Arabamı yakmayı düşünüyorum. Bana yardım edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alp

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
20
13
595
28
İzmir
Abiler, kardeşler hepinize merhabalar.
1 Şubat 2016'da Renault Megane 1 Aldım 1999 Model 1.6 8V Benzin/LPG BRC Marka tüp var üzerinde. Aldığım ilk zamanlar araba harikaydı benim için kusursuzdu fakat bir gün seyir halinde giderken bir tekleme oldu ve aylardır çözemiyorum, çözemiyor USTAlar.
Bujilerdendir diyerekten en başta bujiler değiştirdim. Gene olmadı. Buji kabloları değişti gene olmadı. Ya da uzatmaya gerek yok değişen bütün parçaları ve onarılan yapılan işlemleri tek tek yazayım.
Bujiler,
Buji kabloları,
Sibop ayarı yapıldı.
Kelebek boğazı temizlendi,
Beyin de ki problemler silindi,
Aşınmış hava alan hortumların hepsi yenilendi.

Ve asıl komik olanı yazayım. Bu araba bazen teklemeyi yapıyor ve sürekli gaza basıp zorladıktan sonra buji lambasını yakıyor ve bu buji lambası yandığı zaman araba saat gibi çalışıyor sıkıntı yok. Artık yola çıkarken inşallah buji lambası yanar diye biniyorum yoksa öbür türlü sıkıntı çıkarıyor. Ve bu araba motor soğuk iken ilk marşta buji lambasını yakıyor motor ısındıktan sonra arabayı kapatıp açtıktan sonra sönüyor. Sırf bu buji lambası yanık bir şekilde 150 kilometre yol yaptım hiç tekleme yapmadı problem çıkarmadı rahat rahat gittim geldim. Ama o lamba söndüğünde ara sıra tekleme yapıyor. Teklemeden kastım belirli bir biçim de gaz kesiyor. Bunu benzin de de yapıyor gaz da da yapıyor. Anlamadım en sonunda yakıcam arabayı her kafadan farklı bir ses çıkıyor ve bir dünya param gitti. Benim anlamadığım tek nokta buji lambasını yaktığı zaman neden bunu yapmıyor? Beyin de bilgisayara bağlandı problemler temizlendi. Lütfen bana yardım edin artık arabaya binmeye korkuyorum.

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Valla bende 1.7dti var bendede map sensörü arızası yansıdığı zaman aracım yürüyor map sensörü çalışırken yürümüyor , normalde map sensörünü söktüğünde arabanın gitmemesi lazım benimde büyük ihtimal beyinsel bi sıkıntı var sizinde beyinde arıza olabilir

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Hocam sorunun oluştuğu zamana geri dönün o an veya öncesinde ne oldu da teklemeye başladı ? Benim aracımın direksiyonu titrediği için ön takımı komple değiştirmiştik fakat direksiyon yine titriyordu. Sonradan hatırladım petrol çıkışı aracı 1-2viteste patinaja zorlamıştım sol aks kilitlenmiş sorunu öyle halletmiştik, boşuna yüzlerce lira ön takıma para vermiştik.. (1996 corolla)

abulut1993

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
27
6
595
map sensörü, bobin, rolanti valfi!! gibi varsa EGR bakılması yeterlidir. Buji ler yeniden kontrol edilmeli. Takılan buji kabloları orjinal mi? kaliteli mi? bakılmalı. 1998 Corsa b 1.4 16v kullanıyorum ve tipik sorunlar bende de mevcuttu. Arabanızı sizden iyi kimse bilemez. tepkilerini ölçün. Geçmiş olsun.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Arac yakıt kesiyor olabilirmi mesela bizim ihtiyar focustada benzindeyken düşük devirde motor soğukken tekleme yapıyor benzin pompası değişti buji değişti buji kabloları değişti ama olmadı sorunu bulamadılae hâla aynı bende ümidi kestim ona öyle alıştım bende

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Buji lambası derken dizellerde ki yay şekilde ki lamba mı?
aracı cihaza bağlattırdınız mı?
kuzenim daha geçenlerde Megane 1 1.6 8V aldı ve LPG tavsiye etmememe rağmen bağlattırdı aynı sorundan mustarip kendisi tekleme var.
Teklemeyi benzinde mi yapıyor LPG demi? konuyu daha çok açarsanız yardımcı olmaya çalışırız

Alp

Asfalt Kurutucu
28 Eyl 2016
20
13
595
28
İzmir
Hepinizin sorularınızı yanıtlayacağım. Biraz geç yanıtladığım için kusuruma bakmayın.
@kerpetenemir Ben de beyin de olduğunu düşünüyorum. Fakat cihaza bağlandı temizlendi orada ki problemler yenisi mi gerekiyor anlamadım. Çok saçma bir durumdayım ben de buna uyuz oluyorum buji lambası yandığın da araba da problem sıfır ama söndüğün de problemler başlıyor.

@Yasin Aygun Seyir halinde iş yerime gidiyordum birden bire başladı ve çözüm bulamadım.

@Kim? Beyinsel olduğuna eminim artık. Çünkü buji lambası yandığın da problem sıfır. Mekanik bir problem olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyleyse de benim gittiğim ustalar beceriksiz demektir.

@kaansoysal yakıt kesiyor mu bilmiyorum da gaz kesiyor. Böyle gaza basıyorsun belli bir süre gidiyorsun arada bir gidiyor geliyor çok kötü şekilde tekletiyor arabayı tedirgin ediyor geçen hafta İzmirin en çok kullanılan yolunda yaptı çok stres oldum.

@motorsinann
Araç cihaza bağlandı. Benzinde de yapıyor LPG de de yapıyor. Videoyu youtubeye yükledim linki;

@Kaganglc Hiç sanmıyorum mekanik bir probleminin olduğunu

Son düzenleme:

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Hepinizin sorularınızı yanıtlayacağım. Biraz geç yanıtladığım için kusuruma bakmayın.
@kerpetenemir Ben de beyin de olduğunu düşünüyorum. Fakat cihaza bağlandı temizlendi orada ki problemler yenisi mi gerekiyor anlamadım. Çok saçma bir durumdayım ben de buna uyuz oluyorum buji lambası yandığın da araba da problem sıfır ama söndüğün de problemler başlıyor.

@Yasin Aygun Seyir halinde iş yerime gidiyordum birden bire başladı ve çözüm bulamadım.

@Kim? Beyinsel olduğuna eminim artık. Çünkü buji lambası yandığın da problem sıfır. Mekanik bir problem olduğunu düşünmüyorum. Eğer öyleyse de benim gittiğim ustalar beceriksiz demektir.

@kaansoysal yakıt kesiyor mu bilmiyorum da gaz kesiyor. Böyle gaza basıyorsun belli bir süre gidiyorsun arada bir gidiyor geliyor çok kötü şekilde tekletiyor arabayı tedirgin ediyor geçen hafta İzmirin en çok kullanılan yolunda yaptı çok stres oldum.

@motorsinann
Araç cihaza bağlandı. Benzinde de yapıyor LPG de de yapıyor. Videoyu youtubeye yükledim linki;

@Kaganglc Hiç sanmıyorum mekanik bir probleminin olduğunu
Bizim ihtiyarda tüpte sıkıntısız benzinde tekliyor sanki ayağını gazdan çekip tekrar dibine kadar basıyormuşsun gibi vuruyor arac beyninde hiçbir arıza kodu yok benzin pompası dediler degisti tekleme yapmıyor ama bu sefer soğukken güç kayıp ediyor bastığın kadar gitmiyor sonra birden zıplıyor sonra buji dediler degistim hâla aynı sonra buji kabloları dediler degistim hâla aynı binbir türlü motor temizliği yapıldi değişen olmadı beyini söktük benzer araca taktık aynısinı yapıyor ama beyinde arıza kodu yok yanan bozulan parcada bulamadık beyinde bende artık peşini biraktım varsın teklesin tüpte sıkıntı yapmıyor nede olsa diyerek

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam bence elektronik tarafını etkileyen bir sorun var. Çünkü yanlış görmediysem airbag ışığını da yakıyor o arada.

Buji kabloları iyi bağlanmamış olabilir.

Orijinal buji kullanılmamış olabilir.

Bu ikisinden daha yüksek ihtimal akünüz zayıflık gösteriyor olabilir. Akü eskidiyse havalar soğumaya başlayınca amper değeri düşer ve beyinle alakalı olan herhangi bir yerden böyle enteresan şeyler yapmaya başlar. Her arabada rastgele oluşur. Benim Corsa'da ilk olarak immobilizer'a vurmuştu. Babamın Fiesta'sında dün yağmur sensörlü silecekler isyan bayrağı çekti manuelde bile çalışmıyor, arkadaşımın Astra'sında ateşlemeyle ilgili bir arıza vermişti. Nereden arıza vereceği tamamen rastgele oluyor. Bagajınızı da açmayabilir, ateşlemenizi de tekletebilir. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım