KAPALI Astra vs Megane

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
Merhaba arkadaşlar 0 olarak Astra sedan ve megane sedan arasında kaldık.Iki modelde 1.6 115 hp atmosferik motor olcak siz hangisini seçerdiniz ? yol tutuş ve sorunsuzluk önemli(Özellikle yol tutuş)

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Megane'ı bilmiyorum ancak Astra'yı tercih etmezdim. Daha öncede yazmıştım sanırım, hb olanını kullandım bir süre araba gereksiz ağır hissettiriyor. Tüketime de direkt olarak yansıyor. İstediğim zaman tüketimi düşürebilen biriyim, ayağıma hakim olabiliyorum. Ama Astra'da şehir içi 9.4'ten aşağı düşüremedim. LPG ile uyumu konusunda sorun oluyor (Opel LPG supap sorunu diye konular var internette). J kasanın çıkışından bu yana 10 yıla yakın süre geçti, onu da unutmamak gerek.

Megane duruş olarak güzel, tek kötü yanı küçültülmüş Talisman olması. Sürmediğim için sorduklarınız hakkında bilgim yok. 1.6 motoru yıllardır kullandıklarıysa bilinen bir motor, LPG ile kullananı bol. @emre16 yeni Megane kullanıcısı, belki o da fikir verebilir.

cem

Asfalt Kurutucu
20 Eyl 2016
32
44
595
Merhaba arkadaşlar 0 olarak Astra sedan ve megane sedan arasında kaldık.Iki modelde 1.6 115 hp atmosferik motor olcak siz hangisini seçerdiniz ? yol tutuş ve sorunsuzluk önemli(Özellikle yol tutuş)
j kasa astra oldukça hafifledi(yaklaşşık 200kg) ki yol tutuş konusundada watts bağlantısı vs zaten daha ıyı megane a göre. Otopark ın hem megane hem astra testlerını ızlersenız fikir edinebilirsiniz..

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Astra daha doğrusu opel el değiştirdiğinden özellikle yedek parça temini ve ikinci el anlamında önümüzdeki dönemde kafa ütüleri yaşatabilir. Haricinde iki aracıda kullanmadığımdan başkada bir kıyaslamam yapamam ben.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Liste fiyatlarına takılmayın... bir kaç bayi gezin ve ciddi alıcı olup, gün vererek fiyat isteyin...

İki araç arasında benim tercihim Megane olurdu ki şu anda fiyatına göre bence alınabilecek en iyi araç gibi gözüküyor.., Cerato ve Elentra, eğer konu dizel olsaydı düşünülbilirdi lakin benzinlide ve atmosferikte Megane iyi seçenektir.,,

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Öncelikle bizde Opel kampanyasından ötürü J kasa atmosferik Astra almaya gittik test ettik bayi tanıdıktı istediğimiz gibi kullandık pek içimize sinmedi artı olarak kasası çok eskide kaldı ve Yeni opellere karşı bi ön yargı vardı babamda, daha Sonra yıllardır kullandığımız atmosferik megane a çevirdik rotayı gittik aynı şekilde test ettik esp devre dışı kalmıyor ve devreye girmesi biraz sürüşe bağlı bu viraja dağıtmaya giricem dediğiniz zaman araba gayette çizgide tutup güven veriyo öyle kıçı başı dağıtma durumu olmadı , yakıt konusunda şuan araba 3500 km de lpg yok 7.5 şehir içi pek şehir dışına çıkamadık Bursa - İzmit ortalaması 6 ydı , lpg ye uyum megane da muazzam hemen hemen herkes bayiden çıkıp taktırmış , Astrada sanırım biraz uyum problemi var o konuda , megane güncel bi tasarımda şuan , tercih ederseniz pişman olmazsınız diye düşünüyorum , Renault u bilmeyen kullanmayan insanların bi çoğunda reno durmaz abi yaa kafası var , asla Yok çok ani 2-3 kez fren yapmak zorunda kaldım hepsinde istediğimden daha iyi durdum, daha da merak ettiğiniz bişey olursa her zaman yazabilirsiniz :)
yzdrEj.jpg

MustafaCan

Asfalt Kurutucu
26 Ara 2016
25
11
595
20
Ankara
Megane (GT Line) biraz genç arabası. Ne kadar Opelci olsamda tasarımı çok hoş. Yolda ilk arkadan gördüğüm de Talisman bu kadar küçükmüymüş dedim. Yanından geçerken mavi rengi ön tamponu jantları her detayı albenili olan araba. Astra yol tutuş olarak kendini kanıtlamış ancak tasarım Megane kadar iyi değil. İstanbul da bi köşe başında park edilmiş bir Astra K. J kasa OPC jant piano black difüzör, marşpiyel ve ön lipi beyaz rengi sonradan modifiye edilmiş gibiydi ama sonradan öğrendim ki bayiden o şekilde alabiliyomuşsun. Diğer kenarda tozlar içinde kalmış 200sxi görünce zaten Astra yı unuttum. Ama Megane'a 200sx in yanına giderken bir daha bakar hatta fotosunu çekerdim.

Bugra

Elit Apaçi
9 Ocak 2017
120
182
885
Opel'in iç tasarımını Megane'a göre daha fazla beğeniyorum. Ancak ikisi arasında kesinlikle Megane tercih ederdim. Yeni her zaman yenidir. LPG uyumu ve 2.elide çok iyi.. Astra'nın 1.6 atmosferik motoru LPG'ye uyum sorunu yaşadığı için pek fazla tercih edilmedi. Zaten 1.6 atmosferik motorlar son 1-1.5 yıldır elde fazla kaldığı için piyasaya uygun fiyatlarla sürüldü. Astra tercih edenler 1.6 alacağıma 1.3 Cdti alırım mantığıyla hareket ediyor. Hem diğer kullanıcılarında yazdıkları gibi tasarımı çok eskidi ve yenilenecek. Megane'ı güzel bir kampanyayla alıp dilerseniz LPG'de taktırıp ekonomi kralı olabilirsiniz.

Chevy04

Asfalt Kurutucu
10 Eyl 2016
34
12
595
Öncelikle bizde Opel kampanyasından ötürü J kasa atmosferik Astra almaya gittik test ettik bayi tanıdıktı istediğimiz gibi kullandık pek içimize sinmedi artı olarak kasası çok eskide kaldı ve Yeni opellere karşı bi ön yargı vardı babamda, daha Sonra yıllardır kullandığımız atmosferik megane a çevirdik rotayı gittik aynı şekilde test ettik esp devre dışı kalmıyor ve devreye girmesi biraz sürüşe bağlı bu viraja dağıtmaya giricem dediğiniz zaman araba gayette çizgide tutup güven veriyo öyle kıçı başı dağıtma durumu olmadı , yakıt konusunda şuan araba 3500 km de lpg yok 7.5 şehir içi pek şehir dışına çıkamadık Bursa - İzmit ortalaması 6 ydı , lpg ye uyum megane da muazzam hemen hemen herkes bayiden çıkıp taktırmış , Astrada sanırım biraz uyum problemi var o konuda , megane güncel bi tasarımda şuan , tercih ederseniz pişman olmazsınız diye düşünüyorum , Renault u bilmeyen kullanmayan insanların bi çoğunda reno durmaz abi yaa kafası var , asla Yok çok ani 2-3 kez fren yapmak zorunda kaldım hepsinde istediğimden daha iyi durdum, daha da merak ettiğiniz bişey olursa her zaman yazabilirsiniz :)
yzdrEj.jpg
Teşekkürler,trim sesleri ne durumda acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım