KAPALI 75000 tl ye 2.el araba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Herkese merhabalar bir tanıdığımız arabası değişmek istiyor bütçe bahsettiğim gibi şimdi beklentilerine değineyim :)
Otomatik olacak ve bayan için olacak :)
Şimdi aile de 2 araba var bunlardan biri Zafira yani kullanışlılık olarak çok fazla bir bekletimiz olmayacak ama 4-5 kapı şart.
Yakıt olarak benzinli ise 8-8.5 lt makul dizel 7 lt max
Basınca gitmesi de önemli yani az yakar iyi kaçar mantığı
Bende bir kaç araba önerdim

Mazda 3: Motoru dışında çok beğendi ama daha iyi kaçan bir araba istiyor ondan dolayı elendi :(

Vag grubu: 5 yıl önce yaptığı kazadan sonra hiç bir şekilde yaklaşmıyor bide üstüne ailedeki diğer arabanın (2015 jetta) 60k da mekatronik sorunu verince pek tercih konusu değil.

Kia Ceed: (makyajlı) 2. elde 1-2 parça boyanmış dizel-otomatik premium donanım buldum hem dizel ekonomisi ve otomatik park,koltuk ve direksiyon ısıtma ile bir bayan için çok iyi olabilir.

Peugeot 308: Ortadaki ekran kullanması problem olabilir diye istemiyor.

Citroen C4: Ailede C3, C4 picasso 1 ve 2 var bunları kullanıp beğenmediği için tercih etmiyoruz

Opel Astra 1.4t Dynamic: Tek düşündüğümüz yakıt şuan 1.6 sidi otomatik insignia ile 9.3 ile geziyorum astra nın o kadar yakacağını sanmıyorum ama yine de bu konuda bilgisizim

Alfa Giulletta 1.4t tct distintive: Şuan favori arabası bu ama benimde hiç bir bilgim yok yakıtı ve sürüşü ile ilgili sizlerin tecrübesini merak ediyorum. Şikayetvar.com da baya sorun olması düşündürüyor ama klasik alfa ne olsun :)

Bmw 1.16i: Arkadan itiş kışın ve yağmurlu havalarda kontrol etmesi zor olabilir diye düşünmüyoruz

1.5t mondeo ve 1.6 sidi insignia: İstediğimiz fiyatlara var ama yakıtından dolayı vazgeçtik

B suvlar da var aslında ama o kadar para verip alt yapısı b segmenti araba almak çok mantıklı gelmiyor ama önerilerinize tabiki açığız :)

Uzun oldu kusura bakmayın her şeyi anlatmaya çalıştım yorumlarınızı bekliyoruz :) Gelişmeleri ve düşüncelerimizi eklerim :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Hyundai elantra 1.6crdi senin kriterlerine uyuyor.
elantra şanzımanın biraz sorunlu diye hatırlıyorum ondan dolayı düşünmemiştim biraz daha inceleyeyim önerdiğinize göre vardır bir bildiğiniz :)

genellikle 7.5 diyolar giulietta tct kullanıcıları var çevremde :D
7.5-8 yakıyorsa motor efsane o zaman zaten 2 sene üst üste ödül aldı diye hatırlıyorum o motor :)

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
elantranın şanzımanı bir tuhaf bazen kavrama yapmıyor. gerçi giuliettayı Eren Tekin test etmiş onda da garip birşey var vitesi mesela r konumundan hızlı bir şekilde d konumuna çekince araba hala r konumunda kalmaya devam ediyor :D
evet birazcık yavaş davranmak lazım r geçerken ama elantra nın daha ciddi bir durumdu diye hatırlıyorum.

Ali Karaer

Ali Karaer
Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,071
2,323
2,770
26
Nevşehir/2000 Evler
Marka
Aixam
evet birazcık yavaş davranmak lazım r geçerken ama elantra nın daha ciddi bir durumdu diye hatırlıyorum.
elantranınki epey kötü bi durum gaza basıyorsunuz hırrrrrrrrrrrrrrrrr diye motor bağırmaya başlıyor ama tık yok biraz geri doğru araba kendini salmaya başlıyor bi panik havası oluşuyor ardından bir anda öne fırlıyor araba. Aynı sorunu accent blue dct de yaşadık çok ürkütücü bi tecrübe

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

Tercihiniz ne oldu ?
Benim bütçem aslında biraz daha yüksekti.. ancak ülkemizdeki malum belirsizliklerden dolayı farklı yatırımlar yapmayıda düşünüyorum, bu sebeple kıstım bütçemi ... bende 65-80k arasına düşürdüm bütçeyi...

75k civarına 1-2 parça boyalı DCT li premium Ceed benimde aklıma yatmıyor değil.. olmadı daha da temiz Concept Plus da olabilir diye düşünüyorum.. 2014-15 Golf Comfortline boşta olsa düşünebilirim gibi geliyor.. Elentranında sorunu sanki bir yazılım güncellemesi ile çözülecek mişş gibi duruyor ama bilmedim (aynı şanzıman Cerato da sorunsuz çalıştığı için ) ...

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
Merhaba,

Tercihiniz ne oldu ?
Benim bütçem aslında biraz daha yüksekti.. ancak ülkemizdeki malum belirsizliklerden dolayı farklı yatırımlar yapmayıda düşünüyorum, bu sebeple kıstım bütçemi ... bende 65-80k arasına düşürdüm bütçeyi...

75k civarına 1-2 parça boyalı DCT li premium Ceed benimde aklıma yatmıyor değil.. olmadı daha da temiz Concept Plus da olabilir diye düşünüyorum.. 2014-15 Golf Comfortline boşta olsa düşünebilirim gibi geliyor.. Elentranında sorunu sanki bir yazılım güncellemesi ile çözülecek mişş gibi duruyor ama bilmedim (aynı şanzıman Cerato da sorunsuz çalıştığı için ) ...
Hyundai fabrikasından çıkan araçlarda sıkıntı olabilir. Çözülebilir bir şey olss gerek. Test edeceğiniz araçta böyleyse almayin.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Hyundai fabrikasından çıkan araçlarda sıkıntı olabilir. Çözülebilir bir şey olss gerek. Test edeceğiniz araçta böyleyse almayin.
Otopark testindeki sorun kavrama ile alakalıymış sanırım ve parça değişimi ile çözüldüğü bilgisi okumuştum sankii test yorumlarında...

Ben düz vites, temiz Golf 1.4 TSI veya TDI da bakıyım diyorum ... bundan önce 2 kere 1.4 TSI sahibi oldum (Golf 6, Leon Mk3) ikiside manuel di ve ikisininde yakıtı beni hiç üzmemişti... manuel ve 1.4 TSI olunca fiyatlar neredeyse -20bin oluyor

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
O fiyata gırtlak dolu gui rahat bulunur. Eğer 8lt benzin sıkıntı değil ve gitsin isteniyorsa, bence en doğru seçim gui olur.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Otopark testindeki sorun kavrama ile alakalıymış sanırım ve parça değişimi ile çözüldüğü bilgisi okumuştum sankii test yorumlarında...

Ben düz vites, temiz Golf 1.4 TSI veya TDI da bakıyım diyorum ... bundan önce 2 kere 1.4 TSI sahibi oldum (Golf 6, Leon Mk3) ikiside manuel di ve ikisininde yakıtı beni hiç üzmemişti... manuel ve 1.4 TSI olunca fiyatlar neredeyse -20bin oluyor
Otomatik şart hocam bide golf önerdim gidip bayide kullanmış 1.2 tsi ı beğenmediğini söyledi.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
O fiyata gırtlak dolu gui rahat bulunur. Eğer 8lt benzin sıkıntı değil ve gitsin isteniyorsa, bence en doğru seçim gui olur.
şuan favorisi o valla sürekli bakıp duruyor :) c hb de bide 2015 dynamic 150 bg lik astra lar onlarda baya iyi duruyor ama şuan zafirası var 2 tane opel olsun istemiyor farklı tatlar arıyormuş :D

Son düzenleme:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Valla kullanmadım ama yol tutuşunu baya övüyorlar. Özellikle alfisti'de biraz dolaşırsan orada baya bir kullanıcı yorumu mevcut.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla kullanmadım ama yol tutuşunu baya övüyorlar. Özellikle alfisti'de biraz dolaşırsan orada baya bir kullanıcı yorumu mevcut.
elektronik difransiyel kilit baya iş yapıyor diyorlar ama otoparkın testinde pek övülmemişti tutuşu o düşündürüyor belki makyaj ile değiştirmişlerdir bir şeyler.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
elektronik difransiyel kilit baya iş yapıyor diyorlar ama otoparkın testinde pek övülmemişti tutuşu o düşündürüyor belki makyaj ile değiştirmişlerdir bir şeyler.
Valla elektronik kilit mito'da çok net iş yapıyor. Bir de 4C'de bile elektronik kilit kullanıyor ve DNA kullanılıyor. 4C için ne methiyeler dizildiği ortada. O sebeple aynı sistemler Gui'de de yeterince iş yapar bence.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Valla elektronik kilit mito'da çok net iş yapıyor. Bir de 4C'de bile elektronik kilit kullanıyor ve DNA kullanılıyor. 4C için ne methiyeler dizildiği ortada. O sebeple aynı sistemler Gui'de de yeterince iş yapar bence.

Bakalım o zaman her şeyin hayırlısı yorumlarınız için teşekkür ederim. Mito çok özel bir araba bence kendinizi baya şanslı hissetmelisiniz :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok

Ceed lerin makyajlı kasa olanları daha makbul...birçok alanda iyileştirme yapmış KIA (genel yalıtım, süspansiyon sistemi, ön lastiklere giden torku ayarlayan bir sistem gibi ...gibi ) motor 136hp olmuş, şanzıman DCT (çift kavrama) olmuş... tüketim de bu sayede oldukça düşmüş...

Linkteki araç makyaj öncesi ve tam otomatik...bu modellerin yakıtından şikayet eden çok ...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Ceed lerin makyajlı kasa olanları daha makbul...birçok alanda iyileştirme yapmış KIA (genel yalıtım, süspansiyon sistemi, ön lastiklere giden torku ayarlayan bir sistem gibi ...gibi ) motor 136hp olmuş, şanzıman DCT (çift kavrama) olmuş... tüketim de bu sayede oldukça düşmüş...

Linkteki araç makyaj öncesi ve tam otomatik...bu modellerin yakıtından şikayet eden çok ...
aaa tam otomatikmiş bu okumamıştım bende ne güzel boyasız buldum diyordum o zaman bu ama bize uzak biraz :/

https://www.sahibinden.com/ilan/vas....premium-en-full-olani.acilll-383330392/detay

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım