Audi TT aracım için 225/45/17 yaz lastiği önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Audi TT 8n diye geçen mk1 aracım var. 1.8T Quattro 225 beygir. Yani 4 çeker. Kalkışlarda en az patinaj çekecek virajlarda ve frende en çok güven verecek yumuşak bir lastik arıyorum. Düşünce ve fikirlerinize ihtiyacım var. Şuan kalkışlarda patinaj çekmekten hareket edemiyorum. Fiyat olarak 4 lastik 1250tl civarı maximum bütçem. Teşekkürler

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
- Pirelli P7 Cinturato AO, yeterli olacaktır. Hem uzun ömürlü, hem konforlu, ve sessiz.
- Quattro'da patinaja kalabilirsin neden olmasın, normal bir durum yok... Karda, buzda, kaygan yolda, bitik lastik gibi faktörler aracı patinaja sokabilir. Aynı zamanda ASR'yi devre dışı bırakırsan 4 tekerlekten duman çıkarabilirsin.

Son düzenleme:

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Evet 3. vitese kadar fazlasıyla patinaj sorunum var. ESP kapalı kalkış yapıyorum çoğunlukla ve kalkışım çok zor oluyor. Teşekkür ederim önerinizi değerlendiricem.

Pirelli P7 Cinturato nun birçok modeli var acaba AO olan modelin diğerlerinden farkı nedir? Görüntü olarak hepsi aynı görünüyor çünkü?

Son düzenleme:

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
AO = Audi Orijinal Ekipman demek : Özellikle lastiğin kenarında yazar... Bu lastiği Pirelli bayilerinde bulabilirsin, Patinaj sıkıntısı yaşamazsın... PZero da olur ama bu lastiği tek traksyonlu arabalarda kullanmak daha mantıklı olur . Pzero, quattro performans araçlarında 30 - 35 Bin KM'de özelliğini yitirir (diğer markalar için de geçerlidir), P7'yle 10 - 15 Bin Km daha yapabilirsin.
Aynı aracın bende 2003 yılında Roadster'i vardı, iyi bir araç 3 ay kullandım zevkli bir araç (al sat yaptım)...

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim tavsiyenizi değerlendiricem ve aklımdaki şuan için en mantıklı seçenek sizin sunduğunuz lastik olacak. 1-2 ayda havalar güzelleştiğinde alıp size dönğş yapmaya çalışcam. Evet kullanması gayet zevkli bir araç ve Quattro deneyimi mükemmel. Şuan için tek eksiğim güzel lastikler.

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
goodyear asymetric 3 alırdım ben düşünmeden.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Şuan önlerde Nexen kış lastiklerim var. Arkalarda yine Nexen yaz lastikleri var ama ömrünü doldurdu artık arka lastiklerim.
P zero benim bütçemi aşıyor çünkü gerçekten pahalı bir lastik. Güzel olduğu konusunda hemfikirim ama dediğim gibi bütçe olarak aşıyor.
Goodyear a gelince. Mercedes c200 aracımda kullanıyorum ve pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Şuan önlerde Nexen kış lastiklerim var. Arkalarda yine Nexen yaz lastikleri var ama ömrünü doldurdu artık arka lastiklerim.
P zero benim bütçemi aşıyor çünkü gerçekten pahalı bir lastik. Güzel olduğu konusunda hemfikirim ama dediğim gibi bütçe olarak aşıyor.
Goodyear a gelince. Mercedes c200 aracımda kullanıyorum ve pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Pirelli P7 bugune kadar kullandigim en kotu lastiklerden biri idj. Sizi Nokian zLine veya Goodyear Assymetric 3(yazlik lastigim) fazlasi ile memnun eder. Ayrica Goodyear var, goodyear var, modeli ne aracinizdaki goodyearin, tarihi ne, dis derinligi ne? alacaganiz Goodyear'in ustunde made in germany yazmasina dikkat ediniz, bende su an turkey,slovenia,germany var, gercekten fark ediyor. Ayrica Pirelli'nin Audi orijinal ekipmani olmasi hic bir sey ifade etmiyor, sadece arada yapilan basit bir anlasma, yarin baska bir firmaya AO sertifikasi verebilir.

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Pirelli yi ne anlamda sevmediğinizi sorabilir miyim acaba? Hangi konularda sizi tatmin etmedi? Su anda kafamda 2 seçenek var birisi p7 birisi assymetric 3. Fiyat aralıkları yakın. Nokian hiç düşünmedim. Benim için yağmurlu havalarda fren mesafesi ve yol tutuşu da önemli olmak kaydıyla patinaj sorunumu ortadan kaldıracak virajda ve frende güven verecek bir lastik arıyorum. Önümüzdeki ay alicam inşallah. Ama hala kararsızım

OzcanSAHAN

Taklacı Güvercin
11 Ocak 2017
47
37
295
Her hangi bir lastikle yaşamış olduğunuz kötü bir anı, o lastiği kötü yapmaz. Pirelli P7Cinturato BMW, Mercdes ve Audi premimum markalarda yıllarca orijinal ekipman olarak kullanılıyor. Pirelli ve PZero ise süper sport otomobillerin neredeyse 50 yıldır orijinal ekipman sağlayıcısıdır...

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Arkadaşlar verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim. Uzun araştırmam, yabancı forum sitelerinde ve kullanıcı yorumları sonucu Good Year Assymmetric 3 siparişi vermiş bulunmaktayım. Pirelli Cinturato P7 ve Good Year Assymmetric 3 arasında kalmıştım. 94Y ve XL olan modelini tercih ettim. Hem bana göre uygun fiyata denk geldi (tanesi 300tl), hem de aracı zorladığımda ve 45 yanağın balon yapma ihtimali olduğu için XL seçeneği mantıklı geldi. Yorumlarınız hala çok değerli sizce nasıl bir tercih yapmışım?

ghalacli

Profesör
8 Eyl 2016
223
344
1,335
Doğru karar, güle güle kullanın.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
XL evet biraz daha dayanıklı oluyor fakat daha ağır olduğu için aracınızı azıcık hantallaştırabilir. Konfor seviyesi düşer, mantıklı bakınca yanakta esneme az olduğu için yol tutuşun iyileşmesi gerekli; fakat reelde ne olur bilemiyorum. Ben genede XL keşke almasaydanız demek istiyorum. Bende 91Y var asy3, Y hız etiketine sahip olduğu için fazla geç ısınıyor lastik.

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Lastiği çok fazla deneme imkanım olmadı hala renkli çizgiler üzerinde duruyor hatta. Ancak birkaç yokladım 2.viteste ve esp devreye girmedi. Bu beni şimdilik mutlu ediyor. XL olayına gelirsek zaten konfor arayan birisi değilim. Audi TT gibi bir araçta nekadar konfor alınır orası da zaten soru işareti araçla denemelere çıktıktan sonra da size bilgilendirme yapmaya çalışcam. Teşekkür ederim güvenli sürüşler

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Benim araba assy de çok patinaja düşüyor, made in germany, ama virajda tutuşu çooook iyi.

Sergendilbaz35

Asfalt Kurutucu
16 Eyl 2016
8
1
595
Benim de made in Germany ve kaliteli olanlar bunlar. Dediğim gibi daha çok fazla deneme imkanım olmadı tekrar deneyip dönüş yaparım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım