KAPALI 80.000 TL Benzinli Duz Vites Araç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Herkese merhaba şu anki aracımız Focus MK1 2005 model 1.6 sedan 246.000 km de bu araçtan çok memnunuz fakat artık kmsi gereği eskiyip birazcık da bakımsız kullandığımızı duşunuyorum bu yuzden daha az sorun çıkaracak araba bakıyoruz fakat 80.000 tl ye yine benzinli yada lpgli duz vites iyi yol tutan azıcık yuruyen sedan araçlara baktım fakat yine onlar da yuksek km civarında sorun çıkarıp çıkarmayacağı belli olmayan araçlar aşağı yukarı kendi aracımın kondisyonunda olarak duşunuyorum.30.000 tl ye Focus mk1 sedana full bakım yapıp binmek mi yoksa 80.000 tl ye yeni araç almak mı?
30.000 tl lik bakımdan kastım mesela aracım 140 beygir olmasını yani daha doğrusu Opel 1.4 T 140hp lik motorunu istiyorum birde yalıtım zaten görunuşte falan bir sıkıntı yok araçta.
Araba olarak önerilerinizi beklerim

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Arabaya ederinden fazla para harcamayın derim; yetkili servis neyi yap demişse zamanı gelince yaptırmak lazım.
Bir de 80000e 1.4T astra bulmanız zor olur: Astra H, Focus Mk2 o fiyatlara vardır.

gokglsy

gökhan
Profesör
22 Ağu 2019
632
638
1,820
26
trabzon
Marka
Ford
bizimde 2004'den 2015 yılına kadar 2002 focus ghia sedan vardı. tavanda hafif bagajda daha belli güneş yanıkları ve artar akaryakıt fiyatları yüzünden babam arabadan soğumaya başlamıştı. ilk önce boyatıp, lpg takıp binelim diye düşündü. sonra kuzenler ve amcamlar koca karıyı ne kadar süslersen süsle yinede koca karıdır. diye cümle kurunca babam 2015 yılında satmıştı. yeni her zaman yenidir.
b sedan :
ilk sahibinden c-elysee

2013 RAPİD 1.2 109 BİN KM HATASIZ

c sedan :
NUR OTO BOLU 'DAN BOYASIZ HATASIZ

c hb :
Sahibinden 2011 Lancer Boya Değişen YOK

SAHİBİNDEN TEMİZ ORJİNAL

Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
LPG'de binecekseniz düşük km'de temiz, Golf 5-6 1.6 Hitler.

Pazarda turbo öncesi yıllardır alışılagelmiş şekilde benzin+lpg li devam edeyim ama model yükselteyim diyenler için son mohikanlar olarak görüyorum.Elbette daha yüksek model kombinasyonlar var ama onların da fiyatları çok daha yüksek.

Kısa şanzımandan dolayı uzun yolda biraz baş ağrıtır ama hem Focus 1 sahibi hem de Golf 5 sahibi olduk.İkisi de kaliteli yenimsi eski toprak araçlardır.hatatat

Normalde bir başlıkta kendi kullandığımız aracı önermeyi sevmiyorum ama sizin durumunuz bu şekilde çözülebileceğinden bunu deme gereği hissettim.

Öyle 30 bin harcayım şu motorlu olsun bu motorlu olsun gibi durumlar normal A'dan B'ye giden kullanıcılar için zordur-imkansız değil ama zor.

Son düzenleme:

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
Benim anlatma kabiliyetim yüzünden yanlış anlaşılmış motoru komple yenileyip güçlendirme fikrinden bahsetmiştim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
O motor takıp güçlendirme işi zor, farklı marka motorunu işletmek yasal olarak yol araçlarında mümkün değil. Almayı düşündükleriniz de muhtemelen elinizdekinden masrafsız olmayacaktır. Aracınız genel olarak düzgünse, donanımından memnunsanız kapsamlı bir bakım 10bin tl yi geçmez kolay kolay. Ben olsam 246binde focus satıp da 100-200 binde bilmediğim arabayı "daha az masraf çıkarır" umuduyla almazdım

damrapestek

Damra Peştek
Düz Yol Gazcısı
18 Kas 2019
34
6
145
22
Adana
Marka
Ford
O motor takıp güçlendirme işi zor, farklı marka motorunu işletmek yasal olarak yol araçlarında mümkün değil. Almayı düşündükleriniz de muhtemelen elinizdekinden masrafsız olmayacaktır. Aracınız genel olarak düzgünse, donanımından memnunsanız kapsamlı bir bakım 10bin tl yi geçmez kolay kolay. Ben olsam 246binde focus satıp da 100-200 binde bilmediğim arabayı "daha az masraf çıkarır" umuduyla almazdım
Ya geliştirme bazı bakım fikirlerim var
Yalıtım
Mesela motora hava filtresi bakımı
Triger bakımı
Revize olur sanırım motor
Şanzıman bakımını zaten yaptık
Birde benim sorun olarak görmediğim milletin imkansız dediği bir devir sorunum var.Araç ısındığında 100 devire düşüyor benim için hava hoş start stoptan iyi :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ya geliştirme bazı bakım fikirlerim var
Yalıtım
Mesela motora hava filtresi bakımı
Triger bakımı
Revize olur sanırım motor
Şanzıman bakımını zaten yaptık
Birde benim sorun olarak görmediğim milletin imkansız dediği bir devir sorunum var.Araç ısındığında 100 devire düşüyor benim için hava hoş start stoptan iyi :D
Focus1 lerde rolanti motoru kronik eğer araç lpg li ise. Taksici falan çok olduğundan çevremde en az 5-6 focus1 e binmişimdir hepsinde vardı bahsettiğiniz sorun ve benzerleri. Çok da imkansız değil gibi :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım