AÇIK Audi a4 b7 Xenon Aydınlatma Problemi

ENESD

ENES
Senkromeççi
5 Haz 2022
4
0
85
23
TÜRKİYE
Marka
Audi
Herkese merhaba. B7 kasa Audi a4 aracım var. Araç 2008 model ve 227.000 km de. Son zamanlarda gece sürüşlerinde görüş problemi yaşıyorum. Eskiden beyaz gösteren xenonlar yere sarı yansıma yapıyor. Sanki araçta xenon yok da halojen varmış gibi bir aydınlatma performansı var. İlk etapta xenon ampüller mi değişmeli yoksa direkt mercek değişimine mi gidilmeli ne tavsiye edersiniz ? Her ikisi için de ürün marka önerilerinizi de bekliyorum. Teşekkürler.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
901
1
1,738
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Mercek temizliği, sonrasında da xenon soketli led ampul öneririm. Bu şekilde b8 ve b8.5 A4’lerde çok güzel bir aydınlatma yakalanıyor. Ampul olarak da photon milestone öneririm.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Octaviayı aldığımda üzerinde 4200 kelvin Xenonlar mevcuttu. Zamanla birisi morarıp bozulunca çift olarak 6000 kelvin Photone Milestone led ampule geçiş yaptım epey aydınlatması fark etti.
Sırf mercek temizliği / değişimi için orijinal farları açmak istemediğim için ampul değiştirdim. Sonuç çok çok güzel oldu bence.
6000 kelvin yağmurda siste sıkıntı yaşatır mı diyordum ancak bir problem olmadı. Karda yağmurda siste bir çok koşulda kullandım fazlası ile memnunum.
Zaten mercek olduğu için göz alma gibi bir durumu yok, arkada ki denge kolundan ağırlığı ölçüp ona göre far ayarını yapıyor otomatik olarak araç.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
279
628
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Octaviayı aldığımda üzerinde 4200 kelvin Xenonlar mevcuttu. Zamanla birisi morarıp bozulunca çift olarak 6000 kelvin Photone Milestone led ampule geçiş yaptım epey aydınlatması fark etti.
Sırf mercek temizliği / değişimi için orijinal farları açmak istemediğim için ampul değiştirdim. Sonuç çok çok güzel oldu bence.
6000 kelvin yağmurda siste sıkıntı yaşatır mı diyordum ancak bir problem olmadı. Karda yağmurda siste bir çok koşulda kullandım fazlası ile memnunum.
Zaten mercek olduğu için göz alma gibi bir durumu yok, arkada ki denge kolundan ağırlığı ölçüp ona göre far ayarını yapıyor otomatik olarak araç.
Mondeo'da bulunan orijinal xenon'lar halojen gibi aydınlatıyor, xenon'lar araçtan araca değişiyor mu (mercekli)

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Mondeo'da bulunan orijinal xenon'lar halojen gibi aydınlatıyor, xenon'lar araçtan araca değişiyor mu (mercekli)
Sizin mondeo mk4'lerde D1S ampul diye biliyorum.
Aynısının led olanını alabilirsiniz. Ampul tipi olarak evet fark ediyor.
D1S'ten emin olunca şunu alıp kullanabilirsin.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
279
628
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Sizin mondeo mk4'lerde D1S ampul diye biliyorum.
Aynısının led olanını alabilirsiniz. Ampul tipi olarak evet fark ediyor.
D1S'ten emin olunca şunu alıp kullanabilirsin.

Evet d1s, teşekkürler

ENESD

ENES
Senkromeççi
5 Haz 2022
4
0
85
23
TÜRKİYE
Marka
Audi
Mercek temizliği, sonrasında da xenon soketli led ampul öneririm. Bu şekilde b8 ve b8.5 A4’lerde çok güzel bir aydınlatma yakalanıyor. Ampul olarak da photon milestone öneririm.
Soketi dönüştürünce arıza lambası yakma gibi bir durum söz konusu oluyor mu ?

Bahsettiğiniz ürün bu mudur hocam ? https://www.hepsiburada.com/photon-...r-katana-h1-p-HBCV00003Z3E4S?magaza=GÜMÜŞ OTO

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Soketi dönüştürünce arıza lambası yakma gibi bir durum söz konusu oluyor mu ?

Bahsettiğiniz ürün bu mudur hocam ? https://www.hepsiburada.com/photon-milestone-katana-edition-h1-12-24-v-14000-lumen-6000-kelvin-parcamar-katana-h1-p-HBCV00003Z3E4S?magaza=GÜMÜŞ OTO
Evet hocam

arıza ışığı yakmaz olarak gösteriliyor sitede bende zaten arıza yakmadı. Muhtemelen arada ufak bir direnç entegre edilmiş şekilde gönderiliyor.

Ürünün sahtesi çok güvenilir satıcılardan almanızı tavsiye ederim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım