KAPALI Alfa 156 alınır mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Başlıktada okunduğu gibi sorum belli. 28-29 bin tl ye temiz 1.6 ts 156 lar mevcut. Temizlik konusu tartışılır tabi ama ilanlara bakarak konuşuyorum. Kronik bilinen sorunları nelerdir? Tüple sıkıntı olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim forumdaş panpalar:).

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2000 model arabaya 28 bin tl bağlanır mı, o paraya sıfır ayarında 2012 2013 arabalar var.
Hocam beklenti meselesi. Alfa Romeo'nun verdiği zevki verebilecek yeni model arabalar bir elin parmaklarını geçmez. Fiyatları da dünyalar kadar. Bütçe uygunsa o para, kondisyon açısından iyi bir 156'ya bağlanabilir. @sinan buna doğru cevabı verecek insanlardandır.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Bence bağlanır tabi dacia'yı,reno clio'yu arabadan sayıyorsak verilmez mesela babamda sizin gibi düşünüyor arabayı alırken ben 2012 2011 bmw 5.20 alalım dedim babam elin eskisine o kadar para vermem dedi gittik 2 tercihim focus'u aldık para benim olsa 2015 focus yerine 2011 bmw 5.20e biniyordum daha gösterişli daha rahat daha sağlam.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Benim amacım zevk almak zaten. Fakat zevk alırken beni tüp filan kurtarır ancak maalesef.:(
Bak kardeşim bizim 2000 model 2000 motor eskiden turbolu olan sonra orj haline döndürdüğümuz bir aracımız var suan orj haliyle sehir icinde özensiz kullanımda 11litre yakiyor 100kmde benzinde gitsem 55 lira öderim fakat tüp takılı 30 lira yakıyor ve fazlasıyla aracın zevkini çıkartıyorum.

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Benim amacım zevk almak zaten. Fakat zevk alırken beni tüp filan kurtarır ancak maalesef.:(
Araci katledersin o motor uzak doğu araçları gibi tüpü sevmez.Gazda teklemesi, çekişten düşmesi, rölanti dalgalanması, üst devirlerde benzine atlaması bitmez.

Sandigin kadar ekonomik gezemezsin.Lpg ile benzin arasında 1.6 156'da km'de 10 krs ancak fark eder.

Yakıtı bu kadar onemsiyorsan başka araçlara bakmalısın.Parca ve işçilik fiyatlarını,ara sıra çıkardığı problemlerin maliyetini gördüğünde yakıt bu arabada düşünülmesi gereken son konuymuş diyeceksin.

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Bak kardeşim bizim 2000 model 2000 motor eskiden turbolu olan sonra orj haline döndürdüğümuz bir aracımız var suan orj haliyle sehir icinde özensiz kullanımda 11litre yakiyor 100kmde benzinde gitsem 55 lira öderim fakat tüp takılı 30 lira yakıyor ve fazlasıyla aracın zevkini çıkartıyorum.
Tüp takılıyken zevkini çıkartamam diye düşünmüyorum zaten. Tüp olsa bir sorun çıkar mı derdim o aslında.
Hocam alfa testinden sonra ben kapisindan gecmem acikasi
Hocam @sinan reis de 156 kullanıyor. Ben gayet memnun diye biliyorum. Alfalar düzenli bakıldıysa bir sıkıntı çıkarmaz açıkçası.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tüp takılıyken zevkini çıkartamam diye düşünmüyorum zaten. Tüp olsa bir sorun çıkar mı derdim o aslında.

Hocam @sinan reis de 156 kullanıyor. Ben gayet memnun diye biliyorum. Alfalar düzenli bakıldıysa bir sıkıntı çıkarmaz açıkçası.
Soyle dusunun ama sinan gibi bakan adam sayisi kac ? Bir elin parmaklari bence.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin

Çıkartacağını sanmıyorum zaten çoğunda tüp takılı ve iyi bakıldığı sürece yolda bırakmaz eski ama doğan şahin değil sonuçta

MertEren

Panpa
8 Eyl 2016
1,216
2,194
3,770
26
İstanbul
Araci katledersin o motor uzak doğu araçları gibi tüpü sevmez.Gazda teklemesi, çekişten düşmesi, rölanti dalgalanması, üst devirlerde benzine atlaması bitmez.

Sandigin kadar ekonomik gezemezsin.Lpg ile benzin arasında 1.6 156'da km'de 10 krs ancak fark eder.

Yakıtı bu kadar onemsiyorsan başka araçlara bakmalısın.Parca ve işçilik fiyatlarını,ara sıra çıkardığı problemlerin maliyetini gördüğünde yakıt bu arabada düşünülmesi gereken son konuymuş diyeceksin.
Zaten km de 10 kuruş anca ederse taktırmaya gerek yok. Ben onu ekonomik de kullanırım. İşte hep problemler problemler ne bu problemler?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım