Araba yıkama/temizleme incelikleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Malumunuz kurban bayramı sonrası memleketten dönüşler başladı arabaya da bir temizlik yapılacaktır taktikleriniz veya ince tavsiyelerimizi paylaşalım misal ben buharika diye bir buharlı makineyle kapı döşemelerine el atıcam gerisi klasik zaten

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    61.6 KB · Görüntüleme: 434

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Bundan sonra ben de kendim yikayacagim. Memlekette bahce var yikiyorum ama sehirde de kendim yikayacagim.
Sehre donunce ilk isim yikama eldiveni, bol mikrofiber bez, arac sampuani ve jant temizleyici almak olacak.

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Bende dış için köpük ve tazyikli ile aradan çıkarırım ama iç mekan uzun sürüyor evden kablo çekiyorum önce suya çeken süpürge ile ayrıntılı süpürüp sonra halı yıkama makinesi çekiyorum ev 8. Katta bina otoparkında görüyorum işimi

abidinkofficial

Profesör
9 Eyl 2016
384
923
1,895
Çorum
Marka
Volkswagen
2006 model siyah arabanın boyası iyice yorulmuş alındığından beri yalnızca benzin istasyonlarındaki köpüklerle veya sözde oto yıkamacılardaki fırçalarla yıkandı. Aşağıya yazdıklarım bayağı zaman alan bir iş ama bir gün bunları yapacağım (boya bakımıyla ilgili olan adımlar muhtemelen kış sonu olur) sırasıyla;
  • Jant temizliği
  • Köpükle ilk yıkama, küçük detay fırçası ile plastik trimlerin temizlenmesi ve durulama
  • Eldiven ve iki adet kova ile ikinci yıkama ve durulama
  • Clay Bar ile (Türkçe karşılığını bilmiyorum) komple boyayı pürüzsüz hale getirmek
  • Kolaylıkla gözüken fakat çok derin olmayan çizikleri ıslak zımpara ile çıkarmak (ıslak zımparaya bulaşmışken farların dışındaki sarılığa da uygulayabilirim)
  • Geriye kalan ufak hareleri çok ufak çizikleri vs. Ultimate Compund benzeri bir ürünle gidermek boyayı parlatmak
  • Son olarak koruyucu Wax uygulamak
Aracınızı oto yıkamacılara vermeyin elbette işini iyi yapan vardır ama onlar da çok para alıyor bir kaç kaliteli bez yıkama eldiveni ve güzel bir şampuanla kendiniz yıkayın sakın fırça kullanmayın eski atlet t-shirt kullanmayın mikrofiber eldiveniniz varsa mümkünse sünger dahi kullanmayın.

Son düzenleme:

cgr50

Profesör
18 Eyl 2016
115
97
1,085
26
Ankara
kil uygulamasının boyaya sağladığı şey nedir bilen biri açıklayabilirse iyi olur.

Garavel Usta

Profesör
8 Eyl 2016
100
119
1,185
jant temizleyicisi alacaksanız sonaxınkini alın koçtaşta 25 lira. müthiş bişey. jantınıza sıkın ve tazyikli suyla tozlara elveda deyin. sudan önce jant fırçasıyla fırçalarsanız daha iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım