KAPALI Ankara’da BMW otomatik şanzımandan anlayan şanzıman ustası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Mrb arkadaşlar e90 lci 320 d aracımda 2 sen 3 e geçerken ufak vuruntu var şanzıman adaptasyonu yapılarak çözüm bulunabiliniyormuş bu sorunu yaşayan Ankara’da yaptıran Ankara da önerebileceğiniz BMW şanzımanlarından iyi anlayan ustalığı iyi olan bildiğiniz şanzımancı varmıdır yardımcı olursanız sevinirim herkese iyi bayramlar

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Selamlar, gençmer otomatik şanzıman veya aydoğmuş şanzımanı tavsiye ederim. Ama yazılımsal bir sorun olduğu için checkpoint bmw ile ilk olarak görüşmenizi tavsiye ederim. Kendileri Ankara'nın en iyi BMW servisi bana sorarsanız, çok usta gezdim zamanında :)

Son düzenleme:

recruit

Tan
Asfalt Kurutucu
6 May 2020
65
23
670
38
Ankara
Marka
BMW
Selamlar, gençmer otomatik şanzıman veya aydoğmuş şanzımanı tavsiye ederim. Ama yazılımsal bir sorun olduğu için checkpoint bmw ile ilk olarak görüşmenizi tavsiye ederim. Kendileri Ankara'nın en iyi BMW servisi bana sorarsanız, çok usta gezdim zamanında :)

Teşekkürler Özgür güneş birde kontağı yarım açıp 30 saniye gaz pedalının dinine kadar bastığımızda şanzıman sürüşe göre kendine özel ayar yapıyormuş 30 saniye yukarda bahsettiğim gibi yapar bunu resetleniyormuş yurtdışındakilerde videolarda var gösteriyorlar resetleyince vuruntu kalkıyormuş daha yumuşak geçişler yaşanıyormuş benim gibi sorunu olup bu yöntemi deneyen var mı?

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,035
1
1,106
2,570
Ankara
Marka
BMW
Teşekkürler Özgür güneş birde kontağı yarım açıp 30 saniye gaz pedalının dinine kadar bastığımızda şanzıman sürüşe göre kendine özel ayar yapıyormuş 30 saniye yukarda bahsettiğim gibi yapar bunu resetleniyormuş yurtdışındakilerde videolarda var gösteriyorlar resetleyince vuruntu kalkıyormuş daha yumuşak geçişler yaşanıyormuş benim gibi sorunu olup bu yöntemi deneyen var mı?
ben de ankaradan yazıyorum
hocam aracınızla aynı araç bende var 2010 model 320d
dediğiniz şey tamamen bi hurafe
iyi bir şanzımancı ya da mekanik ustası sorunu anlayıp çözebilir
ancak bizim araçlarda kullanılan zf6hp19 kodlu şanzıman 2-3 arası özellikle soğuk havalarda karakteristik olarak vurma yapar ama sizde ki vurma nasıl bir şiddetlidir bilemeyeceğim

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Zf8hp45 bile yapardı, özellikle soğukta, 1-2 geçiş arası vuruntu, zf8hp50 de çözdüker o sorunu

Son düzenleme:

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Yalan abi o isler, inanmayın.
Ufak vuruntu için hiç sanayiye felan gitmeyin bence. Ufacık sorunu başınıza bela ederler sonra.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım