KAPALI 95-100 bin tl bandında sıfır araba tavsiyesi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Merhabalar arkadaşlar..
Bir çok konu açtım bir çok fikir aldım aylar önce ancak artan fiyatlar ve toparladığım bütçeye göre tekrar bir konu açmak istedim. Bu bütçe aralığında en az 7-8 sene kullanabileceğimiz SUV, Sedan, HB model ve en önemlisi en boşu olmamak kaydıyla 1.4 motor üzeri Astra, Civic gibi araba önerilerinize açığım. Araç kesinlikle sıfır alınacaktır. Fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Ben Toyota Corolla 1.6 Advance otomatik önerebilirim. 102.000 TL 2018'i , 2017'si ise 96.000 TL liste fiyatı var , 5 yıl çok çok rahat sorunsuz götürür ve bildiğim kadarı ile 1.6 132 hp'lik motorun gücü tatminkar denebilir. Ayrıca Advance donanım seviyesi de bence yeterli ama tabi ki size kalmış. Şimdiden hayırlı olsun. ESP'siz günler :)
NOT: Alırsanız elmas gri diye yeni bir renk ve yeni bir çok kollu jant opsiyonu gelmiş tavsiye ederim çok şık duruyor. Tamda alttaki kombinsyon hocam.
Ekli dosyayı görüntüle 11387
search
İyidir ama biraz yere yakın araba, alt sürtme durumu sık yaşanabilir. Hele de Vitara ihtiyacı olan bir yerde yaşıyorsanız, mantıklı bir tercih olmaz diye düşünüyorum.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,499
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu konuda en dolusundan yeni duster 4x4 ü tek geçerim. Bu pahalılıkta yaptığı işe ve yakıtına vs kıyasla bence en mantıklı suv

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Önerileriniz için teşekkür ederim..
Karadenizde ikamet ettiğimiz için yere çok yakın arabalar bize bir tık uzak. Civic kullanan arkadaşlarım bundan çok rahatsız. Duster ise 5-6 sene sonra elden çıkarmak için bize çok sıkıntı çıkartır. Oldukça zarar ederiz gibime geliyor. Passat ve superb lerin boşu da gerçekten boş. İçine bindiğimiz zaman ismindeki o premium hissi bize yaşattırmıyor. Dikkatimi çeken bir diğer unsur ise Astra'yı kimsenin önermemiş olması.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,499
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Karadenizde ikamet ettiğimiz için yere çok yakın arabalar bize bir tık uzak. Civic kullanan arkadaşlarım bundan çok rahatsız. Duster ise 5-6 sene sonra elden çıkarmak için bize çok sıkıntı çıkartır. Oldukça zarar ederiz gibime geliyor. Passat ve superb lerin boşu da gerçekten boş. İçine bindiğimiz zaman ismindeki o premium hissi bize yaşattırmıyor. Dikkatimi çeken bir diğer unsur ise Astra'yı kimsenin önermemiş olması.
Hocam tam tersi pek çok tanıdığımda Trabzonda duster vardı. Alıpta 5 sene sonra satanların hemen hepsi 10 ar bin tl yüksek rakama sattılar. Bu vergiler artışlar oldukça zarar etmeniz hayalden öte olur. Bence biraz piyasayı yoklayın kim kaça alıyor kaça satıyor bana hak vereceksiniz.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Çok dolu olmasa da 1.0tsi comfort golfü önerebilirim eğer manuel olması sıkıntı değilse.
Corolla ve aurislerin 1.6larının fiyatları da iyiymiş donanımlarını detaylı bilmiyorum ama üst paketleri 100bin altında.
102bine de 1.6 advence avensis var. Motor kasaya ağır gelir sanırım ama avensis için @bt abi çok konforlu demişti o yüzden onu da tavsiye ediyorum :D

BMW turboyla 1.6 136 beygir yapıyor bu adamlar seri üretim atmosferik 132 nasil yapmışlar helal olsun
Hocam tork değerlerine ve bu güçlerin hangi devirlerde verildiğine bakarsanız farkı anlarsınız :D

LazDarovya

Elit Apaçi
21 Ara 2016
62
30
970
Çok dolu olmasa da 1.0tsi comfort golfü önerebilirim eğer manuel olması sıkıntı değilse.
Corolla ve aurislerin 1.6larının fiyatları da iyiymiş donanımlarını detaylı bilmiyorum ama üst paketleri 100bin altında.
102bine de 1.6 advence avensis var. Motor kasaya ağır gelir sanırım ama avensis için @bt abi çok konforlu demişti o yüzden onu da tavsiye ediyorum :D

Hocam tork değerlerine ve bu güçlerin hangi devirlerde verildiğine bakarsanız farkı anlarsınız :D
Öneriler için teşekkür ederim ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi, 1.4 motor ve üzeri araç arıyoruz :)

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Benim arabadan öneririm. Kia Soul. Altı yüksek 1.6 motor 300 tork. Yokuşta falan sıkıntı yaşamazsınız.

Not: Fiyatına baktım 131.000 olmuş. O yüzden görmezden gelebilirsiniz. Fiyatın o kadar arttığını tahmin etmemiştim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Vitara'nın her zaman kendi alıcı kitlesi vardır. Suzuki Baleno filan fazla tutmadı piyasada, ama Swift ve Vitara'nın her zaman alıcısı olur. İllaki değerini bulur ve satılır. Yeter ki satacağınız dönemde piyasa hareketli olsun. :)

Vitara gayet alınası araçlar arasında

ozcengel

Elit Apaçi
9 Eki 2016
59
22
970
Kesinlikle bu butceyle otomatik ve lpgli civic derim.
Eger ikinci eli kuvvetli olsun diyorsaniz pazarda tutulan modeller belli. Golfte dusunulebilinir ama ben yinede elegance paket lpgli otomatik civic daha iyi secenek oldugunu dusunmekteyim ayrica garantiside cok daha uzun

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Alternatif olarak bence
Bütçenize göre en dolu araçlar sanırım Koreli üreticilerin araçları olacaktır.
Kia Cerato, Ceed (en azından orta donanımlısı), Hyundai Elentra gibi araçlar neredeyse 0 ayarında alınabiliyor bu bütçeye (normal şartlarda 100K altın da) ... Dizelleri ve benzinli modelleri gayet güçlü lakin sadece 100km de 1-1.5lt gibi fazla yakıyor denk avrupalılara göre deniyor..

Bunlar dışında Toyota Corolla her zaman iş görür .. 1.6 sı çok müsrif değil (manuel vites ile) ..
Vitara da özellikle çok yüksek paralar verilmeyecek se tercih edilebilir.. altyapısı iyi, sürüşü içinde gayet zevkli yorumları okumuştum

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Oncelikle dusuk hacimli tsi lardan gonlunuzu ferah tutun, ablamin arabasi 1.2 tsi dsg, 5. Yilinda, ne sanziman ne motor, en ufak sikintisi yok. İkinci olarak, astra k 1.4T benzinli motoru sikintili, alabiliyorsaniz 1.6 cdti enjoy+stil paket(107 bin lira sifiri) ya da 99 bin lira 308 dizel otomatik almanizi oneririm, yalniz elinizi cabuk tutun, subat ayinin sonunda 2018 ler gelecek ve fiyatlar ucacak. Simdilik baska araba onermiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım