Astra Led Far Tavsiye

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Merhaba arkadaşlar. Opel astra enjoy plus j kasa 2012 model aracım var. Farları özellikle yağmurlu havalarda varla yok arası olduğu için led far taktırmaya karar verdim. Bugün bi elektrikçiye gittim kısa farlar için photon marka h7 led taktık ancak uyarı verdi. Arıza vermicek ve performans olarak memnun kalacağım hangi led ampulü kullanmam gerekiyo? Ve mercekli mi merceksiz mi? Hiç anlamadığım bi konu olduğu için yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
205
151
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Madem yağmurlu hava görüşünü vurguladınız ilk madde olarak beyaz ışık tercih etmemeniz gerektiğini söyleyerek başlayayım. Farlarınız merceksiz çukur ayna ise siz mercekli led seçerseniz ışığınız dağılmaz karşıdan gelenden küfür yemezsiniz :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 - Halojen farlar yahut mercekli halojen farlar Led aydınlatmalara göre üretilmediği için hangi led ampulü alırsanız alın ışığı kıracaktır, odaklama sorunu yaşayacaktır, ıslakta görüş kaybına da sebep olacaktır.

2- Bu sorunların yaşanmadığı, kendinden odaklama yapabilen ( marka tarafından yaptığı iddia edilen ), görüş kaybı oluşturmayan tek led ampül Osram Night Breaker Led ürünüdür.

3- Bazı araçlarda, özellikle Astra J kasalarda hangi led ampülü takarsanız takın uyarı verecektir, arıza ışığı yakacaktır. Çünkü canbus buna uygun değil ve bunun için aparatını almanız gerekiyor. Bahsettiğim Osram ürünü için de bu geçerli. Bu sebeple şu listede Opel kısmında gösterilen LEDSC01 kodlu canbus'ın satın alınıp led far montajıyla beraber uygulanması lazım.

Aracınıza dair uyumluluk listesini de sitedeki şu linkten indirip bakabilirsiniz. Ben sizin yerinize baktım ama siz de kontrol edin.

Bahsettiğim canbus ürünü de şu oluyor

Son düzenleme:

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
1 - Halojen farlar yahut mercekli halojen farlar Led aydınlatmalara göre üretilmediği için hangi led ampulü alırsanız alın ışığı kıracaktır, odaklama sorunu yaşayacaktır, ıslakta görüş kaybına da sebep olacaktır.

2- Bu sorunların yaşanmadığı, kendinden odaklama yapabilen ( marka tarafından yaptığı iddia edilen ), görüş kaybı oluşturmayan tek led ampül Osram Night Breaker Led ürünüdür.

3- Bazı araçlarda, özellikle Astra J kasalarda hangi led ampülü takarsanız takın uyarı verecektir, arıza ışığı yakacaktır. Çünkü canbus buna uygun değil ve bunun için aparatını almanız gerekiyor. Bahsettiğim Osram ürünü için de bu geçerli. Bu sebeple şu listede Opel kısmında gösterilen LEDSC01 kodlu canbus'ın satın alınıp led far montajıyla beraber uygulanması lazım.

Aracınıza dair uyumluluk listesini de sitedeki şu linkten indirip bakabilirsiniz. Ben sizin yerinize baktım ama siz de kontrol edin.

Bahsettiğim canbus ürünü de şu oluyor
Açıklamanız için çok teşekkür ederim baya aydınlatıcı oldu. Sanırım bu ürünü alıcam ama attığınız cambusu malesef bulamadım eğer bulabilirsem bu ledi taktırıcam

Son düzenleme:

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Madem yağmurlu hava görüşünü vurguladınız ilk madde olarak beyaz ışık tercih etmemeniz gerektiğini söyleyerek başlayayım. Farlarınız merceksiz çukur ayna ise siz mercekli led seçerseniz ışığınız dağılmaz karşıdan gelenden küfür yemezsiniz :)
Cevabınız için teşekkür ederim yağmur dışında güzel de görünsün istiyorum farlar sanırım osramda karar kıldım gibi duruyo 😄

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıklamanız için çok teşekkür ederim baya aydınlatıcı oldu. Sanırım bu ürünü alıcam ama attığınız cambusu malesef bulamadım eğer bulabilirsem bu ledi taktırıcam
Rica ederim hocam. Osram canbus olarak bulabildiğim tek ürün aşağıdaki. Ama SC01 kodlu ürünle aynı mı emin değilim.

Yerinizde olsam satıcıya bir mesaj yollardım. Ayrıca Osram Türkiye iletişim kısmından telefonla müşteri hizmetlerini ararsanız yahut direkt e mail atarsanız size daha yararlı geri dönüş yapabilirler ürün doğrulama ve temini konusunda.

mete25

Panpa
4 Mar 2019
521
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Cevabınız için teşekkür ederim yağmur dışında güzel de görünsün istiyorum farlar sanırım osramda karar kıldım gibi duruyo 😄
Hocam merceksiz farda beyaz ışık hiç güzel görünmüyor hatta şöyle söyleyeyim karşıdan bakanın gözünü kör ettiği için komple araba görünmüyor. Bence bu beklentiyle yapıyorsanız insanlığa bir iyilik yapın ve bu işten vazgeçin.😄

Memory42

Murat
Senkromeççi
8 Şub 2024
18
11
70
35
Konya
Marka
Opel
Gerçekten önemli bir konu. Trafikte sık rastladığım gökten ışık hüzmesi gibi gelen araçları gördükçe, istemsiz yeşilleniyorum. Gözünüzü seveyim vazgeçin bu sevdadan..

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Rica ederim hocam. Osram canbus olarak bulabildiğim tek ürün aşağıdaki. Ama SC01 kodlu ürünle aynı mı emin değilim.

Yerinizde olsam satıcıya bir mesaj yollardım. Ayrıca Osram Türkiye iletişim kısmından telefonla müşteri hizmetlerini ararsanız yahut direkt e mail atarsanız size daha yararlı geri dönüş yapabilirler ürün doğrulama ve temini konusunda.
Sağolun hocam ben dediğiniz gibi bi iletişime geçiyim ona göre bakıyım artık

glorfindel

Asfalt Kurutucu
28 Kas 2017
18
3
595
31
İstanbul
Marka
Opel
Hocam merceksiz farda beyaz ışık hiç güzel görünmüyor hatta şöyle söyleyeyim karşıdan bakanın gözünü kör ettiği için komple araba görünmüyor. Bence bu beklentiyle yapıyorsanız insanlığa bir iyilik yapın ve bu işten vazgeçin.😄
Kendime sövdürmeye hiç niyetim yok hocam merak etme öylelerine ben de sövüyorum milleti kör etmeye gerek yok 😅

Memory42

Murat
Senkromeççi
8 Şub 2024
18
11
70
35
Konya
Marka
Opel
Sizi tenzih ederim hocam :) Ben genele hitap ettim. O kitle kendini iyi bilir. Beyaz olsun, farıma dolsun diyenler :D

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Linkteki 3.600 lira olan ürün @Cenk hocam tavsiye ettiyse mutlaka güzeldir. Fakat ben bütçeyi artırıp far tasarımı yapan yerlerde bi led projektör diye piyasa adlandırmasına sahip olan uygulamayı yaptırmanızı tavsiye ederim.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
899
1
1,717
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
İlk defa duydun hocam ya ama bütçeyi çok da arttırmasak 😅
Sadece uzunlara led ampul taksanız, uyarı amaçlı kullanılacağı için çok sorun olmaz. Ama kısalarda led olunca %90’ı göz alıyor. Kendi aracımda 2017 yılında uzun kısa led vardı. Senede 25-30.000 km yol yapmama rağmen bir kere uyarı veya selektör almadım. Sonra o ampül patladı, üretimi sonlanmış, abartı yapmıyorum 8-10 ayrı ampul denedim hepsi göz aldığı için ve insanlar rahatsız olduğu için iade ettim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım