air suspension guvenli mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,063
4,349
4,220
varsova
Marka
Porsche
fuarlarda gordugumuz havali suspansiyonlardan taksak, yuksek hizda guvenlik zaafiyeti olusturur mu ? otobanda yere yaklastirip, tumseklerden once araci kaldirmak cok kullanisli olacaktir, yalniz yuksek suratte ilerlerken koruk bosalirsa cok tehlikeli olabilir.

Bildiginiz en kaliteli havali suspansiyon markasi hangisidir ? gosteris icin degil de kullanislilik icin tavsiye edilir mi ?

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
28
İstanbul
Soyle soyliyim belli firmalar var dunya capinda onlardan dusunuyorsan mantikli ama sanayi isi veya ikinci kalite urunlerle yapmayi dusunuyorsan direk bosver gecen senelerde wv scirocco pert oldu

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Profesyonel olarak bu işlerle uğraşanlar var fakat sürüş sırasındaki güvenlik kadar otomobilin sağlığı açısından da şüphelerim mevcut. Aracın, havalı süspansiyonların çeşitli sürüş stillerine karşı diğer bileşen parçalarının vereceği tepkiler soru işareti, aracın donanımsal ve elektronik aksamlarının bu sisteme vereceği tepkiler soru işareti, mekanik anlamda başarılı bir çalışma ve montaj olur fakat aracın elektriksel aksamı daha kırılgan olduğu için sürüş sırasında bu sisteme karşı vereceği tepkiler yine soru işareti. Daha ön göremeyeceğimiz bir çok mevzu da soru işareti. Açıkçası bu tarz bir işlemi günlük kullandığım araca yaptırmaktan çekinirdim. Hele bu aracım bolca elektronik donanıma ve oyuncağa sahipse 2 kat çekinirdim. Bu işlem bir insana kalp nakli v.s gibi çok hayati bir organın yerleştirilmesi gibi bir şey. Diğer organların uyum süreci, alışma evresi, alışamama ihtimali v.s gibi bir çok bağımsız etken mevcut. Açıkçası çetrefilli ve zor bir iş gibi geliyor bana.

remuss

Elit Apaçi
12 Eyl 2016
59
25
970
Yerine göre güvenli bursada bu işin piri hayrettin duran önrek vereyim ön arka bağımsız 3400 tl gayet makul, bi arkadaş muğlamıydı aydınmıydı biyerde yaptırıp getirmiş bursada 2000 tl 4 ü bağımsız olmasına rağmen neredeyse yarı fiyatı buna güvenmek saçmalık olur açıkcası, istanbuldada airmadz 5 bin tl den başlayan fiyatlarla yapıyor diye biliyorum stage 1, 4ü bağımsız.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,063
4,349
4,220
varsova
Marka
Porsche
Profesyonel olarak bu işlerle uğraşanlar var fakat sürüş sırasındaki güvenlik kadar otomobilin sağlığı açısından da şüphelerim mevcut. Aracın, havalı süspansiyonların çeşitli sürüş stillerine karşı diğer bileşen parçalarının vereceği tepkiler soru işareti, aracın donanımsal ve elektronik aksamlarının bu sisteme vereceği tepkiler soru işareti, mekanik anlamda başarılı bir çalışma ve montaj olur fakat aracın elektriksel aksamı daha kırılgan olduğu için sürüş sırasında bu sisteme karşı vereceği tepkiler yine soru işareti. Daha ön göremeyeceğimiz bir çok mevzu da soru işareti. Açıkçası bu tarz bir işlemi günlük kullandığım araca yaptırmaktan çekinirdim. Hele bu aracım bolca elektronik donanıma ve oyuncağa sahipse 2 kat çekinirdim. Bu işlem bir insana kalp nakli v.s gibi çok hayati bir organın yerleştirilmesi gibi bir şey. Diğer organların uyum süreci, alışma evresi, alışamama ihtimali v.s gibi bir çok bağımsız etken mevcut. Açıkçası çetrefilli ve zor bir iş gibi geliyor bana.

sanayide boyle birsey yaptirmam, gerekirse araci almanyaya gotururum ama sadece bu isi yapan profosyonel bir firmaya yaptiririm, benim amacim arabanin ziplamasi falan degil, land cruiser porsche gibi araclarin orjinalinde bulunan kadar yerden yukseltme yere yaklastirma sertlik yumusaklik ayari. Bu konuda lider olan firmalarin isimlerini bilen varsa paylasirsa sevinirim.

Buluts

Profesör
20 Eyl 2016
198
330
1,385
Manisa
Diğer süspansiyoncu arkadaşlara çamur atmak istemem yanlış anlaşılmasın ama air süspansiyonu D sınıfı aracıma yaptırmaya niyetlenip direkten dönen, araştıran biri olarak bilinçli konuştuğumu düşünüyorum neredeyse kötü yorum yok denecek kadar az türkiyede sadece 2 yer var
1) AirMaDz(istanbul) ; burası yurt dışından kiti kurulu getirip türkiyede yalnızca montajını yapıyor çok güvenlidir dünya çapında ve bildiğim kadarıyla en başlangıç fiyatı 5000 gibi rakamlar ama garantisini de veriyor bu işin
2) Hayrettin Duran (Namı Diğer Hayrettin Usta) (Bursa) ; nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bir gün makale paylaşmıştı çocukluk hayali olduğunu ve bu iş için kaliteli malzemeler kullanıp yaptığını o sanayide 1500 2000 türk lirasına takanlara karşı yakınma yazısı gibi bir yazıydı ve o ustadan da kötü yorum sayısı çok az ve sayısal veri olarak türkiyedeki araçlara en çok air takan yerlerden biri , sanırım kendisi yapıyor sistemi ama o biraz daha görünüşe odaklı (aracı yere sıfır bırakma mantığıyla) fiyatı da 3500 civarlarında seyrediyor sizin dediğinize göre güvenlik ve kullanışlılık açısından kullanmayı düşünen birisiniz (asıl air süspansiyonun üretiliş amacı) o yüzden sanırım size AirMaDz daha uygun olacak yardımcı olabilmişimdir inşallah

aliparlak

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
5
3
595
Ben orjinallikten yanayım. 1 ay önce orman yolunda temiz asfaltta viraja sert girdim virajda dalgalanma vardı sekip hafif yol dışına çıkarttım. Amortisör orjinal olmasa ne tepti vereceğini hesap edemiyorum.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,063
4,349
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben orjinallikten yanayım. 1 ay önce orman yolunda temiz asfaltta viraja sert girdim virajda dalgalanma vardı sekip hafif yol dışına çıkarttım. Amortisör orjinal olmasa ne tepti vereceğini hesap edemiyorum.

orjinalinden daha kaliteli parcalar var, hamann mugen heico gibi firmalar bir parca yapiyor orjinalini sokup onu takiyor herkes, hatta heico mesela garantiyi bozmuyor, havali suspansiyon sektorunde de bu tarz guvenilir profesyonel marka var mi diye bakiyorum

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Sanayide ali,veli ustaya yaptırmadığınız sürece, yani markalı ürünler tercih edildiği sürece güvenlidir coilover kitler..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım