Arabanı İç Dış Temizlerken Ne Kullanıyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Yorucu olduğu kadar da keyifli :) Revive i içte de kullanıyor musunuz yoksa sadece dış plastiklere mi ?
Yok, Revive dış plastik aksamlar için, plastikleri ilk günkü haline getiriyor ve parlatıyor biraz. İçerisi için pek bir şey kullanmıyorum, benim araba gün içinde garajda oluyor, az güneş görüyor. Tavsiye isterseniz Auto Finesse Spritz güzel bir ürün iç aksam için, hem temizlik hem koruma açısından. Bir de bu iki ürünün birleşimi var Dressle diye, güzel bir temizleyici ve koruyucu bu da. Diğer ikisi kadar spesifik olmadığı için performansı bir tık daha düşük haliyle ama hem fiyat konusunda hem de pratiklik açısından daha mantıklı. Motor içi plastik parçalarda bile kullanılabiliyor çünkü.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Yok, Revive dış plastik aksamlar için, plastikleri ilk günkü haline getiriyor ve parlatıyor biraz. İçerisi için pek bir şey kullanmıyorum, benim araba gün içinde garajda oluyor, az güneş görüyor. Tavsiye isterseniz Auto Finesse Spritz güzel bir ürün iç aksam için, hem temizlik hem koruma açısından. Bir de bu iki ürünün birleşimi var Dressle diye, güzel bir temizleyici ve koruyucu bu da. Diğer ikisi kadar spesifik olmadığı için performansı bir tık daha düşük haliyle ama hem fiyat konusunda hem de pratiklik açısından daha mantıklı. Motor içi plastik parçalarda bile kullanılabiliyor çünkü.
Spritz in methini çok duydum ama bakalım deneyeceğim zamanı bekliyorum

goktug.alp

Profesör
Destekçi
16 Nis 2018
574
495
1,020
ZONGULDAK-KKTC
Marka
Jeep
Dışında sonax konsantre şampuan kullanıyorum. Karcher'in orta kalitede bir basınçlı yıkayıcısı var. Köpük haznesi de var. Kolay oluyor. Sonax iç genel temizleyici sprey, koltuklarda sonax koruma spreyi ve kromlara krom cilası...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Dış için turtle wax essential zip wax,astonish jant temizleyici (3-4 ayda bir Auto finesse iron out),mothers tire rubber,sonax bsd,autoglym radiant wax ,autoglym fast glass veya ipa.
İç için sonax nano iç temizleyici
Şampuanların ve temizleyicilerin dışında 2 adet kova ve meguiars mf wash mitt ,uber blue mikrofiber kurulama havlusu ve 8-10 adet mf bez,içerideki ve direksiyondaki kirler içinde valet pro dash brush detay fırçası,meguiars cila uygulama pedi.

Mehmet55

Profesör
8 Eyl 2016
255
361
1,395
Marka
Opel
Spritz in methini çok duydum ama bakalım deneyeceğim zamanı bekliyorum
Spritz hakkında çok güzel yorumlar var ben de deneyeceğim merak ettim hakkaten.

Edit: Bu arada yıkama için Aliexpress'ten wash mitt sipariş ettim gelmedi, 40 gün oldu.
Sonax multisünger diye bir şey var onu mu alsam yoksa pahalı wash mitt mi alınmalı?

Son düzenleme:

polbaris

Senkromeççi
18 Tem 2018
3
3
95
Ankara
Marka
Volkswagen
Dış yıkama olarak eğer araç çok kirli ise nanolex prewash snow foam ile yıkayıp.Sonrasında adams car shampoo ile çift kova yöntemi ile yıkıyorum.Koruma olarak fk1000p katı wax kullanıyorum dayanım süresi 3-4 ay ancak 2-3 yıkamada bir sonax bsd ya da auto finesse finale ile destekliyorum.Su iticilik ve kir tutmamasından memnunum.Lastik koruma olarak autoglym tire dressing kullanıyorum yarı mat bir ürün parlak lastik seven kişilere göre değil.Aracın dış plastik trimlerini yenilemek için ise koch chemie nin plast star (pss) kullanıyorum.
İç kısımda ise plastik aksamlar kirli ise koch chemie green star apc ürünü ile temizleyip yine koch chemie top star ürünü ile korumaya alıyorum.Eğer sadece tozlu ise auto finesse splitz ile yapıyorum bu işlemi.Koltuklar , paspaslar ve taban halısında valet pro classic carpet cleaner ürününü tercih ediyorum.Etkili bir temizlemesi mevcut. Eğer bu ürünler hakkında merak ettiğiniz bir konu olursa cevaplayabilirim.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
bu zamanla parlayan deri direksiyonlar için hangi ürünü kullanıyosunuz ya da bu şekilde kirlenen direksiyonu temizleyen biri var mı arkadaşlar ? Youtubeda fırça ve deri temizleyici tarzı ürünlerle temizliyolar ama hangi ürün daha etkili olur direksiyonu matlaştırmak için ?

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
bu zamanla parlayan deri direksiyonlar için hangi ürünü kullanıyosunuz ya da bu şekilde kirlenen direksiyonu temizleyen biri var mı arkadaşlar ? Youtubeda fırça ve deri temizleyici tarzı ürünlerle temizliyolar ama hangi ürün daha etkili olur direksiyonu matlaştırmak için ?
Herhangi bir deri temizleyici işinizi görür hocam. Auto Finesse, Autoglym ya da Valet Pro'nun ürünleri iyidir.

polbaris

Senkromeççi
18 Tem 2018
3
3
95
Ankara
Marka
Volkswagen
bilindik markaların(valet pro , koch chemie , auto finesse vs) apc si ile doğru sulandırma oranı ile temizlenebilir fiyat daha uyguna gelir fakat deriyi yıpratma ihtimaliniz de yüksek bundan dolayı güzel bir deri temizleyicisi ile sorunsuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz önerim gyeon leather cleaner olur.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Herhangi bir deri temizleyici işinizi görür hocam. Auto Finesse, Autoglym ya da Valet Pro'nun ürünleri iyidir.
bilindik markaların(valet pro , koch chemie , auto finesse vs) apc si ile doğru sulandırma oranı ile temizlenebilir fiyat daha uyguna gelir fakat deriyi yıpratma ihtimaliniz de yüksek bundan dolayı güzel bir deri temizleyicisi ile sorunsuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz önerim gyeon leather cleaner olur.
Teşekkür ederim arkadaşlar. Evin yanındaki Bauhausta, Arexons marka deri temizleyici var %100 İtalyan falan yazıyo üzerinde bu marka nasıldır acaba siparişle uğraşmak istemiyorum pek, fiyatı da söylediğiniz markalarla aynı

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Teşekkür ederim arkadaşlar. Evin yanındaki Bauhausta, Arexons marka deri temizleyici var %100 İtalyan falan yazıyo üzerinde bu marka nasıldır acaba siparişle uğraşmak istemiyorum pek, fiyatı da söylediğiniz markalarla aynı
Arexons marka olarak iyi de deri temizleme ve bakım diye ikisi bir arada olan ürünlerdense pek işe yaradığını düşünmüyorum. Bu Meguiars olsa da öyle başka bir şey olsa da öyle. Sadece deri temizleme özelliği olan ürünler daha çok işe yarıyor.

polbaris

Senkromeççi
18 Tem 2018
3
3
95
Ankara
Marka
Volkswagen
Dediginiz urunu gordum fakat daha once kullanmadim bundan dolayi birsey soylemem yanlis olur fakat buyuk sehirler de yasiyorsaniz detailing urunleri satan yerler var.Ugrayip elden de teslim alabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım