KAPALI Alfa Romeo 156 Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aykuttt

Aykut Öztürk
Senkromeççi
24 Şub 2020
5
0
60
34
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Merhaba. Peugeout 206 aracımız satıp Alfa 156 almaya karar verdim. Şuan hala araç hakkında bilgi edinme aşamasındayım. Kronik sorunları nelerdir?, nelere dikkat edilmesi gerekir?, Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Kime sorsam modeli aynı olsa da peugeouttan inip alfaya bindiğinde iyi sınıf atlayacaksın diyorlar:) Açıkcası merakla bekliyorum.

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Ucuz etin yahnisi. Bu araç döneminde özellikle 3 serisi rakibi olarak çıkmış sportif karakteri baskın bir italyan otomobili. Nasıl ki benzer yaşta bir 3 serisi alırken cebinizde çıkabilecek sorunlar nedeniyle ekstra bir paranızın olması gerekiyorsa 156 da aynı şekilde. 30-40 bin vereyim sıkıntısız bineyim aracı değiller bunu bilerek alın. Varyatör, termostat, ön takım kronik sorunlar olarak sayılabilir ayrıca aracın yaşı itibariyle başka sorunların çıkması da olası.

Aykuttt

Aykut Öztürk
Senkromeççi
24 Şub 2020
5
0
60
34
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Ucuz etin yahnisi. Bu araç döneminde özellikle 3 serisi rakibi olarak çıkmış sportif karakteri baskın bir italyan otomobili. Nasıl ki benzer yaşta bir 3 serisi alırken cebinizde çıkabilecek sorunlar nedeniyle ekstra bir paranızın olması gerekiyorsa 156 da aynı şekilde. 30-40 bin vereyim sıkıntısız bineyim aracı değiller bunu bilerek alın. Varyatör, termostat, ön takım kronik sorunlar olarak sayılabilir ayrıca aracın yaşı itibariyle başka sorunların çıkması da olası.
Ankarada ustalarıyla da konuşuyorum. Triger varyatör ve ön takım ile ilgili emin olursan bakımlarının yapıldığına hiç düşünme al diyolar. Cevap için teşekkür ederim. Eğer temizini bulabilirsem ki sahibindende şuanda 160 bin km de bakımları yapılanlar temiz bakılanlar var mesela. 50 bin tl. Bakımsızları da var 35-40 a. Ustaya göstermeden almak istemiyorum zaten.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
50 bin mi🙄

Oldu mu o kadar ya

Alfa alınır binilir tepe tepe gezilir viraj kasılır basılır. Konforludur da hem. Temiz bulursan alınır. bobin arızaları olabilir. Varyatör kronik vs değil tamir takımı 150 200 liraydı. Sıfırını alsan 1000 lira falandı ki o da kısa vadede arıza çıkarabilecek bir parça değil. Lpg sevmiyor. 2. Eli ilginç, 2 3 ay satamadığım fiyatın daha fazlasına 2 günde sattım. İlginç bir piyasası var. Temizi satılır. Önce düzgün usta bakmak lazım. Bulunduğunuz şehirde düzgün usta bulduktan spnra temiz alfa bakmalısınız

Aykuttt

Aykut Öztürk
Senkromeççi
24 Şub 2020
5
0
60
34
Ankara
Marka
Alfa Romeo
50 bin mi🙄

Oldu mu o kadar ya

Alfa alınır binilir tepe tepe gezilir viraj kasılır basılır. Konforludur da hem. Temiz bulursan alınır. bobin arızaları olabilir. Varyatör kronik vs değil tamir takımı 150 200 liraydı. Sıfırını alsan 1000 lira falandı ki o da kısa vadede arıza çıkarabilecek bir parça değil. Lpg sevmiyor. 2. Eli ilginç, 2 3 ay satamadığım fiyatın daha fazlasına 2 günde sattım. İlginç bir piyasası var. Temizi satılır. Önce düzgün usta bakmak lazım. Bulunduğunuz şehirde düzgün usta bulduktan spnra temiz alfa bakmalısınız
Çok teşekkür ederim hocam. Söylediklerinizi dikkate alıcam. Umarım güzel bir alfa denk gelir. Olaya sadece peugeout 206 nın 45 bin üstü fiyatı olduğunu bilerek 50 bine 156 almak olarak baktığımda bile içim rahatlıyor aslında. :)

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Elektroniği kurcalanmamış bulunursa (ki maalesef bizim ustalarımızın elinde çok zor) alınır. Diğer mekanik aksaklıklar her türlü giderilir. Bu arabalarda başa bela elektrik tesisatı. Ondan sonra bul bulabilirsen arızayı. Bobin yakar, buji yakar, tekler, anlamsız arıza lambaları yakar, durup dururken çalışmaz canı ister çalışır, klima bir sıcak bir soğuk üfler... uzar gider... Elektronikle alakalı her şeyi yapabilir. Keşke bulsak şöyle ilk sahibinden, Lpg takılmamış, doğru düzgün binilmiş, tesisatı kurcalanmamış bir şey... Direk atlarım üzerine.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Elektroniği kurcalanmamış bulunursa (ki maalesef bizim ustalarımızın elinde çok zor) alınır. Diğer mekanik aksaklıklar her türlü giderilir. Bu arabalarda başa bela elektrik tesisatı. Ondan sonra bul bulabilirsen arızayı. Bobin yakar, buji yakar, tekler, anlamsız arıza lambaları yakar, durup dururken çalışmaz canı ister çalışır, klima bir sıcak bir soğuk üfler... uzar gider... Elektronikle alakalı her şeyi yapabilir. Keşke bulsak şöyle ilk sahibinden, Lpg takılmamış, doğru düzgün binilmiş, tesisatı kurcalanmamış bir şey... Direk atlarım üzerine.
Bi kere termostat arızalıymış hararet yaptı, o zaman arıza ışığı yandı. Onum harici hiç yanmadı. Bi defa bobin, 3 ay içinde 2 defa buji kesti hem de ngk 😁
Klimada sıkıntım olmadı, ama kalorifer yönlendirici flap arızası vardı, sağ taraf sola göre bi tık daha az ısıtıyordu😂

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Kısaca şunu söyleyebilirim. Eğer temizini bulur ve olası çıkabilecek arızalara hazır olman dışında 156 insana araba sürmeyi öğretir. 3 senedir 156 kullanıyordum, geçtiğimiz günlerde maddi durumdan ötürü gitmiş olsa da hala tadı damağımdadır.

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,731
6,811
4,070
Istanbul
Marka
Volkswagen
Bi kere termostat arızalıymış hararet yaptı, o zaman arıza ışığı yandı. Onum harici hiç yanmadı. Bi defa bobin, 3 ay içinde 2 defa buji kesti hem de ngk 😁
Klimada sıkıntım olmadı, ama kalorifer yönlendirici flap arızası vardı, sağ taraf sola göre bi tık daha az ısıtıyordu😂
İşte senin 156 nispeten temizdi %50'sini yaşatmış :D

Aykuttt

Aykut Öztürk
Senkromeççi
24 Şub 2020
5
0
60
34
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Kısaca şunu söyleyebilirim. Eğer temizini bulur ve olası çıkabilecek arızalara hazır olman dışında 156 insana araba sürmeyi öğretir. 3 senedir 156 kullanıyordum, geçtiğimiz günlerde maddi durumdan ötürü gitmiş olsa da hala tadı damağımdadır.
Sorun çıkardı mı peki? Yani aşırı bir masrafı oldu mu?

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,726
3
9,662
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Ağam sorun cevap vereyim :D

Başlıca kullanıcı rahatsız eden durumları , yağ eksiltir her 1000 kmde kontrol ister , lpg beğenmez seçicidir , kliması çok fazla soğuk hava vermez , polen fitresi ebesinin nikahında konumludur değişmek öz veri ve yetenek ister bilmeyen kırar parçayı , her ustanın işi değildir alfaya bakmak , her kullanıcının işi değildir alfaya binmek , nazını çekersen yolda bırakmaz iki laf edersin altından çıkartmaz :D

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Sorun çıkardı mı peki? Yani aşırı bir masrafı oldu mu?
Alırken bakımsız olduğunu bilerek ucuza almıştım. Genel bakımlarını yaptırıp sadece orijinal parça kullanarak aracı kullandım ve bir sorun yaşamadım. ekstra masraf olarak söyleyebileceğim şey şudur; Karadenizde yaşadığım için 2 senenin sonunda ön takım 'beni bi yenile' diye bağırıyordu, sol aks bulamadığım için ve tamir yerine değişim istediğim için yüksek bir tutar ödemiştim. rutin filtre bakmı vs dışında ekstra masraf olmadı. Alfa geçmişi olan bir usta ve orijinal parça tercih ettiğim için sorun yaşamadığımı düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım