A1 Ehliyete Uygun Cruiser (Chopper) Var Mı?

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Herkese selamlar, ehliyetimi hala A2 ye yükseltemedim yükseltmeyi de pek düşünmüyorum önümüzdeki yıl içerisinde.
Fiddle II Cbr125 ve Vespa Lx125 3.v.i.e den kazandığım tecrübe ile yaptığım km de 70 bin i buldu.
Artık cruiser (chopper) bir motorsiklet deneyimlemek istiyorum.
Daha öncesinde Keewayin Land Cruiser 250 sini kullandım. Çift silindirin torku cruiserde bir başka oluyormuş.
Sizden isteğim A1 ehliyet standartlarına uyan bir cruiser motosiklet önermeniz.
Var mı bildiğiniz 125 cc 11 kw yi geçmeyen chopper motosiklet?

yybulut

Asfalt Kurutucu
14 Ocak 2018
25
32
645
26
Adana
Marka
BMW
Çok yakın bir arkadaşımın kardeşi de bu konuyu çok merak ediyor. Gerçi onun sorunu yaşı ama :)
Umarım bu konuda birileri güzel haber verir.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Maşallah, çok iyi yol yapmışsınız. Kazasız belasız sürüşler dilerim :D
A1'de kullanılabilecek motorlar gerçekten çok çok sınırlı. İstediğiniz tarzda önerebileceğim motor bulamadım. Tarzınıza uymayacak tavsiyeler vermek istemem ancak; sırf şeklinden-tarzından dolayı Cibicibis marka, üretimden kalkmış yada parçaları bulunmayan, sorunlu cihazlar almanızı kesinlikle tavsiye etmem ki baktığınız piyasanın çoğunu bunlar oluşturuyor.

O yüzden size tavsiyem A2 ehliyeti almanız yada aldıktan sonra o tip bir motor almanız olur. Ehliyet almak gün geçtikçe pahalanıyor, değiştiriliyor ve kapsamları daraltılıyor. Yakında A-1-2-3-4-5-6 farklı düzeylerde ehliyet almamız gerekebilir yani belli olmaz :D

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Maşallah, çok iyi yol yapmışsınız. Kazasız belasız sürüşler dilerim :D
A1'de kullanılabilecek motorlar gerçekten çok çok sınırlı. İstediğiniz tarzda önerebileceğim motor bulamadım. Tarzınıza uymayacak tavsiyeler vermek istemem ancak; sırf şeklinden-tarzından dolayı Cibicibis marka, üretimden kalkmış yada parçaları bulunmayan, sorunlu cihazlar almanızı kesinlikle tavsiye etmem ki baktığınız piyasanın çoğunu bunlar oluşturuyor.

O yüzden size tavsiyem A2 ehliyeti almanız yada aldıktan sonra o tip bir motor almanız olur. Ehliyet almak gün geçtikçe pahalanıyor, değiştiriliyor ve kapsamları daraltılıyor. Yakında A-1-2-3-4-5-6 farklı düzeylerde ehliyet almamız gerekebilir yani belli olmaz :D
A1 2 3 4 5 6 olayı beni üzer cidden, cruiser cafe racer ve bobber tarzı motorlar cidden çok hoşuma gitmeye başladı yaş geçtikçe insanın zevkleri değişiyor sanırım bi de ergenlik etkileri var her neyse hala önerilere açığım çünkü ehliyet olayı ile şu an cidden uğraşamayacağım. Çok teşekkürler.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benim kuzenimde mondial kt125 vardı. Cg bloğu var üst kapak değişimiyle(belki piston da değişmiştir ek olarak) 150cc oluyor ve gidişi falan güzeldi. Deposuna yeni boya, seleyi kesip şekillendirme, far, stop, gidon gibi değişiklikler yapıp güzel hale getirmişti. Belki öyle bir şey düşünebilirsiniz. Yürütmesi de daha uygun olur büyük ihtimalle.

BeratNML

Berat
Asfalt Kurutucu
5 Ocak 2021
87
49
720
22
İstanbul
Marka
Renault
Benim kuzenimde mondial kt125 vardı. Cg bloğu var üst kapak değişimiyle(belki piston da değişmiştir ek olarak) 150cc oluyor ve gidişi falan güzeldi. Deposuna yeni boya, seleyi kesip şekillendirme, far, stop, gidon gibi değişiklikler yapıp güzel hale getirmişti. Belki öyle bir şey düşünebilirsiniz. Yürütmesi de daha uygun olur büyük ihtimalle.
Evet olabilir aslında aklımda eğer cruiser tarzı bir motosiklet bulamazsam cafe racer projesi yapmak var ama hayırlısı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım