Almak istediğim plaka eski bir arabada

Ayaz

Ayaz
Senkromeççi
29 May 2020
7
0
60
27
İstanbul
Marka
Mercedes
Herkese iyi günler,
Soyadımla alakalı bir plaka almak istiyorum. İstediğin plakayı 5664 ‘te sorguladım. Trafiğe çıkış tarihi; 1987. Son sahip şahıs, son sahiplik süresi: 8 yıl 9 ay. Kasko: yok, kaskosuz toplam süre 33 yıl, 5 ay. Araç tur değişimi: yok. Plaka değişimi: yok. Araç modeli Land Rover 110.
Ben bu aracın sahibini bulabilir miyim? Diyelim ki buldum. Aracı almadan bu plakayı şu anki satın alabilir miyim? Aracı satın alırsam bu plakayı başka bir araçta kullanabilir miyim? Kasko süresinin hiç olmaması, aracın model yılı ve son sahibininde 9 yıl önce el değiştirmesi aklıma aracın kullanılmadığını ve miras yoluyla el değiştirmiş olabileceğini de düşündürdü. Eğer bu araç trafiğe çıkış hakkını kaybettiyse, veya bu tarz bir durum söz konusu ise ne yapabilirim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Hpcam plaka nereye, hangi nilçeye ait ise ikametiniz orda olacak.
Direk notere gidip de değişim oluyor mu bilmiyorum; amca arabayı oğluna devredip plakayı boşa çıkartır, emniyetten plakayı üstünüze alırsınız sonra kendi aracınıza o plakayı alabilirsiniz gibi görünüyor.

Daha ayrıntılı bilen biri yazacaktır

MTZ

Mert Bozkurt
Panpa
13 Kas 2016
208
1,232
3,035
26
Istanbul
Marka
MINI
Hpcam plaka nereye, hangi nilçeye ait ise ikametiniz orda olacak.
Direk notere gidip de değişim oluyor mu bilmiyorum; amca arabayı oğluna devredip plakayı boşa çıkartır, emniyetten plakayı üstünüze alırsınız sonra kendi aracınıza o plakayı alabilirsiniz gibi görünüyor.

Daha ayrıntılı bilen biri yazacaktır
Plakanin ait oldugu ilcede ikamet etme zorunluluğu kalktı artik

O aracin sahibiyle bir şekilde iletişime geçebilirseniz, onun aracini sehirdisina al-sat yapip plakasini bosa dusurdukten sonra emniyetten o bosa dusen plakayi kendi aracinizin sase nosuna baglatip sifir alcaksaniz araci eger direk iletebilirseniz eger sifir arac degilse tekrardan aracinizi il disina al sat yapip yeni plakaya gecirebilirsiniz

Aracinizin plakasi 34 diyelim ve siz de Istanbulda ikamet ediyorsaniz plakayi değiştiremezsiniz once istanbul dışı ikametli birine araci saticaksiniz satarken plaka degisikligi yapilip 34 disinda bi plaka takilacak sonra siz geri alirken tekrar plaka degisikligi talep edip istediğiniz ozel plakayi alcaksiniz

Son düzenleme:

Ayaz

Ayaz
Senkromeççi
29 May 2020
7
0
60
27
İstanbul
Marka
Mercedes
Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İstediğim plaka 34 üç harf ve iki rakamlıydı. Son iki rakımın önüne “0” koyarak sorgulattım. Plakaya ait bilgi yoktur mesajı geldi. Şimdi bu plaka boşta mı? Ben 34 xxx yy plakası yerine 34 xxx 0yy plakası alabilir miyim? Yani böyle bir plaka kullanılabilir mi? Eğer alabilirsem ne gibi bir işlem yapmam gerek? Bilginiz var ise ve yardımcı olursanız çok sevinirim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım