And sonrası...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
para olsada bi arabayı satın alıp testini çekip testte itin kulağına sokup çeksek arabayı sonrada yaksak yada uçurumdan aşşa sallasak sıfır arabayı :D millet bunu bekliyo bunu istiyo

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Gözlemlediğim kadarı ile hayal kırıklığı yaşadığını beyan eden, eski videolar daha güzeldi diyen hemen herkesin beklentisi aslında bir ikinci kişiden ibaret. Yani Sinan ile birlikte iyi bir ikili oluşturabilecek and gibi bir kişi istiyorlar. Görünen o ki bu kişinin çokta iş bilmesine otomobilden anlamasına gerek yok. Esprili bir kişiliği ve testlere eğlence katması yeterli. Misal webtekno vardır teknoloji kanalı. İçeriklerinde bir bölümde webtekno usulü sağlamlık testi vardır. Bu tip finalde işin eğlencesine kaçan tanıtım videosundan bağımsız çekilebilecek eğlence içerikli videolar olması lazım. Otomobil testi yapan ikili tarafından çekilecek videolar gerekli bence. Yani özetle Otopark.com da Sinan Zeki ise yanına bir de Metin lazım. Bence insanların beklentisi bu.

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
Herkes benimle aynı fikirde olmayabilir ama And sonrası otopark diğer marka ağızı kanallardan pek farkı kalmadı eleştiri de neredeyse yok gibi. En son Honda göçük mevzusu da en açık göstergesidir markanın a4 kağıdına yazdığını gelip karşımızda okudular. Diğer kanallar farklı çünkü onlar bu yazılanları okumadan para kazanıyor istenileni yapmalarından. Bir dönem hiçbir markanın test aracı vermemesinin de sebebi bu idi. Halbuki bu kanal onlar gibi değildi, sırf bu yüzden sevildi bu kadar şimdi eser yok And zamanında ki otoparktan. Eğer eski çizgisinde devam etseydi eminim daha çok izlenir daha çok para kazanırdı bir topgear efsanesi tekrar bu topraklardan doğabilirdi ama şimdi ergenlere yönelik bir kanal kapansa gitse çoğu kişinin umrumda yada farkında olmaz zira diğer kanallar ile içerik olarak aynısı. Bu bir eleştiri değil bir özlem umarım eski günlerine dönerler biz elimizden gelen desteği yaparız.

Merhaba Erdal;
Bir çok konuya arkadaşlarda cevap vermiş ama ben tekrar anlatayım.

Honda mevzusu insanların açık yarası olduğu için çok sert tepkiler göremedikçe tatmin olmuyorlar. Haksızlar mı? tabi ki değiller zaten ben hiç bir zaman Honda'nın savunmasını yapmadım. Sorunun neden kaynaklandığını anlattım, bize verilen 200 rakamını söyledim. Son durumda da köpük sıkılarak sorunun giderildiğini söyledim. Kendi yorumumu katmadım. Bunun gibi skandallar hatta daha beterleri çoğu markanın başına geldi ve geliyor. Garanti geçmişimden dolayı işlerin nasıl yürüdüğünü çoğu kişiden iyi biliyorum. Biz Burak abiyle özellikle insanlar merak ettiği için son durumdan bahsetmek istedik, keşke hiç girmeseydik iyilik yapayım derken günah keçisi oldu. Neyse..

Gelelim And gitti otopark bittiye :) Kendi aramızda( volkan,can, muhip) çok muhabbetini çeviriyoruz onun için güldüm yanlış anlaşılma olmasın.
Eğer eski çizgide devam etseydik senin şuan yorum yapabilecek bir otopark.com forumun yoktu. Maşallah işlerimiz iyi gidiyor, 2017 iyi geçti 2018'de güzel geçecek gibi görüşmelerimiz koşturmalarımız sürüyor. Yeni otopark Allah'a şükür eski otoparkın borçlarını ödedi, ekip arkadaşlarımla beraber elimden geldiğince haklarını ödeyerek, ailemi geçindirerek yoluna devam ediyor, hem de güzel devam ediyor. Bir kaç markadan birebir konuştuğumu aktarayım "son 1 senedir kanala sempatim arttı ,çok güzel gidiyor yola devam"

Her şeyin yeri ve zamanı var. Panpalar ilk zamanlar güzeldi evet , ama nasıl insanlar olgunlaşıyorsa otopark'ta olgunlaştı. İçimdeki apaçi öldü mü? Hayır. Sürüş pozisyonunda nasıl hala parodi yapabiliyorsam demek ki o tuh hala var ama her videoda panpa olup bokunu da çıkarmamak lazım :) Her şey tadında güzel.

İçerik olarak aynısı demişsin bak buna üzülürüm işte, Renault 12'den tut, Evo'suna (yakında 730hp halini çekeceğim bugün konuştum Ozan abiyle). Pistte Golf R'ın dan Ferrari F12'sine, O da yetmedi Sıfır km pick up modifiye etmesine kadar içeriklerimizin otomobil tutkunlarını tatmin edecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Bunun yanına bir de motorsiklete başladım. ( Bugün Yamaha ile görüştüm yarın da Honda ile toplantım var.) Bu arada içerik önerilerine her zaman açığım. Hatta özellikle senden istiyorum Erdal içerik tavsiyesi demek ki eksik bir şeyler var. Çünkü çok iyi hatırlıyorum And'la beraber video çektiğimiz zamanda da artık sıkıcı videolar, yenilik lazım deniyordu.

Biraz içimi döktüm yanlış bir şey söylediysem affola.

İzlenme sayısına aldanmayın, içeriğin kalitesine bakın diyorum ve hepinizi öpüyorum :) Biz bize yeteriz.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
@sinan Ben senden daha fazla kadaran kamerası çekimi istiyorum . Bir kamera öne bakar, bir kamera kadrana , Bir kamerada belki seni çeker. Saf sürüş videosu deniliyor buna. Benim üye olduğum çoğu kanalda bu tip yapılar var. Pure drive + Test Drive videosu çekiyorlar . 6-7 dakika olsa yeter bence. Montajsız müziksiz , bu tip videolar beni sanki sağ koltukta oturuyorda kadranları izliyormuşum gibi geliyor.
Mesela bu adam. Mutlaka karşılaşmışsındır lasnmanlarda. :)
Bu videoda dsg nasıl çalışıyor, Sail moda nasıl giriyor, araba kaç devirde kaç hız yapıyor, Kaç yakıyor. hep bir bilgi akışı var.

Son düzenleme:

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
@sinan Ben senden daha fazla kadaran kamerası çekimi istiyorum . Bir kamera öne bakar, bir kamera kadrana , Bir kamerada belki seni çeker. Saf sürüş videosu deniliyor buna. Benim üye olduğum çoğu kanalda bu tip yapılar var. Pure drive + Test Drive videosu çekiyorlar . 6-7 dakika olsa yeter bence. Montajsız müziksiz , bu tip videolar beni sanki sağ koltukta oturuyorda kadranları izliyormuşum gibi geliyor.
Bu videoda dsg nasıl çalışıyor, Sail moda nasıl giriyor, araba kaç devirde kaç hız yapıyor, Kaç yakıyor. hep bir bilgi akışı var.
Bunu yapması çok kolay ama senin gibi işi derinine bilen adam anlar yani çok az bir kitleye hitap etmiş olursun. Ben POV videolarını seviyorum. Haftasonu İspanyaya 2 litre GrandlandX Ultimate lansmanına gideceğim. Acaba pov'mu çeksem? Ne dersiniz?

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,115
4,095
37
İstanbul
Bunu yapması çok kolay ama senin gibi işi derinine bilen adam anlar yani çok az bir kitleye hitap etmiş olursun. Ben POV videolarını seviyorum. Haftasonu İspanyaya 2 litre GrandlandX Ultimate lansmanına gideceğim. Acaba pov'mu çeksem? Ne dersiniz?

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Merhaba Erdal;

Honda mevzusu insanların açık yarası olduğu için çok sert tepkiler göremedikçe tatmin olmuyorlar. Haksızlar mı? tabi ki değiller zaten ben hiç bir zaman Honda'nın savunmasını yapmadım. Sorunun neden kaynaklandığını anlattım, bize verilen 200 rakamını söyledim. Son durumda da köpük sıkılarak sorunun giderildiğini söyledim. Kendi yorumumu katmadım. Bunun gibi skandallar hatta daha beterleri çoğu markanın başına geldi ve geliyor. Garanti geçmişimden dolayı işlerin nasıl yürüdüğünü çoğu kişiden iyi biliyorum. Biz Burak abiyle özellikle insanlar merak ettiği için son durumdan bahsetmek istedik, keşke hiç girmeseydik iyilik yapayım derken günah keçisi oldu. Neyse..

Gelelim And gitti otopark bittiye :) Kendi aramızda( volkan,can, muhip) çok muhabbetini çeviriyoruz onun için güldüm yanlış anlaşılma olmasın.
Eğer eski çizgide devam etseydik senin şuan yorum yapabilecek bir otopark.com forumun yoktu. Maşallah işlerimiz iyi gidiyor, 2017 iyi geçti 2018'de güzel geçecek gibi görüşmelerimiz koşturmalarımız sürüyor. Yeni otopark Allah'a şükür eski otoparkın borçlarını ödedi, ekip arkadaşlarımla beraber elimden geldiğince haklarını ödeyerek, ailemi geçindirerek yoluna devam ediyor, hem de güzel devam ediyor. Bir kaç markadan birebir konuştuğumu aktarayım "son 1 senedir kanala sempatim arttı ,çok güzel gidiyor yola devam"

Her şeyin yeri ve zamanı var. Panpalar ilk zamanlar güzeldi evet , ama nasıl insanlar olgunlaşıyorsa otopark'ta olgunlaştı. İçimdeki apaçi öldü mü? Hayır. Sürüş pozisyonunda nasıl hala parodi yapabiliyorsam demek ki o tuh hala var ama her videoda panpa olup bokunu da çıkarmamak lazım :) Her şey tadında güzel.

İçerik olarak aynısı demişsin bak buna üzülürüm işte, Renault 12'den tut, Evo'suna (yakında 730hp halini çekeceğim bugün konuştum Ozan abiyle). Pistte Golf R'ın dan Ferrari F12'sine, O da yetmedi Sıfır km pick up modifiye etmesine kadar içeriklerimizin otomobil tutkunlarını tatmin edecek düzeyde olduğunu düşünüyorum. Bunun yanına bir de motorsiklete başladım. ( Bugün Yamaha ile görüştüm yarın da Honda ile toplantım var.) Bu arada içerik önerilerine her zaman açığım. Hatta özellikle senden istiyorum Erdal içerik tavsiyesi demek ki eksik bir şeyler var. Çünkü çok iyi hatırlıyorum And'la beraber video çektiğimiz zamanda da artık sıkıcı videolar, yenilik lazım deniyordu.

İzlenme sayısına aldanmayın, içeriğin kalitesine bakın diyorum ve hepinizi öpüyorum :) Biz bize yeteriz.
yaf sen nasıl bi kralsın yaaa. sana ADAAAAAMM diye kükreyesim geliyo

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Ben tam olarak tarih veya olay ile ilişkilendirmek istemiyorum lakin bir nokta da Otopark ın değiştiğini hissettim.

Bu tabiki son bir kaç ay içinde hissettiğim değişimdi..
Değişim derken, tabiki konu yayınlanan içerik ile ilgiliydi. Artık sanki daha özel araçlar ile, daha özel veya farklı içerikler üzerine yoğunlaşılıyor. Bu tabiki kanala bir özgünlük katarken, belki video yayın hacmine bakarsak, kanalın rakamsal izlenme sayısını düşürüyor da olabilir.. bilemiyorum, bu istatistiksel verileri en iyi kanal yönetimi sağlar.. ancak şu da bir gerçekki bu içerikler ne kadar özgünleşir, ve özel araçlarla yapılırsa, gerçek otomobil severler kitlesi dışında izlenirliği düşer... yani üyeler veya youtube gezginleri muhtemelen bir Mondeo vs Passat karşılaştırmasını çok daha fazla sayıda izleyecek, Sinanın yorumları ile daha çok hit alacaktır..

Eğer videoların izlenmesi veya kanal abonelik hızlarında rekabetçi olunamıyorsa bu gibi konuları gözden geçirmek lazım... ben biraz geri kalındığını hissediyorum.. tabiki bu bir karar olabilir, saygı duyarım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Merhaba Erdal;

Allah yolunuzu açık etsin, her şey daha iyi olsun inşaallah hocam.

İçerik konusunda ise Otopark'ta eksik gördüğüm ve tahminimce insanların da gayet beğendiği, izlemekten özellikle keyif aldığı ' versus ' konsepti olabilirse gayet yerinde olur. Yukarıdaki yorumlarda da bahsi geçtiği gibi misal bir mondeo vs passat, astra vs golf, focus vs mazda 3, fiesta vs polo gibi karşılaştırma konseptleri cidden ilgi çekiyor. Sen zaten test esnasında bir aracı değerlendirirken rakiplerine de arada değiniyorsun bunun farkındayım ve çok da yararlı oluyor. Ama bunu konsepte dökebilmek, izlenme ve takipçi arttırma açısından daha fazla işe yarıyor diye düşünüyorum.

Özellikle Otomobil Dünyam'da Eren Tekin bunu çok sık yapmaya çalışıyor ama dediğim gibi o tarafsız değil. Nitekim Seat Leon ile kıyasladığı hiç bir aracın daha Leon'a üstün geldiğini göremedik. Versus konseptini izlemek isteyip de bu konsepti objektif şekilde hakkıyla yapabilen bir kanal ( ilk yorumumda saydığım sebeplerden ötürü ) pek fazla olmadığı için Otopark.com adına iyi bir adım olabilir diye düşünüyorum. Tabii bu konsept için araç temin etmek, çekimleri yapmak, kurgulamak, istatistiksel anlamda izlenilebilirliğe olan katkısı v.b durumları pek iyi bilmeden bunu söylüyorum. Bu hususlarda ciddi bir handikap oluşmuyorsa bu konsept uygulanabilir belki.

Son düzenleme:

noyanyn

Noyan Yenicelioglu
Taklacı Güvercin
15 Mar 2018
33
102
385
istanbul
Marka
Volvo

@sinan Hocam eli boş gelmiyoruz değil mi dış hatlardan...

Kaliteli içeriğin Dünya üzerinde bile yer bulmadığı günümüzde, açıkcası en büyük motivasyon olan izleyici dönüşlerinin, kimi zaman acımasız yada tek taraflı olması, kalite içerik sunmak isteyen Sinan olsun, diğer içerik üreticiler için, can sıkıcı olabiliyor.

Sıkı takipçiler başta olmak üzere, bizim üzerimize düşen, Otopark olsun diğer yerel kanallar olsun sahip çıkmak olduğu kanısındayım.

Son düzenleme:

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Mullanıcağin kameraya bakar. Ne ile cekiceksin. Pov için kaliteli kamera lazım.. Ayrıca kamerayı alnina yerleştirmen gerekiyor. Boyun kac bilmiyorum. 1.75 den sonra pov takanların cekimleri çok titrek kadrajda çok aşagı yada çok yukarı bakar oluyor.
Kulancagın kamerada hardware image stabiliter ve ani ışık patlamalarını süzen özelikler olmalı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben de yazdım çizdim bu konuda zamanında, galiba hiç birimiz ne istediğimizi bilmiyoruz, hayır ben de bir şeyler ekleyeyim diye yazayım dedim, yok, ne istediğimi bilemedim.

Galiba yer çekimsiz ortamda muz yiyelim, çilek tadı versin istiyoruz. :D

sdt

Profesör
8 Eyl 2016
108
116
1,185
Bence pov videoları kadran görselleri sadece gazlama kısmında hoş olabilir..

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Arabaların fiyatları ortada. 100.000tl'den aşağı elle tutulur araba kalmadı. Hal böyle olunca ekonomik durumu iyi olan aklı başında kişiler dahi 0km arabadan uzak durmaya başladı. Mesela CLS lansmanına gidiliyor. Oww araba süper falan akıyor şöyle teknoloji böyle hızlı aman öyle böyle lüks değil. kaç para? 850.000tl. YAW HEEE. eskiden 300.000tl olan arabalar olmuş 800 900. eskiden alırız diye hayal ediyorduk ki alınmaz da değildi ama şimdi nerelere gitti fiyatlar.. Hükumetin politikaları dolaylı yoldan sizin sektörü bile etkiliyor. Türkiye'de insanlar artık bir CLS'ye bile Ferrari'ye olan uzaklıkta. SS'lere olan ekonomik uzaklık Dünya ile Jüpiter arasındaki mesafeyi yakaladı maşallah. Neyse..

Kanalın izlenme sayısına olumlu bir katkısı olur mu bilmeden söylüyorum ancak şuan ki konseptlerin yanına ek olarak vaktin oldukça ikinci el araç incelemelerine yönelebilirsin. Takipçilerden temin edebilirsin ya da galerilerden bilemiyorum. Ferhat Albayrak ile pahalı araba videolarının izlenme sayısına elbette katkısı vardır, kanalın popüleritesini de arttırıyor. Bunlara devam etmek gerekir. Modifiyeli araba videoları çekiyorsun bunlara da hız kesmeden devam etmelisin. Offroad? evet devam etmelisin. Motorsiklet de olur. Çünkü onun da kitlesi ayrı. bir de şu olabilir; istanbul park'a çıkardığın arabalar ile süre alabilirsin. Zamanla bir pist listen oluşur. Her arabayla çıktığında süresini aldığında ekranda bir grafik ile otopark.com istanbul park listesindeki konumu gösterirsiniz. bunu evo yaptı,top gear yaptı, birçok kanal yaptı. güzel bir farklılık yaratır.
Toparlarsak:
1.İkinci el araba videolarına başlayabilirsin
2.Otopark.com İstanbul Park Lap Time sıralaması oluşturabilirsin

İkinci önerim izlenme sayısını herhalde çok arttırmaz ama içerik zenginliğine katkı sağlayacaktır.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arabaların fiyatları ortada. 100.000tl'den aşağı elle tutulur araba kalmadı. Hal böyle olunca ekonomik durumu iyi olan aklı başında kişiler dahi 0km arabadan uzak durmaya başladı. Mesela CLS lansmanına gidiliyor. Oww araba süper falan akıyor şöyle teknoloji böyle hızlı aman öyle böyle lüks değil. kaç para? 850.000tl. YAW HEEE. eskiden 300.000tl olan arabalar olmuş 800 900. eskiden alırız diye hayal ediyorduk ki alınmaz da değildi ama şimdi nerelere gitti fiyatlar.. Hükumetin politikaları dolaylı yoldan sizin sektörü bile etkiliyor. Türkiye'de insanlar artık bir CLS'ye bile Ferrari'ye olan uzaklıkta. SS'lere olan ekonomik uzaklık Dünya ile Jüpiter arasındaki mesafeyi yakaladı maşallah. Neyse..

Kanalın izlenme sayısına olumlu bir katkısı olur mu bilmeden söylüyorum ancak şuan ki konseptlerin yanına ek olarak vaktin oldukça ikinci el araç incelemelerine yönelebilirsin. Takipçilerden temin edebilirsin ya da galerilerden bilemiyorum. Ferhat Albayrak ile pahalı araba videolarının izlenme sayısına elbette katkısı vardır, kanalın popüleritesini de arttırıyor. Bunlara devam etmek gerekir. Modifiyeli araba videoları çekiyorsun bunlara da hız kesmeden devam etmelisin. Offroad? evet devam etmelisin. Motorsiklet de olur. Çünkü onun da kitlesi ayrı. bir de şu olabilir; istanbul park'a çıkardığın arabalar ile süre alabilirsin. Zamanla bir pist listen oluşur. Her arabayla çıktığında süresini aldığında ekranda bir grafik ile otopark.com istanbul park listesindeki konumu gösterirsiniz. bunu evo yaptı,top gear yaptı, birçok kanal yaptı. güzel bir farklılık yaratır.
Toparlarsak:

İkinci önerim izlenme sayısını herhalde çok arttırmaz ama içerik zenginliğine katkı sağlayacaktır.

+1111

Ben bu fiyatlarla hayatta sıfır araba almam, 100 bin liraya polo alacağıma ikinci el Bmw alırım, 3-4 sene biner satarım.

Hem ikinci el araba test etmek takipçinin aklındaki dayanıklılık sorusunun cevabı da olmuş olur.

Lap time işi bence de gerekli, o kadar araba çıktı İstanbul Park’a, sürelerini bilmiyoruz ve bence en önemli şey süre.

Son düzenleme:

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi

Toparlarsak:

Mesela sizin aracınıza yaptığınız veya yapacağınız işlemler Otoparka içerik olabilir. Bu tarz şeylerde ilgi çeker.

mcanerg

Panpa
14 Eyl 2016
1,710
3,402
3,720
Marka
BMW
Mesela sizin aracınıza yaptığınız veya yapacağınız işlemler Otoparka içerik olabilir. Bu tarz şeylerde ilgi çeker.
@sinan öncelikle ürettiğiniz içerik için teşekkürler, benim de aklıma bu geldi mesela ben bu işleri hiç bilmiyorum yapılırken de görmedim, renardın konusunu heyecanla takip ediyorum ama bunun videosu da olsa tadından yenmez

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,064
4,350
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ben sahsen otoparkin suanki halinden daha cok memnunum.. tek tavsiyem @sinan yanina birini alip sohbet seklinde yaptigin incelemelerin daha zevkle izleniyor. And, Muhip v.s. konularina girmek arkalarindan konusmak istemiyorum. Bence gidenlerden bir tek Dogan Kabak sempatikti o da kendi kanalinda zaten izleniyor.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
@sinan daha çok Murat Koç videosu istiyoruz. :) Bir de herkes benzer talepte bulunmuş ama 0-100 videolarında ekranın bir köşesine 0 dan 100 e kadar akan ve 100 de duran bir kronometre ekleseniz daha keyifli olur. Bu şekilde olan var mıydı hatırlamıyorum ama varsa da hepsinin böyle olmadığını biliyorum naçizane tavsiyem olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım