KAPALI Audi A5 2.0 TDI Quattro (190hp) mi VW Arteon 2.0 TDI 4Motion (240hp) mi?

olea

Asfalt Kurutucu
26 Mar 2018
95
25
670
Audi A5 Sportback 2.0 TDI Quattro (190hp) S Line
+ Yüksek Kalite, İç-Dış Tasarım, Prestij
- 190 hp, dar arka koltuk mesafesi, fiyat

VW Arteon 2.0 TDI Quattro (240hp) R Line
audi.jpg
vw.jpg

+ 240 hp, geniş arka koltuk mesafesi, fiyat
- İç Mekan tasarımı, Kalite

Bu iki araç niyet edilse sizce hangisi?

Son düzenleme:

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Ben Audi alırdım fakat şu da var. Bunların ikisi de çok iyi araçlar. Burada alacağınız her tavsiye kişisel yorumlardan ibaret olur. Beğendiğinizi alın geçin kısaca

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,355
7,196
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ben seçimimi A5'den yana kullanırdım ama iki araçda çok yüksek fiyatlılar bence en iyisi ikisini de test sürüşü yaparak değerlendirmek olur hangisi daha çok hoşunuza giderse onu alın

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
4 Motion 240 hp Highline Passat olsaydı gerçekten bir durup düşünebilirdim. Çünkü Passat'ın kasası daha hafif olduğu için hem sürüş dinamikleri yönünden hem de motor performansı yönünden Arteon ile arasında fark var. Fakat bu haliyle Arteon'un tasarım dışında Passat'tan bile bir üstünlüğü yokken A5 ile boy ölçüşmesi zor. Dediğim gibi seçeneklerde ki 240 hp'lik motoruyla Passat olsaydı ' yahu o aracın o motorla performansı çok iyi ' diye belki bir kafam karışırdı ama Arteon - A5 ikilisinde düşünmeye bence gerek bile yok.

halit_2019

Takipçi
29 Nis 2019
2
0
10
58
Marka
BMW
Arteon aslında bir passat. A5 de aslında bir A4. Yani aynı altyapıyı kullanıyorlar demek istiyorum. Ben olsam A5 yerine aynı donanıma sahip olan ama doğal olarak daha ucuz bir A4 tercih ederdim. Cebimde kalan parayla da yapacak başka işlerim olurdu.

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
A5 coupe'de kendi arkama sığmadım. Bu kadar büyük bir arabada nasıl oluyor da o kadar dar arka yaşam alanı yapabiliyorlar, cidden anlamak mümkün değil. Sportbackin arkasına oturmadım, ama çok farklı olacağını düşünmüyorum açıkçası. Çoluk çocuk sığar da, arkaya sürekli yetişkin oturacaksa gidip bakmanızı öneririm. Ha oturmayacaksa o zaman coupe alın :)

Bu konu dışında A5 ve Arteon arasında kalsaydım, Arteon'un yüzüne bakmazdım.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Biri MLB Evo (A5) platform , diğeri MQB (Arteon) platform.
MLB Evo platformunu kullanan otomobillere bir bakın, bir de MQB platformunu kullanan otomobillere bakın. Alt yapı olarak hiçbir alakalarının olmadığını göreceksiniz :)
Arteon iyi bir otomobil olabilir, ancak ne tepkileri ne limitleri ne sürüş zevki konusunda A5'in yanından geçemez.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım