Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda

Daha önceden izlemiştim, detaylarını hatırlamıyor olabilirim ama çok az da olsa K&N karlı idi.hatatat

Edit: şimdi baktım yüzde 2-3 arasında hem realitede hem de dyno da etkili.:cool:

Bu arada yine aynı kanalda Short Ram Air Intake ile Cold Air Intake arasında kıyaslama yapıyor ilgilenenler için o da faydalı olabilir.

Kısacası karlı bir uygulama bir iki beygir belki sizin için küçük olabilir ama zaten halihazırda güçsüz bir araç için fark edilir derecede performans verir bencem.:D:D

1-2 beygir karli diyorsaniz tercih sizin elbet :)
K&N fitreyi temizleme icin kullanilan yaglama sivilarida bedava degil.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
O değil de, üstünden çıkan daha 8000 km'deki GM logolu Mann filtreyi atmaya zor kıydım :') Şimdilik sadece araba güzel temiz gidiyor diyebiliyorum. Açık filtre etkisi kendini sesten başka türlü belli ediyor mu emin değilim. İzmirde belki dış kapağını da sökerim şu an bilemiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Filtreyi komple iptal edince acayip ses veriyor tavsiye ederim ama sorumluluk almam :D 1.8 passatta bi 2-3km gazlamıştım filtre kutusunu iptal edip boruya tül gerdirerek :D çekişi biraz sapıtıyo ama o sese değer arada denemek lazım

Oronra

Asfalt Kurutucu
24 May 2019
169
78
510
44
Marka
Honda
O değil de, üstünden çıkan daha 8000 km'deki GM logolu Mann filtreyi atmaya zor kıydım :') Şimdilik sadece araba güzel temiz gidiyor diyebiliyorum. Açık filtre etkisi kendini sesten başka türlü belli ediyor mu emin değilim. İzmirde belki dış kapağını da sökerim şu an bilemiyorum.

İnsallah gonlunuze gore olur.
Ama bu tur urunlerde plasebo etkisi ne yazik ki buyuk oluyor.

Degecegine inaniyorsaniz sicak alandan arindirilmis acik hava filtresi en hissedileni.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İnsallah gonlunuze gore olur.
Ama bu tur urunlerde plasebo etkisi ne yazik ki buyuk oluyor.

Degecegine inaniyorsaniz sicak alandan arindirilmis acik hava filtresi en hissedileni.
Para verip almadığım için tek beklentim çıkan filtre kadar verim vermesi, onun ötesindeki her şey benim için bonustur. Bakım öncesi motor yağı çok bozmuştu işleri, onu değiştirince çok şey farkedeceğini biliyordum. Çekişindeki değişim çok yüksek oranda oradan olduğu için filtrenin ne kadar etkisi olduğunu bilemiyorum. Sadece şu an memnunum diyebiliyorum =)
Para verip açık filtreye geçiş yaparsam zaten böyle dandik bir ürün almam, değecek bir şey bakarım :) 1.2 atmosferik motora da tek başına filtrenin pek işe yaramayacağının farkındayım. Büyük ihtimalle bu filtreyi kirletip sonraki bakımda tekrar kaliteli orijinal filtreye dönerim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Konu güncelleme:
Ürünü 2000 km kadar oldu aktif kullanıyoruz. Herhangi bir arıza çıkarmadı. Çekişte düşüş de yok, ferah ferah gidiyor şimdiye kadar. İlk günkü performansı koruyor. Yalıtımım sıfırın altında olduğu ve gürültü kaygım olmadığı için herhangi bir ekstra rahatsızlık da yaşamıyorum. En azından şu ana kadarki tecrübeyle araca zararlı değil diyebilirim. :)

ercanalhan

Yusuf Ercan Alhan
Profesör
22 Şub 2019
391
1,141
2,395
istanbul
Marka
Opel
Çekilecek hava miktarı ve karıştırılacak yakıt miktarı ecu da harf harf kayıtlı siz bunun dışına dışardan bir müdahale ile çıkamazsınız zaten, o yüzden rahatlama vs olması imkansız.

Açık hava filtreleri sürekli trafikte kullanımlarda ayrıca sıcak hava çekiyor.

Kapalı kutu kn lerin ise gerçekten düzgün filtrazizasyon yapıp yapamadığı konusunda tatmin edici bir kanıt yok. Hava geçirgenliği tartışılmaz.

Kn gerçekten aşırı hava çekmesi gereken ve orjinal filtrenin geçirgenliğinin yetersiz kaldığı, püskürtme, ateşleme ve emme sistemleri geliştirilmiş, yazılım atılmış motorlar için ideal olabilir kanısındayım..

Mann filtreye gelince bilgi amaçlı yazıyorum fiyatı pahalı gelirse Filtron veya Purflux da kullanabilirsiniz. Gm ye üretim yapıyorlar.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çekilecek hava miktarı ve karıştırılacak yakıt miktarı ecu da harf harf kayıtlı siz bunun dışına dışardan bir müdahale ile çıkamazsınız zaten, o yüzden rahatlama vs olması imkansız.

Açık hava filtreleri sürekli trafikte kullanımlarda ayrıca sıcak hava çekiyor.

Kapalı kutu kn lerin ise gerçekten düzgün filtrazizasyon yapıp yapamadığı konusunda tatmin edici bir kanıt yok. Hava geçirgenliği tartışılmaz.

Kn gerçekten aşırı hava çekmesi gereken ve orjinal filtrenin geçirgenliğinin yetersiz kaldığı, püskürtme, ateşleme ve emme sistemleri geliştirilmiş, yazılım atılmış motorlar için ideal olabilir kanısındayım..

Mann filtreye gelince bilgi amaçlı yazıyorum fiyatı pahalı gelirse Filtron veya Purflux da kullanabilirsiniz. Gm ye üretim yapıyorlar.
Hocam çok teşekkürler. Gayet bilgilendirici bir yazı.

Bahsettiğim gibi asıl rahatlama motor yağının değişimiyle yaşandı. Filtreden kaynaklı bir şey varsa da belli etmiyor.

Üstünden çıkan geçen bakımda kullandığımız Mann filtre zaten 50₺ bütçe içerisinde alınabilen bir malzeme. Bu zamanda bu fiyata pahalı diyen insan da arabaya binmesin zaten, yürütemez. :) Ama tedarik sorunu yaşarsam diğer markalar da aklımda bulunsun. =)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım