KAPALI 90.000 TL Bütçe Aile Arabası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan trkskbn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

trkskbn

Profesör
377
Hepinize iyi forumlar.
Yakın zamanda arabamızı değiştirmeyi düşünüyoruz. Ancak boy ortalamasının yüksek olması nedeniyle bu bütçelerde sıfır araba veya sıfıra yakın araba bulmak oldukça zor. Aradığımız kriterler; dizel(benzinli seçeneklerde olabilir), otomatik, bagajı büyük ve diz mesafesi oldukça geniş bir araç arıyoruz. Şu an aklımızdakiler Fiat Egea SW 1.6 Mjet2 DCT-Lounge, Kia Cerato 1.6 CRDI DCT-Concept Plus, Hyundai Elentra 1.6 CRDI DCT-Elite, Seat Leon SW 1.6 TDI-Style ve son olarak Seat Leon SW 1.4 TSI-FR. Şu anlık sadece Egea ve Cerato'ya bakma şansımız oldu. Egea özellikleri ile alınmaya değer bir araç olarak gözüktü tek sorun Lounge donanımdaki jantların boyalı olması ve çok kolay çizilebilecek olması (başka jant seçeneği yok demişlerdi), Cerato ise donanımının güzel olmasına rağmen biraz takoz gibi duruyordu. Egea için 83.000, Cerato için 79.000 lira fiyat verdiler. En kısa zamanda diğerlerinide incelemeye çalışacağım. Aracın sıfır olmasına gerek yok 2014-2015 model kazasız, boyasız, temiz ve dediğim diğer kriterlere uyan başka araçlarda olur. Unutmadan ekleyeyim şu anki aracımız 2012 model Fiat Fiorino 1.3 Mjet Oto. vites-Emotion Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

@sputnik Fordlar çok yakıyor diyorlar. 1,5L TDCI Otomatik Focus 8 litre yakıyor. Dizeli de pahalı kaçıyor o yüzden listeye almadım.
@cenkay900 bagaj hacmi biraz küçük kalıyor ancak bayiye gidip diz mesafesine bakacağım, teşekkür ederim tavsiyen için.
Hocam @CenkGs doğru söylüyor. Focus'un 1.6 benzinli düz vitesi bile İstanbul trafiğinde 8 litreyi zor görüyor. Ben 1.6 90hp'lik baz donanımlısıyla uzun dönemde İstanbul içi ve sert kullanıma rağmen 6,5'i geçemedim. 1.5'ler bariz daha ekonomik. Yanlış bir bilgi almışsınız veya bu bilgiyi aldığınız araçta çok ciddi bir sorun vardır.

Ben size binekten hallice bir araç olan dizel otomatik yeni Tourneo Connect'i öneririm. 2 metrelik boylara çıkıldığında araç boyunun nispeten kısa kalması gerekiyorsa bu tarz araçlar öne çıkmaya başlar. Ticari olması ilk başta direk olarak elemenize neden olabilir ama yine de gidip bir göz atmanızın zararı olmaz. :) Ticariden ziyade fazla binek olması nedeniyle şu anda çok çok satmıyor. O yüzden Doblo gibi ticari izlenimi de yok.

Bunun dışında yazdığınız örnekler standart dışı ölçülerdeki insanlara bir noktadan sonra rahatsızlık verebilecek modeller. Normal arabaların geniş seçenekleri diyebiliriz. Bunlar yerine direk olarak MPV veya SUV tarzı modellere bakmanızı öneririm.

ikinci el olarak bir Bmw 218 i active tourer veya ille de dizel olsun diyosanız mercedes b180 cdi sizin ilacınız. Madem boylar uzun ve araç da kısa olmalı, bu iki seçenek mutlaka değerlendirilmeli. Tabiki bu sınıfta bir sürü model de var ancak bu ikisinin yerini diğerleri tutamaz.

Genişlik sanırım ön planda bu durumda; ilk adres skoda'dır. Octavia ilk seçeneğiniz olsun, hem az yaksın hem otomatik olsun derseniz ve garantide ön planda ise 7 yıl garanti dizel dct ile elentra iyi bir seçenektir. ya da mpv lere bakabilirsiniz. bu durumda önerim çok daha ucuza yeni jazz olabilir. ya da sedan için honda civic her dönemin arabasıdır, sorunsuzluk ön plandadır. o paralar egeaya verilmez, benim tavsiyem. bu arada yetide olabilir, genişlik, tüketim, iyidir. tek eksi yönü tipi gibi. ama güzel arabadır.

Bence de hocam Honda civic sedan Eco ya bakmanizi tavsiye ederim, otomatik, az yakiyor ve sorunsuz! Jazz da olabilir, onunla istanbulda park sorunu yaşamazsiniz ;)
.

Hepinize iyi forumlar.
Yakın zamanda arabamızı değiştirmeyi düşünüyoruz. Ancak boy ortalamasının yüksek olması nedeniyle bu bütçelerde sıfır araba veya sıfıra yakın araba bulmak oldukça zor. Aradığımız kriterler; dizel(benzinli seçeneklerde olabilir), otomatik, bagajı büyük ve diz mesafesi oldukça geniş bir araç arıyoruz. Şu an aklımızdakiler Fiat Egea SW 1.6 Mjet2 DCT-Lounge, Kia Cerato 1.6 CRDI DCT-Concept Plus, Hyundai Elentra 1.6 CRDI DCT-Elite, Seat Leon SW 1.6 TDI-Style ve son olarak Seat Leon SW 1.4 TSI-FR. Şu anlık sadece Egea ve Cerato'ya bakma şansımız oldu. Egea özellikleri ile alınmaya değer bir araç olarak gözüktü tek sorun Lounge donanımdaki jantların boyalı olması ve çok kolay çizilebilecek olması (başka jant seçeneği yok demişlerdi), Cerato ise donanımının güzel olmasına rağmen biraz takoz gibi duruyordu. Egea için 83.000, Cerato için 79.000 lira fiyat verdiler. En kısa zamanda diğerlerinide incelemeye çalışacağım. Aracın sıfır olmasına gerek yok 2014-2015 model kazasız, boyasız, temiz ve dediğim diğer kriterlere uyan başka araçlarda olur. Unutmadan ekleyeyim şu anki aracımız 2012 model Fiat Fiorino 1.3 Mjet Oto. vites-Emotion Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
2. el temiz yeni kasa mazda 3 onerebilirim

Honda Civic bagaj hacmi 440 lt bence fazlasıyla yeterli bir aile için, eco modeli az yakıyor 125 hp'e rağmen. Hem performans hem görüntü ve donanım açısından Honda Civic derim ben.

Sizin için çare mpv. 70bin tl civarına 1.6 cdti Zafiralar var bence mantıklı olur. Baş ve diz mesafesi geniş, bagajda büyük. Avrupada çok tercih edilen bir sınıf olduğu için üretim kaliteleri,işçilikleri ve kullanışlılıkları baya iyi mpvlerin. Zafira harici cmax, scenic, touran gibi seçeneklerde var aklınızda bulunsun derim.

Düz vites olsaydı 1.6 Tdci titanium focus sedan alın derdim.Bu durumda fiyat performans anlamında en başarılı olan cerato'yu tavsiye ederim.Yeni corolla'da özellikle premium donanım ile hoş araçtır.Led stop,kapı kollarında krom detaylar,yarı deri döşeme koltuklar,anahtarsız giriş ve çalıştırma vs gayet dolu hoş araçtır.Şuan corolla dizellerde ciddi indirimler yapılıyor.90 Ps olması sorun olmassa değenlendirebilirsiniz.

Diz mesafesi ve bagaj yazmışsınız o zaman bende octavia yaziyim.90k bütçem varken egea cerato almazdım ben kesinlikle. Leon golf focus olabilir ama sizin aradığınız araç bence octavia

Son düzenleme:
Kendi kullandigi araci tavsiye eden biri degilimdir beni bilen bilir.ama dizel otomatik olacak.diz ve baş mesafesi ile bagaji buyuk olacak derseniz.birde 0 km olsa daha da iyi olur derseniz.sizin ilaciniz yeni ford connect 1.5 tdci powershift(120 ps 300 nm tork) birde titanium pakete ek x paketi ekletirseniz.araba inanilmaz dolu bir hal aliyor.ve tum opsiyonlar ekletilince 90 bin tl ye sifir km sini alabiliyorsunuz.ama aracta premium anlamda her donanim oluyor.bazilarini yazayim;

Kor nokta uyari sistemi
Serit takip asistani
Aktif sehir ici guvenlik sistemi
Cam tavan
17 inc jant
Dokunmatik multimedya
Yagmur ve far sensoru
Start stop
Hiz sabitleme ve sinirlama....vs vs

Kesinlikle bir dusunun derim

Kendi kullandigi araci tavsiye eden biri degilimdir beni bilen bilir.ama dizel otomatik olacak.diz ve baş mesafesi ile bagaji buyuk olacak derseniz.birde 0 km olsa daha da iyi olur derseniz.sizin ilaciniz yeni ford connect 1.5 tdci powershift(120 ps 300 nm tork) birde titanium pakete ek x paketi ekletirseniz.araba inanilmaz dolu bir hal aliyor.ve tum opsiyonlar ekletilince 90 bin tl ye sifir km sini alabiliyorsunuz.ama aracta premium anlamda her donanim oluyor.bazilarini yazayim;

Kor nokta uyari sistemi
Serit takip asistani
Aktif sehir ici guvenlik sistemi
Cam tavan
17 inc jant
Dokunmatik multimedya
Yagmur ve far sensoru
Start stop
Hiz sabitleme ve sinirlama....vs vs

Kesinlikle bir dusunun derim

Sırf kol dayama olmadığı için elerim. net. konforu çok düşürüyor.
Dediğiniz doğru donanım paketi eklerseniz tabi donanımı olur, her araba öyle ekstra para öde donanımı yaptır.

Honda Civic Sedan 1.6 donanım eklemeye gerek yok cünkü bu dediğin donanımın çoğu fabrika çıkışlı var zaten.
Ayrıca hem bir aile arabası bagaj hacmi 440 hemde aynı zamanda güçlü motorlu olduğu için içinizdeki hız ihtiyacınızı da karşılar ;)

Sırf kol dayama olmadığı için elerim. net. konforu çok düşürüyor.
Dediğiniz doğru donanım paketi eklerseniz tabi donanımı olur, her araba öyle ekstra para öde donanımı yaptır.

Honda Civic Sedan 1.6 donanım eklemeye gerek yok cünkü bu dediğin donanımın çoğu fabrika çıkışlı var zaten.
Ayrıca hem bir aile arabası bagaj hacmi 440 hemde aynı zamanda güçlü motorlu olduğu için içinizdeki hız ihtiyacınızı da karşılar ;)

Kol dayamami yok.o kadar eminsiniz yani.fabrikada benim araca takmislar hemde benim arac x paket degil.ne garip degil mi?konfor demissiniz.test surusumu yaptiniz nerden biliyorsunuz.hangi testte konforu elestirildi soylerseniz sevinirim.siz bende courier ile connect i karistiriyorsunuz arada dağlar degil ucurumlar var

Kol dayamami yok.o kadar eminsiniz yani.fabrikada benim araca takmislar hemde benim arac x paket degil.ne garip degil mi?konfor demissiniz.test surusumu yaptiniz nerden biliyorsunuz.hangi testte konforu elestirildi soylerseniz sevinirim.siz bende courier ile connect i karistiriyorsunuz arada dağlar degil ucurumlar var
Hocam Courier'de kol dayama var. :) @OmerFarukG Connect'in donanımı gerçekten çok fazla ve konforunun, iç mekanının eski köşelilerle uzaktan yakından alakası yok. Sadece orta konsolu sert malzemeden olan C-Max gibi düşünebilirsiniz. Bir bayiye gidip denemenizde fayda var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...