Aracımın Aküsü Neden Boşalıyor Diyorsanız

hakanerdogan

Hakan Erdoğan
Düz Yol Gazcısı
25 Ocak 2020
16
90
110
34
Istanbul
Marka
Toyota
Gunumuz araclarinin bir cok pasif donanimi arac park halinde yatarken dahi akim tuketmektedir. Alarm, kayitli yol bilgisayari verileri, multimedyadaki kisisel bilgiler, immo vs...

Bu durum da bir süre yatirdiginiz zaman akunun bosalmasina sebebiyet verebilir. Artan maliyetler ile ufalan aküler ve ona paralel cagin getirdigi extra pasif donanimlar yeni nesil araclarin bu konuya daha hassas hale gelmesine neden oldu.

Evin ikinci araci olan örnekte durumu test etmek icin bir video cektim belki birilerinin isine yarar diye buraya koyuyorum.

Akünün ve alternatorun saglam oldugunu varsayiyorum.

NOT: Basic duzeyde elektrik islerine hakim degilseniz sigorta attirabilirsiniz dikkatli olun diyerek uyarimi yapayim.

VectroN

Profesör
Beta Programı
30 Mar 2018
63
70
1,010
İstanbul
Marka
Ford
Modern araçlarda kapı kilitlendikten sonra yaklaşık yarım saat nispeten yüksek bir akım çeker, bu da bazen yanlış tespite sebep olabilir.

hakanerdogan

Hakan Erdoğan
Düz Yol Gazcısı
25 Ocak 2020
16
90
110
34
Istanbul
Marka
Toyota
Modern araçlarda kapı kilitlendikten sonra yaklaşık yarım saat nispeten yüksek bir akım çeker, bu da bazen yanlış tespite sebep olabilir.
Dogru haklisiniz, ama bu deger 0.3-0.4 aH olur maximum, videoda ornekteki aracin akusunu bosaltan etmen gps takip sistemi. 0.9 aH cidden yuksek bir deger.

Raniyah

Raniyah Dagher
Taklacı Güvercin
9 Ara 2020
11
15
295
29
India
Marka
Audi
Kısa devre, aşırı akım çekilmesine ve pilinizin boşalmasına neden olabilir. Şarj sistemini gevşek veya aşınmış bir alternatör kayışı, devrede sorunlar (gevşek, bağlantısı kesilmiş veya kopmuş teller) veya arızalı bir alternatör için kontrol edin. Motor çalışma sorunları, marş sırasında aşırı akü boşalmasına da neden olabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım