KAPALI Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170 TCT

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

enderdmed

Asfalt Kurutucu
12 May 2019
32
36
595
39
Marka
Seat
Merhaba,

Daha önce dizel 308 mi astra mı derken kendimi çok alakasız bir yerde buldum. 2017 yılında 0 km olarak aldığım (eski kasa) seat ibiza 1.0 eco tsi dsg aracı Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170 TCT ile takaslamaya karar verdim. alacağım araç 2011 model ama çok düşük km li bir araç. Cam tavanı opsiyonu var. hatta buralara danışmadan tutup bu gün kaporasını bile gönderdim. Sizlerin bu takas için düşünceleri ne olur ? Acaba 0 km olarak aldığım araçtan sonra bu araç beni üzer mi ? Hissiyat olarak memnun kalacağımı düşünüyorum. Ama henüz ilk defa alfa tecrübem olacak.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Araçtan beklentinize bağlı olarak üzer yada üzmez diyebilirim , multiair ünitesini kesinlikle kontrol ettirin diyorum ilk tavsiyem bu olsun size , aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın , birde bu araçlar YAĞ seçen araçlardır kalitesiz bir yağ kullanırsanız multiaire geçmiş olsun 8000 tl masrafı vardır her ünite başına 😈😯 Multiair filtreside 200 tl civarlarındadır 😇 Alfayla kalın 🍀🧿

enderdmed

Asfalt Kurutucu
12 May 2019
32
36
595
39
Marka
Seat
Araçtan beklentinize bağlı olarak üzer yada üzmez diyebilirim , multiair ünitesini kesinlikle kontrol ettirin diyorum ilk tavsiyem bu olsun size , aracınız şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın , birde bu araçlar YAĞ seçen araçlardır kalitesiz bir yağ kullanırsanız multiaire geçmiş olsun 8000 tl masrafı vardır her ünite başına 😈😯 Multiair filtreside 200 tl civarlarındadır 😇 Alfayla kalın 🍀🧿

Hocam teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Aracı cuma günü aldım. Hemen bu gün Alfin de bir yağ bakımı yaptırdım. Araç 12 bin de henüz ama emin olmak için bakıma ihtiyacı var diye yaptırdım. Yine orada triger i değişmesi gerekli dediler ama onu 1-2 ay içerisinde yaptırmayı düşünüyorum. Şimdilik araçtan gayet memnunum. Yakıtı benim ibiza ya göre çok da aşırı değilmiş. Benzinli otomatikten benzinli otomatik arabaya geçince çok değişiklik olmadı benim için.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,716
1
6,450
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun, 12.000km gerçekten efsaneymiş.

O yıllara ait multiair'ların hemen hemen hepsi bozuluyor malesef. Ne zaman olur, allah bilir. Olası arızayı önlemek için yapmanız gereken sadece fiat'ın multiair için onayladığı yağı kullanmak ve multiair filtresini muhakkak zamanında değiştirmek.

enderdmed

Asfalt Kurutucu
12 May 2019
32
36
595
39
Marka
Seat
Hayırlı olsun, 12.000km gerçekten efsaneymiş.

O yıllara ait multiair'ların hemen hemen hepsi bozuluyor malesef. Ne zaman olur, allah bilir. Olası arızayı önlemek için yapmanız gereken sadece fiat'ın multiair için onayladığı yağı kullanmak ve multiair filtresini muhakkak zamanında değiştirmek.
Teşekkür ederim hocam. Dikkatli davranmayı planlıyorum. Umarım ileride başımıza bir sorun açmaz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
hayırlı olsun aracınız Allah kaza bela vermesin. 12bin triger değişimi için erken değil mi ? servis hangi sebeple önerdi acaba?
2011 8 yaşında ki araç için normal hatta geç kalınmış gibi markadan markaya değişmekle birlikte 4 veya 5 yıl diye hatırlıyorum triger kayışının da kauçuk olduğu için belirli bir ömrü var.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
2011 8 yaşında ki araç için normal hatta geç kalınmış gibi markadan markaya değişmekle birlikte 4 veya 5 yıl diye hatırlıyorum triger kayışının da kauçuk olduğu için belirli bir ömrü var.
km ye bakınca arabanın yılına hiç bakmamışım araç sahibi tekrar söyleyince farkına vardım sağolasın

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Hocam teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Aracı cuma günü aldım. Hemen bu gün Alfin de bir yağ bakımı yaptırdım. Araç 12 bin de henüz ama emin olmak için bakıma ihtiyacı var diye yaptırdım. Yine orada triger i değişmesi gerekli dediler ama onu 1-2 ay içerisinde yaptırmayı düşünüyorum. Şimdilik araçtan gayet memnunum. Yakıtı benim ibiza ya göre çok da aşırı değilmiş. Benzinli otomatikten benzinli otomatik arabaya geçince çok değişiklik olmadı benim için.

Hayırlı uğurlu olsun güle güle binin diyorum :)

Alfinden çok memnun kalırsınız umarım , çok bilgili ve iyi bir servistir , hatta alfistiturkeyden geldiğinizi söyleyin oğuz beyle görüşün çok sıcak ve iyi bir işletmecidir kendileri ve alfa romeo tutkunudur , umarım güzel geçinirsiniz nazlı kızınızla , iyi günlerde kullanın :)

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
multiair yazmak için gelmiştim baktım herkes yazmış :) alfin'i uzun süredir takip ediyorum. Şikayet eden duymadım görmedim bilmiyorum. Oğuz işinde iyi alfa servislerinden.

@B.S.Asil otopark.com'dan geldiğini söylesin :p

• Haha
Tepkiler: S.Asil

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,700
2
9,630
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
multiair yazmak için gelmiştim baktım herkes yazmış :) alfin'i uzun süredir takip ediyorum. Şikayet eden duymadım görmedim bilmiyorum. Oğuz işinde iyi alfa servislerinden.

@B.S.Asil otopark.com'dan geldiğini söylesin :p

Neden olmasın :) zaten Sinan bey alfacılar arasında çok tanınıyor :D OTOPARK.COM ile kalın :)

• Haha
Tepkiler: alfhonso
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım