Alfa Romeo Gulietta 1.6 JTD

yasarcan

Asfalt Kurutucu
11 May 2017
21
84
635
28
İstanbul
Herkese selamlar

Daha önce forumda konusunu açtığım aracım Alfa 147 ile zorda olsa vedalaşmak durumunda kaldım, 2 gün sonra ise yeni aracım gulietta ile buluştuk. Yaklaşık 2 sene 147 kullanmış ve 2 haftadır gulietta kulanan biri olarak ilk izlenimim, gulietta ne kadar güzel hissetirsede 147 çok daha özel bir otomobildi. Aslında 1.4 Tb Multiair bir araç için anlaşmıştım fakat daha temiz olması nedeni ile performans fedakarlık yapıp 1.6 Multijet motorlu bir Gulietta aldım. Şimdilik tanışma aşamasındayız ileride neler olur bilemiyorum :)

Eski aracım; (bence inanılmaz yakışıklı duruyor bugün bile)
WhatsApp Image 2021-02-18 at 13.00.45 (1).jpeg

Gulietta ( Temiz düzgün bir araba :D ilk başta dizel olması nedeni ile çok ısınamadım ama dün ufak bir gazlama yaptık direksiyon tepkileri beklediğimden daha iyi olduğu için bir elektriklenme oldu sonunda)
WhatsApp Image 2021-03-29 at 19.22.12.jpeg

teşekkürler

diablo1905

Profesör
17 Şub 2020
414
999
2,195
İstanbul
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Benzinli 170 HP aracımı daha yeni sattım, kazasız belasız düşük km güzel kırmızı bir araçtı. Keşke size nasip olsaydı

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Hayırlı olsun, kazasız belasız binin. 156-147-GT gibi modellerden sonra hissiyat olarak aynı derecede mutlu edecek bi Alfa, 159 ve Giulia olacaktır sanırım, Giulietta da her ne kadar güzel bir otomobil olsa da.

mcb

Murat
Panpa
9 Ocak 2020
1,390
2
3,017
3,770
36
Avusturya
Marka
Mercedes
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Çok yakışıklı görünüyor araç. Bende de 147 her ne kadar çok detaylı incelemesem de daha çok yer etmiş :) Yine de yeni iyidir ;)

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,462
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun.

Giulietta bazı ön yargılardan ötürü biraz üvey evlat muamelesi görse de, günümüzün hatcbackleri arasında özel bir yere sahip gerçek bir alfa bence.

Konforlu yaşam alanı, yeterli seviyedeki bagajı, tasarımı ile sokaktaki diğer tüm araçlardan ayrılması (her alfa gibi), dinamik modunda keyif veren yol tutuşu ve direksiyon tepkileri bu arabanın fark yaratan özellikleri. fiat alt yapısı sayesinde de mekanik yedek parça olarak tedarik sıkıntısı yaşamazsınız, memleketin her yerinde standart bakımı yapabilecek bir usta bulabilirsiniz. Özellikle bu fiat alt yapı olayı gereksiz şekilde kötü bir şeymiş gibi dillere dolansa da aslında günlük kullanım için araca büyük bir değer katmaktadır.

Ufak bir yazılım, spor yay, kule gergisi gibi ufak dokunuşlarla oldukça keyifli bir hal alacaktır, alfalığını hissettirecektir. Hotchatch olmayacaktır tabi ama spor kullanıma yatkın bir cruiser olduğunu hissettirecektir.

Güle güle kullanın.

yasarcan

Asfalt Kurutucu
11 May 2017
21
84
635
28
İstanbul
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Benzinli 170 HP aracımı daha yeni sattım, kazasız belasız düşük km güzel kırmızı bir araçtı. Keşke size nasip olsaydı

Teşekkür ederim, keşke denk gelseydik üzüldüm :)

Hayırlı olsun, kazasız belasız binin. 156-147-GT gibi modellerden sonra hissiyat olarak aynı derecede mutlu edecek bi Alfa, 159 ve Giulia olacaktır sanırım, Giulietta da her ne kadar güzel bir otomobil olsa da.

Gulia şimdilik bir hayal olarak kenarda duruyor 10-15 sene sonra duruma bakarım artık :D

Hayırlı olsun.

Giulietta bazı ön yargılardan ötürü biraz üvey evlat muamelesi görse de, günümüzün hatcbackleri arasında özel bir yere sahip gerçek bir alfa bence.

Konforlu yaşam alanı, yeterli seviyedeki bagajı, tasarımı ile sokaktaki diğer tüm araçlardan ayrılması (her alfa gibi), dinamik modunda keyif veren yol tutuşu ve direksiyon tepkileri bu arabanın fark yaratan özellikleri. fiat alt yapısı sayesinde de mekanik yedek parça olarak tedarik sıkıntısı yaşamazsınız, memleketin her yerinde standart bakımı yapabilecek bir usta bulabilirsiniz. Özellikle bu fiat alt yapı olayı gereksiz şekilde kötü bir şeymiş gibi dillere dolansa da aslında günlük kullanım için araca büyük bir değer katmaktadır.

Ufak bir yazılım, spor yay, kule gergisi gibi ufak dokunuşlarla oldukça keyifli bir hal alacaktır, alfalığını hissettirecektir. Hotchatch olmayacaktır tabi ama spor kullanıma yatkın bir cruiser olduğunu hissettirecektir.

Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim, evet bir tık üvey evlat muammelesi gördü benden ilk başta ama tamamen motor seçeneğim ile ilgili bir durumdu, ailemizde bir adette opel astra k 1.6 cdti bulunuyor ona göre sürüş hissi gerçekten farklı, direksiyon tepkileri çok daha normale yakın hissettirdi. ( 1.6 Cdti motor olsaydı guliettada işler değişebilirdi çok beğendiğim bir dizel motor)

Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. 👍

Teşekkür ederim, sizede :)

Son düzenleme:

tofas

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
18
68
635
Ankara
Marka
Alfa Romeo
Aylar sonra bir gelişme paylaşmak istedim, giu ile vedalaştık ve Mito qv ile yola devam ediyoruz. :)
merhaba, mito qv hayırlı olsun. ben de mk2 147 1.6 sahibiyim. açıkçası giulietta ile 147 nin sürüş hissiyatlarındaki farkı çok merak ediyorum. 147'den giu'ya geçen kişiler 147'nin sürüş karakterinin ve sürücüyle olan iletişiminin giulietta'dan daha iyi olduğunu söylüyor sizin yorumunuzu da almak isterim.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aylar sonra bir gelişme paylaşmak istedim, giu ile vedalaştık ve Mito qv ile yola devam ediyoruz. :)
Hayirli olsun. Bu aralar esime kucuk arac arayisindayim ufaktan mito larda radarimda. Ama fiyatlarina gereksiz cok buyuk paralar isteyenler oluyor. Temizlerinin gercek piyasasi ne durumda acaba ? Yani orjinal hirpalanmamis vs vs

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım