KAPALI 90 ile 100 Bin Lira Arası Araba Tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Yaklaşık 7 ay önce bir konu açmıştım aklıma takılan 3 araba ve bütçem 155-190 arası diye maalesef hem pandemi dolayısıyla yaşananlar hem de ikinci el fiyatlarının bile fazlasıyla uçmasından ötürü o araçlar hayal oldu bütçemiz de yalan oldu ne yazık ki. Şu anki bütçem başlıkta da belirtildiği gibi. Aklımda b6 kasa passat var dikkatimi çekiyor önerir misiniz bilmiyorum. Kronik sorunları sıkıntısı motor ömrü gibi fikirleriniz benim için önemli. (1.6 fsi) ya da 100 bine kadar madem bütçen var 2006-2008 arası araç alacağına boş paketlere sahip 2015-2016 araç al diyenler varsa önerileriniz nelerdir?

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Neden 1.6 fsi anlamsız olur? Ford pek bakmadım açıkçası biraz göz gezdirmek iyi olabilir sanırım. Mk4 kasa kaç yılları arasında geçerli oluyor?
1.6 FSİ, D segmenti için bence yetersiz bir motor ve yakıt tüketimi fazla. Mk4 mondeo 2007-2014 yılları arasında üretildi. 2011 yılında ise makyajlandı.

Son düzenleme:

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
1.6 FSİ, D segmenti için bence yetersiz bir motor ve yakıt tüketimi fazla. Mk4 mondeo 2008-2014 yılları arasında üretildi. 2010 yılında ise makyajlandı.
Bilgiler için teşekkür ederim ama kime göre neye göre yetersiz, motor teknik bilgilerine baktığımda bana yeterli gibi duruyor çünkü ben hız yapan, hızlı kalksın da herkesi sollayayım diyen biri de değilim benim için en fazla 120-130 bassa yeter. Yakıt olarak da lpg’li olacağından dolayı en fazla şehiriçi 100km’de 10/10,5 lt yakacağını düşünüyorum.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,365
7,204
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Bilgiler için teşekkür ederim ama kime göre neye göre yetersiz, motor teknik bilgilerine baktığımda bana yeterli gibi duruyor çünkü ben hız yapan, hızlı kalksın da herkesi sollayayım diyen biri de değilim benim için en fazla 120-130 bassa yeter. Yakıt olarak da lpg’li olacağından dolayı en fazla şehiriçi 100km’de 10/10,5 lt yakacağını düşünüyorum.
sakin kullanıcı olduğunuzdan siz bilirsiniz o zaman. Lpg'de ne kadar yakıyor bilmiyorum. Ben, sadece benzinli tüketime göre söyledim.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,729
6,795
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
FSI motor için tanıdık LPG'ci ve motor ustanız var mı?

Son düzenleme:

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
sakin kullanıcı olduğunuzdan siz bilirsiniz o zaman. Lpg'de ne kadar yakıyor bilmiyorum. Ben, sadece benzinli tüketime göre söyledim.
Evet sakin bir kullanıcıyım o yüzden tatmin edeceğini düşünüyorum bi önceki arabamın 93 model 1.6 corolla olduğunu düşünürsek gayet tatmin olurum performanstan sanırım. Ya lpg’li ya da dizel alacağız yalnız benzinli çok uzak ihtimal.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Böyle dediğinize göre bildiğiniz bir şeyler var açık konuşursanız sevinirim. Daha kesin bir şeye karar verdiğim yok çünkü bilgi topluyorum.
Fsi direkt enjeksiyonlu bi motor olması nedeniyle lpg ile sanıldığı (sanayde söylendiği) kadar uyumlu değil. Lpg uyumu konusunda yeni nesil turbo araçlardan bi farkı yok muhtemelen üzer

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
FSi’ya tüp takma fikrinden vazgeçin ustalar bugün gel takarız der yarın ilgilenmezler, Egea almak zorunda değilsiniz, ikinci el de farklı seçenekler mevcut.

Güç aramıyorsunuz anladığım kadarıyla, fazla hız da yapmıyorsunuz. 80-90 bin₺ bandına düşük km 1.6 Golf 5 öneririm.85-90 bin₺ den fazla da vermeyin, mümkünse dolu paket olsun-Comfortline/Highline gibi.

Kolay gelsin dediğim gibi Egea almak zorunda değilsiniz, Passat FSi olduğu için kaçın, Mondeo ise güç aramadığınız için fazla gelir-yoksa o da bana mantıklı geldi.

Kolay gelsin.

Not. Ben Golf 5 dedim başkası başka şey der, kullandığımız için diyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Hocam kasko yaptıracaksınız , aldığınız 15 yaşındaki araç birdahaki sene 16 yaşında olacak .

Kısa vadeli bir araç mı bakıyorsunuz ?

Kasko sizin için gerçekten elzem mi ?

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Hocam kasko yaptıracaksınız , aldığınız 15 yaşındaki araç birdahaki sene 16 yaşında olacak .

Kısa vadeli bir araç mı bakıyorsunuz ?

Kasko sizin için gerçekten elzem mi ?
Kasko hiç olmazsa en az 2-3 yıl önemli yani al satçı değiliz en az 2 yıl kullanırız yani en az aslında 2007 modele kadar inebiliriz D segmentinde.

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
FSi’ya tüp takma fikrinden vazgeçin ustalar bugün gel takarız der yarın ilgilenmezler, Egea almak zorunda değilsiniz, ikinci el de farklı seçenekler mevcut.

Güç aramıyorsunuz anladığım kadarıyla, fazla hız da yapmıyorsunuz. 80-90 bin₺ bandına düşük km 1.6 Golf 5 öneririm.85-90 bin₺ den fazla da vermeyin, mümkünse dolu paket olsun-Comfortline/Highline gibi.

Kolay gelsin dediğim gibi Egea almak zorunda değilsiniz, Passat FSi olduğu için kaçın, Mondeo ise güç aramadığınız için fazla gelir-yoksa o da bana mantıklı geldi.

Kolay gelsin.

Not. Ben Golf 5 dedim başkası başka şey der, kullandığımız için diyorum.
1.6 atmosferik motorlu mu oluyor sanırım onda lpg sıkıntısı yok. Golf’e sığabilir miyiz bilmiyorum. 4 kişilik bir aileyiz arabayı ben ve kardeşim kullanacak benim boyum 1.90 kardeşimin 1.85.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
1.6 atmosferik motorlu mu oluyor sanırım onda lpg sıkıntısı yok. Golf’e sığabilir miyiz bilmiyorum. 4 kişilik bir aileyiz arabayı ben ve kardeşim kullanacak benim boyum 1.90 kardeşimin 1.85.
Biz de 4 kişilik bir aileyiz kardeşimin ve babamın boyu yaklaşık 1.80-1.85 civarında, hem bagaj hem de iç hacim olarak bize yetiyor. 1.90 için bir şey diyemem ama test etmeniz gerekir almadan önce.

FSi’da atmosferiktir, hava basıncını direk kullanan doğal emişli motorlar atmosferik olarak geçer.Fakat demek istediğinizi anladım, düz motordan evet, sıklıkla LPG takılan motordan halk arasında Hitler-Düz diye de geçer.

Bir bakınız, biz memnunuz tek şikayetimiz uzun yolda kısa kalan şanzıman oranları başka bir derdimiz yok.

Berkay1995

Berkay Akkaya
Taklacı Güvercin
17 Şub 2020
81
0
435
28
Kocaeli Değirmendere
Biz de 4 kişilik bir aileyiz kardeşimin ve babamın boyu yaklaşık 1.80-1.85 civarında, hem bagaj hem de iç hacim olarak bize yetiyor. 1.90 için bir şey diyemem ama test etmeniz gerekir almadan önce.

FSi’da atmosferiktir, hava basıncını direk kullanan doğal emişli motorlar atmosferik olarak geçer.Fakat demek istediğinizi anladım, düz motordan evet, sıklıkla LPG takılan motordan halk arasında Hitler-Düz diye de geçer.

Bir bakınız, biz memnunuz tek şikayetimiz uzun yolda kısa kalan şanzıman oranları başka bir derdimiz yok.
Şoför koltuğu olarak sıkıntı olmaz çünkü zaten alçaklık yükseklik ayarı oluyor. Arkamda ve diğer kalan yerlerde boyu ortalama 1.85 olanlar rahat olabilecekse sorun yok. Hitler motoru duydum evet a4’lere bakarken 1.6 düz atmosferik motora sahip modelleri vardı.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Şoför koltuğu olarak sıkıntı olmaz çünkü zaten alçaklık yükseklik ayarı oluyor. Arkamda ve diğer kalan yerlerde boyu ortalama 1.85 olanlar rahat olabilecekse sorun yok. Hitler motoru duydum evet a4’lere bakarken 1.6 düz atmosferik motora sahip modelleri vardı.
Bir deneyin rahatsız olacaklarını sanmıyorum. Ama deneyin.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım