AÇIK Arabamın Ön Camını Değiştirmek İstiyorum / Araç Camı Değişirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
769
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Arabam 2006 grande punto. Ön camda çok fazla çizik var, tuzu biberi olarakta ilerlemekte olan bi çatlak mevcut. Camı değiştirmek istiyorum ama hangi marka iyidir, nesine dikkat edilir, ne kadar verilmeli ne kadar verilmemeli fikir edinmek istiyorum. Ayrıyeten istanbul avrupa yakası için önerdiğiniz bir yer var mı bu işlem için?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Zaten çok seçenek yok herhalde, mümkünse orijinal değilse Olimpia gibi bi durum var marka seçiminde

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
769
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
İlk önceliğiniz muhakkak orijinal cam olsun.
Orijinal cam için bayii ile mi görüşmek lazım? İlk seçenek o olacak gibi duruyor.
Zaten çok seçenek yok herhalde, mümkünse orijinal değilse Olimpia gibi bi durum var marka seçiminde
O zaman orijinal ile fiyat kıyaslarken olimpia soruyorum. Aradaki farka göre de yol alıyoruz doğru mudur?

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,855
26,186
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Orijinal cam için bayii ile mi görüşmek lazım? İlk seçenek o olacak gibi duruyor.

O zaman orijinal ile fiyat kıyaslarken olimpia soruyorum. Aradaki farka göre de yol alıyoruz doğru mudur?
Bi servislere danışın önce oralardaki fiyatlara göre bir de burdan öneri gelirse eğer sanayilerden camcılara sorarsınız onlarda da hem orijinal hem olimpia olabiliyor. Ama genelde yerli-yan sanayi olarak olimpia oluyor zaten ben pek duymadım farklı marka cam

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben Doraglass bayiinde değiştirdim. Üzerinde orijinal cam yoktu, markasını da hatırlamıyorum. Ama Doraglass'ın yalıtımı eski camın fersah fersah ilerisindeydi. En iyisi mi bilemem ama kesinlikle kötü değil.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tercihtir ama illa orijinal olsun diye diretmeyin derim. Uğurlu, Doraglass, Olimpia gibi çok iyi yerli cam üreticilerimiz var. Mesela Olimpia, Mercedes'in orijinal cam tedarikçisidir. Travego v.b bir çok çok modelin fabrikasyon üretiminde bu camlar kullanılır. Isı yalıtımlı, çift katlı, ses izolasyonlu v.b aklınıza gelebilecek bir çok farklı özellikteki camı bu marklardan seçebilirsiniz. Emin olun orijinalinden daha kaliteli ürünü daha uygun fiyata yaptırmış olursunuz. Yerli cam üreticilerimiz gerçekten iyi bu konuda.

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
769
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Tercihtir ama illa orijinal olsun diye diretmeyin derim. Uğurlu, Doraglass, Olimpia gibi çok iyi yerli cam üreticilerimiz var. Mesela Olimpia, Mercedes'in orijinal cam tedarikçisidir. Travego v.b bir çok çok modelin fabrikasyon üretiminde bu camlar kullanılır. Isı yalıtımlı, çift katlı, ses izolasyonlu v.b aklınıza gelebilecek bir çok farklı özellikteki camı bu marklardan seçebilirsiniz. Emin olun orijinalinden daha kaliteli ürünü daha uygun fiyata yaptırmış olursunuz. Yerli cam üreticilerimiz gerçekten iyi bu konuda.
O zaman işin özü iyi işçilik ve en uygunu yaptırmaya geliyor.

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
226
72
1,035
Cam değişiminde işçilik çok önemli, ben bir önceki aracımın camını doraglass'da kaskodan değiştirdim fakat cam değişimi yapıldıktan sonra aracın ön direğindeki boyada sıkıntı oldu kullandıkları cam sökücü tel yüzünden, bilmiyorum başka şekilde değişimi mümkün mü ama bu noktaya dikkat etmenizi öneririm.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Cam değişiminde işçilik çok önemli, ben bir önceki aracımın camını doraglass'da kaskodan değiştirdim fakat cam değişimi yapıldıktan sonra aracın ön direğindeki boyada sıkıntı oldu kullandıkları cam sökücü tel yüzünden, bilmiyorum başka şekilde değişimi mümkün mü ama bu noktaya dikkat etmenizi öneririm.
O telle benim de park sensörünün göstergesini uçurmuşlardı :'D Sonra paşa paşa onardılar :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım