Apple CarPlay sorunu

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,

Kısa bir araştırma yaptım ama bir neticeye ulaşamadım.
Birçoğunuzun da bildiği üzere yaklaşık iki ay önce 2017 model Seat Leon Style aldım.

Üzerindeki donanımlar arasında Apple CarPlay de mevcut.

Sorum / Sorunum şu ...
CarPlay genellikle problemsiz çalışıyor... müzik dinlerken veya harita da bir problem yok lakin normal telefon görüşmelerimde sorun oluyor.

Konuşmaya başladıktan bir süre sonra (sabit bir süre yok ..1dk da olabilir, 5dk da olabilir) tüm iletişimi kesen bir cızırtı geliyor ve sabit olarak kalıyor..
Bu durum da görüşmeyi kesip tekrar arıyor .. veya birazcık "sövüp"
Emoji%20(8).png
, bluetooth a geçiyorum.
Bluetooth da bir problem olmuyor... sadece CarPlay üzerinden telefon görüşmesi yaptığımda yaşadığım bir sorun bu.

Başka bir forum da kablo dan olabileceğine dair birkaç yorum üzerine, elimdeki kabloları kontrol ettim.. denediğim kablolardan biri orijinal olmasına rağmen, "acaba" diyerek rüştünü ispatlamış bir markanın, MFI sertifikalı kablosunu aldım ancak sorun ortadan kalkmadı.

Servise sormadım henüz lakin belki forumda yaşamışlığı olan vardır diye merak ettim.

Bir yorumunuz olur mu ?
Cevap ve yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Creedozz

Asfalt Kurutucu
16 Nis 2019
38
29
595
36
Marka
Mercedes
Baslik acilali baya olmus ama ilginc olan su carplay de ztn konusmalarda bluetooth uzerinden ses aktarimi yapiyor. Muhtemelen carplay ile ilgili yazilimsal bir sorun oldugunu dusunuyorum ios u guncelleyince gecebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım