AÇIK 80.000 TL Bütçeyle Araç Tavsiyesi

Mertt

Mert
Senkromeççi
17 Kas 2021
20
6
70
25
İstanbul
Herkese iyi forumlar. Konu başlığından anlaşılacağı üzere 80.000 TL bütçem var fazlası yok maalesef.

Aradığım özellikler şunlar;
-Hb veya sedan farketmez aile aracı olacak ama tek ben kullanacağım için biraz da bana hitap etmesi açısından hb olması daha iyi.

-Gündelik kullanmalık haftalık tatilde gezmelik az yakan.

-Dizel tercihim malum akaryakıta gelen zamlardan sonra benzinle lpg aynı düzeye ulaştığı için bir farkı kalmadı fakat yüksek km li dizellerden de korkuyorum açıkçası. Sürpriz yapma şansı yüksek. Bir yanım benzine kaymıyor değil.

-Manuel vites
-Klima, hız sabitleyici vs. gibi özellikler olursa daha iyi olur.

Aklımda şu modeller var ama benim fiyat aralığımda temizini bulmak çok zor;
-Renault Clio 3 1.5dci
-Opel Corsa D 1.3cdti
-Vw Polo 1.4tdi

Başka öneriniz veya fikriniz varsa açığım teşekkürler şimdiden...

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
k155d1.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Seat cordoba 1.4 tdi mantığıma yatmaya başladı şekli de fena değil pişman olur muyum acaba ? :)
Eğer temiz bir örneğini bulabilirseniz, eskiyen, yaş ve km'den ötürü ömrü dolan parçaları değiştirip sağlam ve diri şekilde kullanırsanız pişman olmazsınız. Sevilecek arabadır. Ama bu tarz arabaları bütçenizden 10k ayırıp öyle bakın. Alır almaz o kadar masraf yapacakmış gibi kendinizi hazırlayın.

Mertt

Mert
Senkromeççi
17 Kas 2021
20
6
70
25
İstanbul
Araba alma işi hayal oldu sevgili arkadaşlar malum konulardan dolayı :) Umarım herkes istediği arabayı bir gün alır...Herkese teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,927
2
24,241
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Eğer temiz bir örneğini bulabilirseniz, eskiyen, yaş ve km'den ötürü ömrü dolan parçaları değiştirip sağlam ve diri şekilde kullanırsanız pişman olmazsınız. Sevilecek arabadır. Ama bu tarz arabaları bütçenizden 10k ayırıp öyle bakın. Alır almaz o kadar masraf yapacakmış gibi kendinizi hazırlayın.
Mesela 1,4 tdi özelinde neleri eskir? Bunları yapınca hangi özelliklerinden dolayı severiz? 10 bin tl yeter mi haftaya 12 der miyiz? Yoksa bunlar genel klasik eski arabaya söylencek sözler mi? Sadece soruyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,145
7
51,583
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mesela 1,4 tdi özelinde neleri eskir? Bunları yapınca hangi özelliklerinden dolayı severiz? 10 bin tl yeter mi haftaya 12 der miyiz? Yoksa bunlar genel klasik eski arabaya söylencek sözler mi? Sadece soruyorum
Arkadaşın araç alım işi yatmış. Bu nedenle bu soru üzerinde düşünmeye gerek kalmadı. İyi forumlar efendim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım