E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
Herkese merhaba ! Öncelikle şu belirtmeliyimki bugüne kadar aklımdaki araç 1.5 TDCI PowerShift Trend-X Focus idi.Burada sizlerinde tavsiyelerinizi almak istiyorum.Elimdeki paraya göre yaptığım seçim doğru mu yanlış mı? Ya da bu paraya şu araç daha mantıklı yahut daha iyi dediğiniz C segmenti (varsa D de olabilir) araç ve araçlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkürler.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Beklentileriniz çok önemli Ford Focus un kendine özgü çok başarılı olduğu yanlar olmakla beraber, sınıfının ortalamasında, hatta bazı noktalarda ortalamanın altında olduğu da bir çok alan var.

Siz neden Trend-X donanımlı bir Focus tercih etmiştiniz ?

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
Beklentileriniz çok önemli Ford Focus un kendine özgü çok başarılı olduğu yanlar olmakla beraber, sınıfının ortalamasında, hatta bazı noktalarda ortalamanın altında olduğu da bir çok alan var.

Siz neden Trend-X donanımlı bir Focus tercih etmiştiniz ?
Focus tercihimdeki en önemli sebeplerden biri beygir ve tork gücü (1.5 TCDI) ve sürüş zevki.Hacim konusundan başka ortalamanın altında olduğunu düşündüğüm başka bir nokta gelmiyor pek aklıma.size başka hangi noktalarda ortalamanın altında kalıyor?

E.Toprak

Taklacı Güvercin
22 Kas 2017
20
9
295
Focus seçmekte hata etmezsiniz ama 95.000 TL'ye Trend X paket yerine rahatlıkla Titanium alınabilirken neden Trend X? O bütçeye Golf yada D segmentinde İnsignia veya Mondeo da düşünülebilir.
İnsignia hep aklımda olan araç.ama çok yakıyor diye suyuyorum hep.Hakeza mondeo da beğendiğim hatta hayranı olduğım bir araç ama onunda piyasa noktasında sıkıntısı var ve otomatik vites tercihiminde etkisi var.
95 bine titanium var haklısınız ama bendede düşük km takıntısı var hocam :) Bir türlü vazgeçemiyorum şu huyumdan :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Focus tercihimdeki en önemli sebeplerden biri beygir ve tork gücü (1.5 TCDI) ve sürüş zevki.Hacim konusundan başka ortalamanın altında olduğunu düşündüğüm başka bir nokta gelmiyor pek aklıma.size başka hangi noktalarda ortalamanın altında kalıyor?
Aynı araç şu anda evde olduğu için çok net değerlendirme yapabiliyorum...

Sürüş zevki kesinlikle iyi, direksiyon, yol tutuş, güven hissiyatı üst seviye... bunu sağlarken verdiği konfor (süspansiyon olarak) da bence çok başarılı... motor olarak da iyi, çekiş hissi yüksek, şanzıman ise sağlam ve sorunsuz hissettiriyor.. yeterince hızlı ...

Bunlar dışında iç hacim düşük ki belirtmişsiniz... bagaj bir sedan araca göre küçük ve pekte kullanışlı değil, direk iç hacim ile alakalı değil ama ön konsol yapısının abukluğundan dolayı bir tık daha küçük hissettiriyor araç kendini... bunun dışında malzeme kalitesi (TrendX için konuşuyorum) bildiğin vasat.. kapılar takır tukur... koltuklar çok basit, çağ dışı bilgi ekranları ve kötü bir ses sistemi var...

Genel bir paket olarak bakılacak olursa 95K, Trend-X için çok ....donanım da vasat... mesela park sensörünü sonradan taktı eşimin şirketi.. keza bluetooth da öyle.

Bence paket olarak bakıldığında daha iyi araçlar var... Mesela 2018 sonuna kadar kullandığım Golf 7 Comfortline aracım, sürüş zevki bakımından focus a yakın olmakla birlikte genel olarak daha başarılı bir paketti. Çok net bir alternatif olabilir TrendX e .. bunun yanında Peugeot 308 de çok net ve güçlü bir alternatif focus a... bunlarada bakabilirsiniz.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
İnsignia hep aklımda olan araç.ama çok yakıyor diye suyuyorum hep.Hakeza mondeo da beğendiğim hatta hayranı olduğım bir araç ama onunda piyasa noktasında sıkıntısı var ve otomatik vites tercihiminde etkisi var.
95 bine titanium var haklısınız ama bendede düşük km takıntısı var hocam :) Bir türlü vazgeçemiyorum şu huyumdan :)

Otomatik (özellikle çift kavrama lı yarı otomatik alıyorsanız) için az km olması bencede doğru tercih... veya gerçekten uygun fiyata bulup, kenarda 5-6K bulundurup bir kavrama ve volan parası tutacaksınız.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,366
7,205
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
1.6 CDTİ İnsignia diğer muadillerine göre 1-2 lt fazla yakıyor ama D segmenti bir araç olduğundan bence kabul edilebilir. Şöyle de bir Focus ilanı var: https://www.sahibinden.com/ilan/vas...atik__focus__titanium__120-hp-669380001/detay

Focuscu

Düz Yol Gazcısı
12 Ocak 2019
19
35
120
Antalya
Marka
Ford
Hocam sarı sitedense otokoç a Sordunuz mu. Bazen ellerinde gayet temiz ve az km li araçlar olabiliyor. Ben otokoç tan almıştım 1.5 TDCİ trend-x . Alırken arka park sensörü hediye ettiler. Ayrıca üstüne para verip multimedya, geri görüş kamerası ve titanyum ön panjuru taktırdım sonradan da bir tane kolçak aldım. Titanyum seviyesi değil ama trend x ten uzaklaştırdım arabayı. O zaman ellerinde titanyum yoktu ben de bekleyemedim böyle yaptım. Siz bir sorun çeşitli illere bulursunuz gibime geliyor.
Son olarak c kompakt sınıfı için şiddetle tavsiye ederim :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Style paket 1.5 160 ilk Mondeo alabilirsiniz şanzıman olarak da çift kavrama olmadığından daha uzun ömürlü motoru güzel dizelden fazla illaki yakar lakin D segmentinin de en iyisine binmiş olacaksınız
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-boyasiz-extrali-56.000-km-635860364/detay

Dizel olsun derseniz de İnsignia olabilir yakıtı neden dert ediyorsunuz ki 7 litre civarı yakıyor
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-kredi-48-ay-senetli-taksitli-664572880/detay

C segmentinde ise Focus güzel tercihtir lakin fiyat biraz fazla gibi D segmentine yönelseniz daha iyi olur yada 1.0 TSİ Golf düşünebilirsiniz yakıtı dizeller gibi çekişi gayet yeterli fiyatı ise fazlasıyla uygun fırsat araçları
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...er-yok-son-fiyat-pazarlik-yok-667588520/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...siz-boyasiz-otomotik-golf-7.5-626789495/detay

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
O değil de ben bu gün ikinciyenide makyajlı kasa, 16k km de bir Leon kaçırdım bu gün... zaten tüm teklifler son sn geliyor.. tek bir atım hakkınız oluyor gibi bir şey ama benim verdiğimin üzerine çıktı fiyat.. 96 ya kapandı, Led farlı ve büyük ekranlıydı ... o kadar laf söylesemde alacaktım az kaldı :D

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Herkese merhaba ! Öncelikle şu belirtmeliyimki bugüne kadar aklımdaki araç 1.5 TDCI PowerShift Trend-X Focus idi.Burada sizlerinde tavsiyelerinizi almak istiyorum.Elimdeki paraya göre yaptığım seçim doğru mu yanlış mı? Ya da bu paraya şu araç daha mantıklı yahut daha iyi dediğiniz C segmenti (varsa D de olabilir) araç ve araçlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden herkese teşekkürler.
Ben yerinizde olsam biraz daha model yılı düşük d segmentine yönelirdim insignia ya da passat ama araçtan beklentiniz de önemli

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Sürüş zevkine önem verdiğiniz kadar, 2. el piyasasına da önem veriyorsunuz sanırım. Onun için, Mazda 3’ü eleyelim. Geriye 308 ve Golf kalıyor. Diğer muadillerine göre, sürüş zevki nispeten iyi olan araçlardır.
Tabii, önceliğiniz Titanium donanım seviyesinde bir Focus olsun. Trend X, Titanium’a nazaran biraz boş.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım