ANKET ARABA BAKIMINI SANAYİDE Mİ ? YAPTIRIYORSUNUZ SERVİSTE Mİ ?

Araç bakımınız nerede yaptırıyorsunuz

• Kullanılan toplam oy
    58
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
ANKET ARABA BAKIMINI SANAYİDE Mİ ? YAPTIRIYORSUNUZ SERVİSTE Mİ ?

fthz

Profesör
19 Eyl 2016
111
60
1,035
38
istanbul
Aracıma göre değişiyordu. 2006 model 307 sw vardı özel servise giderdim. Şimdi 2014 model 500L var yetkili servise giderim. Ne zamana kadar giderim dersek 90 bin km bakımına kadar, sonrası özel servislere gitmeye başlarım.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
servis hocam. hyundai servisleri ile sanayi arasında pek fazla bir fiyat farkı yok. araca da çok iyi bakıyorlar.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Çekmeköyde Çoşkun, Maltepede Hunko
ikiside 10 numara
biz de bayrampaşa erk'e götürüyoruz orası da baya iyi. fiyatlarıda çok iyi. ix35 ilk bakımını 420 tl ye yaptılar. önce ki arabamız passatın ilk bakımını taa 2007 de 480 tl ye yaptırtmıştık. bu kadar da memnun kalmamıştım.

RedLine

Profesör
11 Eyl 2016
257
349
1,395
İstanbul
Marka
MINI
Arabasına ve yapılacak işleme göre değişir. Periyodik bakımları yetkili serviste yaptırmak tartışılmaz. Özellikle yeni nesil araçlar için. Şanzıman güncellemesi gibi yazılım veya mineral yağ değişimi gibi donanım güncellemelerinden Ahmet ustanın çoğu zaman haberi bile olmayabilir.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Garantisi var o yüzden serviste yaptırıyoruz. Ortalama 500tl tutuyor. Sanayide 300 lira gibi bir değere denk geliyor. Araçta dsg olduğu içinde garanti bitse bile serviste yaptıracağız.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hyundai Garantili arabayı 370 , garantisi bitmiş arabayıda 250 tl den servis yapıyor :)
o-ha :D benim 2001 benzinli corsa'nın ara periyodik bakımına yetkili servis 500küsür fiyat çekmişti. yeminle ısındım markaya. :)

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Garanti bittiği gibi özel servise. Opel servislerinin durumu malum. Sanayide neyi var neyi yok A dan Z ye her şeyine bakıyorlar. Hem hizmet daha iyi hem ücret çok daha makul.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Periyodik bakımları serviste yaptırıyoruz. 2007 model caddymiz vardı satana kadar(2014 aralık) yetkili servise gittik sadece baskı balata+arka amortisörleri ankarada ali temel ustada değiştirdik o da yetkili servisten çıkma iyi ustadır tavsiye ederim :) servis 3000tl fiyat verdi biz 1500e hallettik orijinal parçalarla. Şimdi 2014 caddy var dsg olduğu için garantiyi 2 yıl uzattık.
Kısacası bi sıkıntı çıktığında "bu arabaya siz ne yaptınız gardaşım?" diye hesap sorabileceğimiz için servis tercih ediyoruz :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Gerçekten güvendiğiniz, samimi olduğunuz, inandığınız bir özel servis olmadığını varsayarak cümleye başlamak istiyorum. Ben aracımı her şekilde ne olursa olsun yetkili servise götürüyorum. Çünkü sanayide arabamın başına bir şey gelirse hangi tarzda ve kişilikle bir insanla muhattap olacağım hiç belli değil. Hakkını aramak istesen arayamaz, kavgalık olursun. Yetkili servis öyle değil. Tamam fiyatta geçiriyor ama yaptığı işleme ve yedek parçaya da garanti veriyor. Aracıma bir şey olsa kiminle muhattap olacağım belli. Genel merkeze bir şikayet gönderiyorsun etrafında pervane oluyorlar. Sanayideki usta tanıdık değilse, ara ki kendine doğru düzgün bir muhattap bulasın. Hiç yoktan başının belaya girme ihtimali var.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım