75-85 Bandında Dizel Otomatik Araç

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Arkdaşlar öncelikle merhaba uzun zamandır gerek youtube kanalı olsun gerek forum olsun elimden geldiği kadar takip etmeye çalışıyorum.
Sizlerden bir ricam olacak gerek piyasanın hali gerek araçların birbirlerine çok benzemesi dolayısıyla kafamız bir hayli karışık
Üç kişilik bir aileyiz şu an elimizde 2007 yılında sıfır aldığımız 80 binde fiat albea 1.3 dizel aracımız var bu 11 yıllık serüvende gerek babamı son bes yıldır da beni hiç üzmedi ama benim de artık çalısmaya başladığımdan dolayı daha donanımlı daha konforlu bir araçla yenilemek istiyoruz ( sanırım albeadan sonra neye binsek daha güzel gelecek ama :) ) bütçemiz 75-85 arası yani en fazla 85 görebiliriz dizel otomatik ya da yarı otomatik yakıt bakımından bizi üzmeyecek 7-8 ler çok fazla bizim icin şehir içinde , hb veya crossover araç önerilerine açığım benim baktığım arabalar c4 cactus shine paket 1.6 dizel ve 2008 allure 1.6 dizel iki aracı da çok beğendim sizin tavsiye edeceğiniz başka bir araç var mıdır ya da bu ikisini kullanıp test etme imkanı olmus arkadaslardan artısıyla eksisiyle görüş alabilir miyim ? araçtan beklentim az yaksın kullandığımız araca göre donanımlı ve biraz daha konforlu olsun öyle uçsun kaçsın bir beklentimiz yok açıkcası.. Çok teşekkürler şimdiden saygılar

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Hocam çok güzel gözüküyor araç full paket sanırım, ortalaması bu fiyatlarda mıdır ? Benim düşündüğüm araçlardan daha iyi sanırım...
Fiyatları hakkında pek bir bilgim yok. Bu makyajlı 136 hp ve yarı otomatik şanzımanlı, makyajsızlar farklı şanzıman 128 hp ve onların yakıtı yüksek. Makyajlı sayısı az malesef.

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Attıgım Megane bir eski kasa gt-line donanım.Yeti ve DSG için bende aynı fikirdeyim.2008'in robotize şanzımanına bir alternatif olarak söyledim.Ailemin aracı da robotize şanzıman şehir içinde yorucu oluyor açıkcası.Ama masrafı 100 binden 100 bine oluyor oda avantaj
hangi şanzımanı kullanıyorlar hocam ? yani manuel’den daha rahat olur sanırım yine sol ayağım şişmez en azından yoğun trafikte diye düşünüyorum. Dsg kullanıp vites geçişlerini hissetmemek güzel ama en azından bu robotize şanzıman bana 7-8 bin masraf çıkarmaz dsg gibi diye düşünüyorum ben o kadar para vereceğime vites geçişi hissetmeye razıyım ben mesela :D

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
2008 hakkında hiçbir fikrim yok ama Cactus konforlu bir araç değil. Konfor konusunda Albea'yı bile arayabilirsiniz.

500L'nin fiyatı bir tık daha uygun olabilir. Pahalı olduğu dönemde pek tutmadı. Ama fiyatları düştüğünden beri özellikle ticari taksi olarak çok fazla tutulmaya başladı. Motoru çok iyi, iç hacim çok iyi, o yüzden beğeniliyor. Özellikle Rockstar ve BeatsEdition donanımları çok başarılı. Beats Edition'daki Beats Audio ses sistemi, bu donanımı seçmek için tek başına yeterli sebep oluyor. Km yüksek olmakla birlikte örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-yok-500-l-aciklamayi-okuyun-620533180/detay
Rockstar donanımda da şöyle bir araçla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz :D Kapılardaki yazılar kolayca çıkıyordur umarım ¯\_(ツ)_/¯
motor zaten cok iyi ya masallah ben bizim araçta 5.6 üstü tüketim görmedim mesela hocam :D rockstar daha bi haşin durmuş popa göre güzel araç hakikaten incelemek icin bi bayiye gidebilirim teşekkür ederim cok

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Fiyatları hakkında pek bir bilgim yok. Bu makyajlı 136 hp ve yarı otomatik şanzımanlı, makyajsızlar farklı şanzıman 128 hp ve onların yakıtı yüksek. Makyajlı sayısı az malesef.
evet hocam inceledim sahibinden de fiyatları sinan bey de youtube da test videosu cekmis onu da inceledim cok güzel araba ama bütçe üstüne çıkıyor kazasız belasızı biraz, çok teşekkür ederim ilginize

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Bu bütçede az yakan,donanım olarak nispeten dolu,otomatik şanzımanı iyi ve güvenilir,çok olmasa da albeadan fersah fersah konforlu olarak aklıma 308 geldi.O fiyatlara allure bulunur mu bilmiyorum sanmam da ama active donanım bulunur.Ayrıca gördüğüm kadarıyla en önemli konu tasarruf ve bu konuda fransızlar iyiler.Bence 308 e göz gezdirin derim genel olarak tüm ihtiyaçlarınıza hitap ediyor.Sorun çıkarma potansiyeli konusunda yorum yapamam ama fiat markası yapılan sorunsuzluk testlerinde daima en sonda veya sonlarda olan bir marka gördüğüm kadarıyla, dolayısıyla 308 her halükarda daha az masraf çıkarır kanaatindeyim.

Son düzenleme:

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
Bu bütçede az yakan,donanım olarak nispeten dolu,otomatik şanzımanı iyi ve güvenilir,çok olmasa da albeadan fersah fersah konforlu olarak aklıma 308 geldi.O fiyatlara allure bulunur mu bilmiyorum sanmam da ama active donanım bulunur.Ayrıca gördüğüm kadarıyla en önemli konu tasarruf ve bu konuda fransızlar iyiler.Bence 308 e göz gezdirin derim genel olarak tüm ihtiyaçlarınıza hitap ediyor.Sorun çıkarma potansiyeli konusunda yorum yapamam ama fiat markası yapılan sorunsuzluk testlerinde daima en sonda veya sonlarda olan bir marka gördüğüm kadarıyla, dolayısıyla 308 her halükarda daha az masraf çıkarır kanaatindeyim.
sağolun hocam bakacağım yarın bu araca, benim beğendiğim captur 2008 ve cactus pek tutulan arabalar degil sanırım

Savetron

Düz Yol Gazcısı
14 Kas 2018
29
14
145
istanbul
Marka
Fiat
2008 hakkında hiçbir fikrim yok ama Cactus konforlu bir araç değil. Konfor konusunda Albea'yı bile arayabilirsiniz.

500L'nin fiyatı bir tık daha uygun olabilir. Pahalı olduğu dönemde pek tutmadı. Ama fiyatları düştüğünden beri özellikle ticari taksi olarak çok fazla tutulmaya başladı. Motoru çok iyi, iç hacim çok iyi, o yüzden beğeniliyor. Özellikle Rockstar ve BeatsEdition donanımları çok başarılı. Beats Edition'daki Beats Audio ses sistemi, bu donanımı seçmek için tek başına yeterli sebep oluyor. Km yüksek olmakla birlikte örnek ilan: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...a-yok-500-l-aciklamayi-okuyun-620533180/detay
Rockstar donanımda da şöyle bir araçla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz :D Kapılardaki yazılar kolayca çıkıyordur umarım ¯\_(ツ)_/¯
34BİN FULL START STOP GERİ GÖRÜŞ KAMERA CAM TAVAN VİRAJ İÇİ AYDIİlan No: 567057923
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...mera-cam-tavan-viraj-ici-aydi-567057923/detay
hocam şu ilana ne dersiniz

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,455
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
4-4 lük arabalar listem
1. Focus

Sahibinden Acil 1.5 TDCI Ford Focus
İlan No: 621464397
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...nden-acil-1.5-tdci-ford-focus-621464397/detay

TERTEMİZ SADECE 2 PARÇA BOYALI -50.000- KM DE SIFIR AYARINDA
İlan No: 618221604
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...i-50.000-km-de-sifir-ayarinda-618221604/detay

2. 308, baktıkça eklicem

3. Dsg korkutsa da mantıklı

Çok Temiz 33.000 de Servis bakımlı Dizel Otomatik Toledo
İlan No: 620218556
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...bakimli-dizel-otomatik-toledo-620218556/detay

4. Astra

2016 ORJİNAL GARANTİLİ KUSURSUZ HATASIZ 1.6 CDTİ 136 HP OTOMATİK
İlan No: 625868936
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...asiz-1.6-cdti-136-hp-otomatik-625868936/detay

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım