KAPALI 90-100k Arası araç önerisi

Killpop

Senkromeççi
5 Ocak 2019
4
0
85
izmir
Merhaba dostlar, maksimum 100k bütçem var ve aile arabası arıyorum.
Fakat araç konusunda çok kararsızım malum piyasada oldukça durgun ve karışık.
Benim gönlümü 2012-13 Volvo s60, v40lar oldukça fazla çekiyor. Volvo kullanıcılarının yorumlarını ve diğer markaların da tavsiyelerini bekliyorum. İyi forumlar diliyorum.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
V40'dan aile arabası olmaz bence, bagaj yok arabada.
S60'ın da içi bana dar gelmişti, test etmeden niyetlenmeyin derim.
100k'ya bana en mantıklı gelen, aile arabası bagaj ihtiyacı da düşününce insignia sw diyorum

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Bir kuzenimde s40 (dolu) kardeşinde s60 (boş) var. İkisi arasında biraz fark var S60 daha iyi. Ben özellikle s60'la çok vakit geçirdim, malzeme kalitesi çok güzel ama araba biraz sert ve yol sesi alıyor. Bagajı falan dar zaten teknik veriler bunlar, ama kullanışlı onu söyleyebilirim. S60 için boş dedim ama koltuk ısıtma var mesela öyle bir boş :)

Alternatif olarak benim araba var (bazı arkadaşlar önerecekti eminim bundan)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-doktordan-boyasiz-fiyati-dustu-547571051/detay/

Corolla var dolu dizel otomatik. Dolu dizel otomatik focus var ama. İnsignia önerirdim ama fiyatı yüksek yeni dizel otomatiklerin.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Biraz önce biri aradı 2010 C180'i varmış LPG'li, takas teklif etti. Cam tavan var mı bilmiyorum. LPG'li düşünürsen arkadaşa sorup telefonunu verebilirim. Mesajının üstüne böyle bir telefon alınca bu tesadüfte bir hayır mı var acaba düşündüm o yüzden soruyorum :)

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
Biraz önce biri aradı 2010 C180'i varmış LPG'li, takas teklif etti. Cam tavan var mı bilmiyorum. LPG'li düşünürsen arkadaşa sorup telefonunu verebilirim. Mesajının üstüne böyle bir telefon alınca bu tesadüfte bir hayır mı var acaba düşündüm o yüzden soruyorum :)
Şehir içi ve genellikle soğuk motor ile kullandığım için LPG bana hiç uygun değil. Teşekkür ederim.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
V40 ve S60 için olan yorumlara bende katılıyorum.
Özellikle V40 da ne çok geniş bir iç mekan, ne de B sınıfından büyük bir bagaj var... Aile aracı olarak bana da çok uygun gelmiyor.
S60 ında bagajı iyi değil .. iç mekanı da, özellikle arka taraf böyle bir D segmenti gibi değil .. modern C segmentlerinden iyi olduğunuda pek düşünmüyorum ...

Yalnız siz fiyat dışında ihtiyaçlarınızı, aile arabası olması dışında hiç detaylandırmamışsınız.
Mesela iç hacim ve bagaj ihtiyaçlarını,
Yıllık yaptığınız km.
Ortalama baktığınız model yılları,
Şanzıman tercihiniz
olmazsa olmaz donanım tercihlerini veya marka tercihleriniz gibi detayları yazabilirseniz daha isabetli öneriler gelecektir.

Killpop

Senkromeççi
5 Ocak 2019
4
0
85
izmir
V40 ve S60 için olan yorumlara bende katılıyorum.
Özellikle V40 da ne çok geniş bir iç mekan, ne de B sınıfından büyük bir bagaj var... Aile aracı olarak bana da çok uygun gelmiyor.
S60 ında bagajı iyi değil .. iç mekanı da, özellikle arka taraf böyle bir D segmenti gibi değil .. modern C segmentlerinden iyi olduğunuda pek düşünmüyorum ...

Yalnız siz fiyat dışında ihtiyaçlarınızı, aile arabası olması dışında hiç detaylandırmamışsınız.
Mesela iç hacim ve bagaj ihtiyaçlarını,
Yıllık yaptığınız km.
Ortalama baktığınız model yılları,
Şanzıman tercihiniz
olmazsa olmaz donanım tercihlerini veya marka tercihleriniz gibi detayları yazabilirseniz daha isabetli öneriler gelecektir.
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Tercihlerimi güncelleyeceğim.

Killpop

Senkromeççi
5 Ocak 2019
4
0
85
izmir
Merhaba dostlar, maksimum 100k bütçem var ve aile arabası arıyorum.
Fakat araç konusunda çok kararsızım malum piyasada oldukça durgun ve karışık.
Benim gönlümü 2012-13 Volvo s60, v40lar oldukça fazla çekiyor. Volvo kullanıcılarının yorumlarını ve diğer markaların da tavsiyelerini bekliyorum. İyi forumlar diliyorum.
Ek olarak;
Yıllık 10 bin km anca yapıyoruz. Şanzıman olarak otomatik olması tercihimdir. Şuan 2012 model megane 3 sahibiyim bagajı bizlere yetiyor. Zaten 3 kişilik bir aileyiz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Merhaba,

O zaman benzinli araç tercihi yapabilir, sedan bir araca alışkın olduğunuz içinde, benzer bagaj ve iç hacim sunan modellere yönelebilirsiniz.

bunlar benim kişisel tercihlerim, eğer sanayi veya yetkili servis ile sıkça haşır neşir olmak istemiyorsanız bence olabildiğince yeni bir araç almaya çalışın. Bütçeniz ve beklentileriniz de buna bence gayet uygun.

Eğer sorunsuz olarak bineyim.. rahat edeyim derseniz
Yeni kasa Honda civic 1.6 (CVT şanzıman)
2017 model civarı Toyota Corolla 1.6 (CVT Şanzıman) (0 km de olabilir)
2017-2018 model, halen garantisi süren bir Skoda Octavia 1.0 TSI (DSG şanzıman) (belki 0km de bulunabilir)
Garantisi devam eden bir Megane 4 1.2 TCE (EDC şanzıman)

tercih edilebilir. Özellikle Octavia ve Megane çift kavramaları şanzımanlar oldukları için verimleri yüksek, ama kullanıma bağlı olarakta kavramalarının belirli ömürleri olan şanzımanlardır. Garantili ve servis bakımlı olmaları olası problemlerde maliyetlerini düşürür.

Çılgın kart ise Mazda 3 olsun... bagajı size yeter, arka yaşam alanıda sıkmaz ise, temiz 2016-2017 model bulunabilir. Genel yapısı ve dirayeti itibariyle özellikle benzinli modelleri sizi memnun edecektir.

Son düzenleme:

Killpop

Senkromeççi
5 Ocak 2019
4
0
85
izmir
Merhaba,

O zaman benzinli araç tercihi yapabilir, sedan bir araca alışkın olduğunuz içinde, benzer bagaj ve iç hacim sunan modellere yönelebilirsiniz.

bunlar benim kişisel tercihlerim, eğer sanayi veya yetkili servis ile sıkça haşır neşir olmak istemiyorsanız bence olabildiğince yeni bir araç almaya çalışın. Bütçeniz ve beklentileriniz de buna bence gayet uygun.

Eğer sorunsuz olarak bineyim.. rahat edeyim derseniz
Yeni kasa Honda civic 1.6 (CVT şanzıman)
2017 model civarı Toyota Corolla 1.6 (CVT Şanzıman) (0 km de olabilir)
2017-2018 model, halen garantisi süren bir Skoda Octavia 1.0 TSI (DSG şanzıman) (belki 0km de bulunabilir)
Garantisi devam eden bir Megane 4 1.2 TCE (EDC şanzıman)

tercih edilebilir. Özellikle Octavia ve Megane çift kavramaları şanzımanlar oldukları için verimleri yüksek, ama kullanıma bağlı olarakta kavramalarının belirli ömürleri olan şanzımanlardır. Garantili ve servis bakımlı olmaları olası problemlerde maliyetlerini düşürür.

Çılgın kart ise Mazda 3 olsun... bagajı size yeter, arka yaşam alanıda sıkmaz ise, temiz 2016-2017 model bulunabilir. Genel yapısı ve dirayeti itibariyle özellikle benzinli modelleri sizi memnun edecektir.
Önerileriniz için teşekkür ederim Civic ve Octavia'yı değerlendireceğim

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Güzel bir 1.5 160bg Mondeo tavsiye ederim 2015 model 40.000 km civarı bulunabilir gayet konforlu bir tercih olur şanzımanlı da tork konvertörlüydü herhalde sağlamdır. Yada 1.2tsi MidlinePlus 2015 40.000 de golf manuel 73.000tl ydi favorilerimde ilan duruyor paranız cebinizde kalır

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım