Antifriz Ömrü Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bluedad

Düz Yol Gazcısı
7 Kas 2017
2
0
235
Merhabalar. Aracımın soğutma sıvısı minimum çizgisine yaklaşmış durumda. Ben de %50 su+ %50 antifriz yarım litre olacak şekilde ekleme yapmak istedim. Fakat yaklaşık 3 sene önce açılıp kullanılmış daha sonra kenara kaldırılmış castrol marka bir antifriz var elimde. Bu sıvılar zamanla özelliğini kaybediyor mu? Yoksa kullanabilir miyim? Kararsız kaldım yardımcı olursanız ve görüşlerinizi belirtirseniz memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Açılmamış kutu raf ömrü 5 sene
Açılıp uygun şartlarda saklanmış kutunun raf ömrü yaklaşık 3 sene olarak belirtilmiş.

organik bazlı olanlar raf ömrü 5 yıldır rengi kırmızı veya turuncudur.

yeşil renkli olanların raf ömrü 3 sene civarındadır. Aslında bu süre dolunca komple bozulur anlamında değildir, donma sıckalığı değişebiler ama eğer satrın alacaksınız tercih etmeyin derim.Ancak aldınız ve stok olarak elinizde bulunuyorsa yeşil renkte olan antifrizzler için su ile 50 /50 karıştırıp donma scıaklığını bomentre ile kontrol ettiriniz. Yoğunluk değişimiolursa raf çmrü dolmuş demektir.

Son düzenleme:

bluedad

Düz Yol Gazcısı
7 Kas 2017
2
0
235
Açılmamış kutu raf ömrü 5 sene
Açılıp uygun şartlarda saklanmış kutunun raf ömrü yaklaşık 3 sene olarak belirtilmiş.
Teşekkür ederim. Tam 3. senesinde. Ekleme yapayım o zaman. Tamamen değiştirilse riske girmezdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım