KAPALI Acemi şoföre ilk otomobil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semihgull

Profesör
14 Eyl 2016
94
44
1,020
Antalya
Acemi bir kişiye, otomobil kullanmayı kursta öğrenen bir kişiye uygun fiyatlı hangi model, marka önerirsiniz?

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
33
HATAY - GAZİANTEP
Hocam 9 yasinda araba kullanmaya basladim tipo yla basladim ardindan shin geldi karbratore benzin damlatip calistrmadan virajda savrulup toparlama cabasindan herseyiyle araba kullanmayi ogreniyorsun hocam su an astra j m var ama heycan olarak onlari yasatamiyor. Ayrica saga sola vurup dagitsa arabayi max 1000 tl ye evin bahcesinde kendi imkanlariyla bile bastan yapar

Son düzenleme:

OnurOkullu

Profesör
4 Eki 2016
153
364
1,585
İstanbul
Marka
BMW
Bende koyu lacivert mora kaçan bi twingo var şu anda kendim aldığım ilk aracım,tabi Türkiyedeki twingo piyasası ve temzilik durumlarını pek bilmiyorum ama ben yaklaşık 400-500 euro civarı bir paraya aldım. Yakın zamanda satmayı planlıyorum ama beni gayet tatmin ve mutlu etti :D

Gurdal07

Profesör
29 Eyl 2016
354
342
1,295
Antalya
Bence cok acemiyseniz otomatik viteslere yonelin. Tradik heyecanini atlattiktan sonra manual araci deneyin. Otomatiklerden de tam otomatikler biraz daha pahali oluyor. Yari otomatik isinizi gorecektir nasi olsa onlarda da debriyaj yok vitesi kendi atiyor. Size hatasiz bi araba almanizi tavsiye etmem fiyatlari yuksek oluyor. Az hasarli masraf cikarmayacak bi arabayi ucuza alin ki kaza yaptiginizda uzulmeyin. Yari otomatik corsa, 207, clio tavsiye ederim. Bi sene biner satar ve sonra tsi dsg golf alirsiniz :)

rb26dett

Elit Apaçi
22 Eyl 2016
50
23
970
Ya hocam. :D :D O nasıl bir düşünce öyle yav.
Şahin acemi adamı çok yorar diye düşünüyorum.
Vallaha ben torosla basladim araba kullanmaya ki simdiki araclar cocuk oyuncagi gibi surus hissiyati 0 :) hidrolik direksiyonsuz bir arabayla baslarsan reflekslerin saglamlasir tecrubeyle sabittir mekanik bir arabayla baslarsan sorunlari cozmeye odaklanir herkese para yedirmezsin yoksa hissiyati olmayan arabayla sadece araba surmus olmak icin surersin

I223TTIN

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
29
21
595
33
HATAY - GAZİANTEP
Vallaha ben torosla basladim araba kullanmaya ki simdiki araclar cocuk oyuncagi gibi surus hissiyati 0 :) hidrolik direksiyonsuz bir arabayla baslarsan reflekslerin saglamlasir tecrubeyle sabittir mekanik bir arabayla baslarsan sorunlari cozmeye odaklanir herkese para yedirmezsin yoksa hissiyati olmayan arabayla sadece araba surmus olmak icin surersin
yaşayarak öğrenmek acıda olsa en sağlamı :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım