99' Hyundai Sonata GLS 2.5 v6

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
herkese selamlar,

polonya'da aldığım 2.0 dizel astradan sonra daha düşük hacimli ve daha az silindire sahip bir araba almak olmaz diyerek, 2.5 litre v6 motorlu bir hyundai sonata almış bulunmaktayım. aracın genel durumu oldukça iyi olmakla birlikte, orijinal boyasının artık güneşe yenik kaldığını görebiliyoruz. müsait bir zaman ve para durumu olduğunda komple soyup sıfırdan boyatmayı düşünüyorum. bunun dışında iç döşemesinde ufak tefek sıkıntılar bulunmakta.

genel olarak konforundan gerçekten çok memnun kaldım. 4 ileri bir otomatik vitese sahip, son iki vitesin oranları oldukça uzun. 140 ile giderken 2900rpm civarı çeviriyor içeriye neredeyse hiç motor sesi gelmiyor, inceden rüzgar sesi alıyor.

aklıma geldikçe veya sizler sordukça bir şeyler yazmaya çalışırım yine..

Ekli dosyalar

• IMG_0024.jpeg
    IMG_0024.jpeg
    697.9 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0023.jpeg
    IMG_0023.jpeg
    827.1 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0019.jpeg
    IMG_0019.jpeg
    597.8 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0018.jpeg
    IMG_0018.jpeg
    826.9 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0017.jpeg
    IMG_0017.jpeg
    719.7 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0016.jpeg
    IMG_0016.jpeg
    734.5 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0015.jpeg
    IMG_0015.jpeg
    787.5 KB · Görüntüleme: 0
  • IMG_0026.jpeg
    IMG_0026.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 0

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
bi döşeme yapıldı mı tamamdır. bence boyanın acelesi yok =)
güle güle kullanın

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,041
3
4,936
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Hayırlı uğurlu olsun,gördüğüm en enteresan vites oranlarına sahip araçlardan biri herhalde.Bu kadar uzun oranları neden 4 oranla bitirmeye çalışmışlar anlamak güç,epey verimi düşürüyordur diye düşünüyorum.Motor canlı gitmek istiyor gibi görünüyor.Onun haricinde araba Hyundai'nin o dönem tap noktalarından,oldukça ikonik görünüyor.

Testarossa

TomSawyer
Profesör
8 Ağu 2020
600
959
1,820
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun, konuyu merakla takip edeceğim. 2. viteste kadranı devircek utanmasa :D

applejack35

Panpa
2 Ocak 2018
339
1,012
2,695
31
Karşıyaka
Marka
Hyundai
bi döşeme yapıldı mı tamamdır. bence boyanın acelesi yok =)
güle güle kullanın
yazı geçireyim diyorum, izmir'de kavrulacak zaten bir tur daha. çok teşekkür ettim
Hayırlı uğurlu olsun,gördüğüm en enteresan vites oranlarına sahip araçlardan biri herhalde.Bu kadar uzun oranları neden 4 oranla bitirmeye çalışmışlar anlamak güç,epey verimi düşürüyordur diye düşünüyorum.Motor canlı gitmek istiyor gibi görünüyor.Onun haricinde araba Hyundai'nin o dönem tap noktalarından,oldukça ikonik görünüyor.
vites oranları cidden değişik, alıştım sayılır ama dede gibi kullanıyorum arabayı. bastığın zaman motor sesi ve ivmelenmesi hoş cidden, belki ileride headers falan bakılır :p çok teşekkür ettim
Aracınız hayırlı olsun.

Var mı bunlarda manuel dönüşüm acaba :)
bu saatten sonra manuel araba alırsam eğer anca porsche cayman tarzı bir şey olursa alırım, yoksa almam. teşekkür ettim
Hayırlı olsun, konuyu merakla takip edeceğim. 2. viteste kadranı devircek utanmasa :D
çok teşekkür ederim, uzun yıllar binmeyi düşünüyorum zaten bol bol içerik çıkar bu başlıkta..

------

evet dün patlak egzoz spiralini değiştirttirdim, ve üzerindeki 24 yıllık orijinal (hepsi yırtılmış) hoparlöreri pioneer hoparlörler ile değiştirdim. mis gibi oldu.

Ekli dosyalar

• IMG_0046.jpeg
    IMG_0046.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 0
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım