HABER Avrasya Tüneli'nin ismini halk belirleyecek

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
http://www.hurriyet.com.tr/avrasya-tuneli-anketi-amacinin-disina-cikti-40302672
Sonuç bekledikleri gibi çıkmadı tabii, Atatürk ismini vermemek için türlü türlü şaklabanlıklar yapılmaya başlandı.
"150 yıllık insanımızın rüyası olan dünya çapında bir ilk olan Avrasya Tüneli diye andığımız bu tünele, çok daha çarpıcı, estetik, insanımız ile bağdaşan bir isim önerisi gelebilir mi? Bunun için öneri alalım dedik. Ancak olay umduğumuzdan ve beklediğimiz çok farklı bir mecraya çekildi. Doğrusu bu biz üzdü, üzmeye devam ediyor."
İnşallah bi Osmanlı padişahı ismi koyarlar da görürüz estetikliği. Artık daha çok merak ediyorum ismin ne olacağını açıklamaya bak ya.
edit: imla
Cemaatten aldiklari oylar artik yalan oldu, bahceli de artik akpli oldu ama mhp secmeni oy zamani bu ise ne der kestiremiyorlar, sabit olan bir tek kendi secmenleri. Her firsatta sayip sovdukleri Ataturk'u artik ara ara yuceltme eylemlerine giriyorlar ki bu kesimden de ne kadar oy alirsak o kadar iyi mantigiyla. O sebeple aciklama tam arada bir aciklama olmus. Ne kendi secmenlerini kusturmek istiyorlar ne de Atasini sevenleri.. Ideolojik anlamda onlarin tercih edecekleri ismin benim icin hic bir onemi yok ama sekilcilik anlaminda ne yapacaklarini ben de merak ediyorum bakalim.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Atatürk veya bir padişah ismi olsa ne fark eder ki, hepsi bizim atamız değil mi

Ekli dosyalar

• 15356726_1486211524745270_269147401250522714_n.jpg
    15356726_1486211524745270_269147401250522714_n.jpg
    51.1 KB · Görüntüleme: 73

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
benim uyuz olduğum olay şu estetik ve çarpıcı isim beklemeleri. Atatürk koymayıp, padişah isimlerinden birini koyarlarsa sormak lazım estetik mi diye. Koyacakları ismi çok merak ediyorum ya böyle bi açıklamadan sonra ne kadar estetik ve çarpıcı olacak bakalım

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Bize gore hepsi atamiz zaten onda problem yok ama bir coklarina gore hepsi atamiz degil. Begensek de begenmesek de nereden geldigimiz, kimlerden geldigimiz, atalarimizin kimler oldugu belli zaten.
öyle bir muhabbet dönüyor ki abicim,
Abdülhamid Han olsa bu ülkeden gidecek gibi nefret besleyenler var, benim için olay vatandır ve Atalarımız bu vatan için çalışmıştır.
İsmi her ne olursa olsun bu hepimizin malıdır adıyla sanıyla gurur duymak gerekli, yerlemek değil

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Abdülhamid Han olsa bu ülkeden gidecek gibi nefret besleyenler var, benim için olay vatandır ve Atalarımız bu vatan için çalışmıştır.
İsmi her ne olursa olsun bu hepimizin malıdır adıyla sanıyla gurur duymak gerekli, yerlemek değil
Olay isminin ne olup olmaması değil. Padişah ismi olmasın diyen de yok. Ama ilk başta tünelin ismini halk belirleyecek diyip daha sonra istedikleri gibi sonuç alamayınca böyle R yapmaları insanın sinirlerini tavan yaptırıyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abdulhamid han diyenler Ataturk'u vatan haini olarak gordukleri icin o ismi tercih ediyorlar. Ama bizim icin boyle bir olgu yok. Yanlisiyla dogrusuyla hepsi bizim atamiz istesek de istemesek de. Daha onceki mesajlarimda da yazdim sekilcilik uzerinden ideolojik bir tartisma, bolunme yaratmaya calisiliyor. Bizim desteklemedigimiz kisim budur.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Abdulhamid han diyenler Ataturk'u vatan haini olarak gordukleri icin o ismi tercih ediyorlar. Ama bizim icin boyle bir olgu yok. Yanlisiyla dogrusuyla hepsi bizim atamiz istesek de istemesek de. Daha onceki mesajlarimda da yazdim sekilcilik uzerinden ideolojik bir tartisma, bolunme yaratmaya calisiliyor. Bizim desteklemedigimiz kisim budur.
Bir de Fatih Sultan Mehmet'ciler var ki onlar daha beter. Onlar işi başka bi boyuta taşıyıp küfür falan ediyorlar Atatürk'e karşı. Direk screenshot alıp BİMER'e basıyorum şikayeti uğraşsın dursunlar. Saygı çok önemli çok.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
bu ülkeyi kurtaran ataya vatan haini demek... neyse abicim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,790
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir de Fatih Sultan Mehmet'ciler var ki onlar daha beter. Onlar işi başka bi boyuta taşıyıp küfür falan ediyorlar Atatürk'e karşı. Direk screenshot alıp BİMER'e basıyorum şikayeti uğraşsın dursunlar. Saygı çok önemli çok.
bu ülkeyi kurtaran ataya vatan haini demek... neyse abicim
Vallahi ben kufur edecek gibi olana herhangi bir sey yapmiyorum sonucta bana yahut atalarimiza kufur eden seviyesini gostermis olur ama haddi asanlari da sikayet etmek gerek dogrusun.
Oyle iste sinanim atalarimiz da insandi tabii ki hatalari oldu ama hainlik etti diye yaftalayip nankorluk etmek bizlere yakismaz. Bizim bizden baska koruyanimiz kollayanimiz olmaz, o sebeple her zaman bir olmaktan yanayim.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
BİMER'de dikkat alındığını düşünüyormusun hacım :))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Vallahi ben kufur edecek gibi olana herhangi bir sey yapmiyorum sonucta bana yahut atalarimiza kufur eden seviyesini gostermis olur ama haddi asanlari da sikayet etmek gerek dogrusun.
Oyle iste sinanim atalarimiz da insandi tabii ki hatalari oldu ama hainlik etti diye yaftalayip nankorluk etmek bizlere yakismaz. Bizim bizden baska koruyanimiz kollayanimiz olmaz, o sebeple her zaman bir olmaktan yanayim.

Hepsi bizim atamız elbet, ama çıkarları uğruna kendi düşüncesinden ve çıkarlarından olmayanı vatan haini ilan eden insanlardan aksini beklemek hata olur sanırım. Kendi istedikleri olmazsa eğer biz zaaten onu da istememiştik diye çeviriyorlar :)))

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hoh be şükür yahu

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
$4+KDV diye bir konu vardı, kilitlenmiş. Ondan buraya yazıyorum, tünel 4 değil $5+KDV olacakmış. Daha tünel açılmadan fiyatı güncellenmiş. Buda öngörülen fiyat dedi konuşan yetkili, hiç belli olmaz 5 gün sonra açılırken daha farklı bir fiyatta çıkabilir.
3.50'den desek bir geçiş 17.5+3.15 (%18 KDV), 20 lira 65 kuruşa gelecek.
Tek geçiş $5.9, çift geçiş $11.8.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
$4+KDV diye bir konu vardı, kilitlenmiş. Ondan buraya yazıyorum, tünel 4 değil $5+KDV olacakmış. Daha tünel açılmadan fiyatı güncellenmiş. Buda öngörülen fiyat dedi konuşan yetkili, hiç belli olmaz 5 gün sonra açılırken daha farklı bir fiyatta çıkabilir.
3.50'den desek bir geçiş 17.5+3.15 (%18 KDV), 20 lira 65 kuruşa gelecek.
Tek geçiş $5.9, çift geçiş $11.8.
Abonman ?
1f602.3fba116397.png
1f602.3fba116397.png

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım