KAPALI Audi A6 C5 2.0 Nasıldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Merhaba, değerli Otopark üyeleri. Forumda çok yeni olmam dolayısıyla bu konuyu nereye açacağımı bilemediğim için buraya yazdım, umarım yanlış yapmamışımdır.
Geçtiğimiz günlerde babamla 60 ile 72 bin lira aralığında arabalar bakarken (aslında A4 ve Jetta bakarken) 2002 2004 aralığındaki A6'lara denk geldik ve epey hoşumuza gitti bu araçlar. Hem lpg uyumu hem A6 olması hem de E segment olması sebebiyle A6 C5'lerin 2.0'ları çok cazip geldi bize. Bu araçlar hakkında yorumunuz nedir, ne yakarlar, kronikleri nelerdir, yedek parça durumları nasıldır, alıcısını üzerler mi?
Teşekkürler şimdiden :)

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Orası doğru tabi ki. Aslında 2008 öncesi alınan her arabada bir nevi sanayi ustalarıyla anlaşma imzalamış olunuyor (her araç kesinlikle aynı değil) ama işte söze konusu Audi olunca insan bir "Audi kalitelidir sağlamdır" diyor. Parça olarak en çok baş ağrıtan kısımları neler oluyor peki A6'ların, hayatında Mitsubishi Carisma hariç C segmenti geçememiş birisi olarak soruyorum. Motor atmosferik 2.0 olduğu için pek sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Orası doğru tabi ki. Aslında 2008 öncesi alınan her arabada bir nevi sanayi ustalarıyla anlaşma imzalamış olunuyor
Yaşlı her araba için durum aynı. Premium araçlardaki durum biraz daha farklı olabiliyor. Önceki sahipleri her arabada önemli ancak premiumlarda çok daha önemli. Önceki sahipleri eğer sorunları çözerken ucuz, kalitesiz yan sanayi kullandıysa, ucuz yürütme peşine düştüyse bunun telafisi size kalır ki özellikle Audi'ye özgü parçalarda cebinizi ciddi yorar. Vw ile ortak parça sayısı zaten çoktur ve bunları bulmada da fiyatta da sıkıntı çekmezsiniz büyük ihtimalle.

Öncelikle alacağınız arabanın kaportasından ziyade genel olarak mekanik aksamlarının iyi durumda olmasına özen gösterin. Şasiye zaten bakarak öncesinde kazası varsa ki çoğunda vardır, bu durum kendini belli eder ancak mekanik durumuna bakarsanız oralarda kullanılan parçaların durumuna ve markasına bakarsanız önceden kimler kullanmış az çok tahmin edersiniz. En en kolay yolu mesela arabada kullanılan lastiğin markasından da kendini belli edecektir. Atıyorum kormoran, starmaxx lastik kullanılan veya üstünde kaliteli bile olsa 6 yıllık lastikle gezen bir premiumun kimlerin elinden geçtiği de bellidir.

Bunlara dikkat ederseniz ve varsa kronik sorunlarını özellikle Audi forumlarından öğrenip ona göre alacağınız arabaya baktırıp alırsanız sorun çekeceğinizi sanmıyorum ancak her zaman dediğim gibi bir çuval civata alacağınızı da aklınızdan çıkarmayın yani her araba bir risktir.

Son olarak alacağınız her arabada arıza durumunu düşünerek her zaman kenarda köşede biraz paranızın bulunması tavsiyemdir.

TheDavsanci

Furkan T.oğlu
Profesör
21 Haz 2020
141
146
1,235
27
Gaziantep, Araban
Yaşlı her araba için durum aynı. Premium araçlardaki durum biraz daha farklı olabiliyor. Önceki sahipleri her arabada önemli ancak premiumlarda çok daha önemli. Önceki sahipleri eğer sorunları çözerken ucuz, kalitesiz yan sanayi kullandıysa, ucuz yürütme peşine düştüyse bunun telafisi size kalır ki özellikle Audi'ye özgü parçalarda cebinizi ciddi yorar. Vw ile ortak parça sayısı zaten çoktur ve bunları bulmada da fiyatta da sıkıntı çekmezsiniz büyük ihtimalle.

Öncelikle alacağınız arabanın kaportasından ziyade genel olarak mekanik aksamlarının iyi durumda olmasına özen gösterin. Şasiye zaten bakarak öncesinde kazası varsa ki çoğunda vardır, bu durum kendini belli eder ancak mekanik durumuna bakarsanız oralarda kullanılan parçaların durumuna ve markasına bakarsanız önceden kimler kullanmış az çok tahmin edersiniz. En en kolay yolu mesela arabada kullanılan lastiğin markasından da kendini belli edecektir. Atıyorum kormoran, starmaxx lastik kullanılan veya üstünde kaliteli bile olsa 6 yıllık lastikle gezen bir premiumun kimlerin elinden geçtiği de bellidir.

Bunlara dikkat ederseniz ve varsa kronik sorunlarını özellikle Audi forumlarından öğrenip ona göre alacağınız arabaya baktırıp alırsanız sorun çekeceğinizi sanmıyorum ancak her zaman dediğim gibi bir çuval civata alacağınızı da aklınızdan çıkarmayın yani her araba bir risktir.

Son olarak alacağınız her arabada arıza durumunu düşünerek her zaman kenarda köşede biraz paranızın bulunması tavsiyemdir.
Anlıyorum. Çok teşekkür ederim yorumunuz için, bunları aklımda bulunduracağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım