Baris Inselel

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
2,170
624
1,920
2019 yılında yollara çıkmaya başlayan Karsan e-JEST, 2020 ve 2021 yıllarının ardından, 2022’de de Avrupa’nın en çok satılan elektrikli minibüsü oldu.
‘Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde’ olma vizyonu ile ileri teknolojili mobilite çözümleri sunan Karsan, elektrikli araçlarıyla Türkiye’de olduğu kadar Avrupa’da da adından övgüyle söz ettiriyor. Avrupa’nın elektrikli minibüs pazarını adeta domine eden Karsan, e-JEST modeliyle elektrikli mobilitede de iddiasını ortaya koyuyor. Markanın 2019 yılında yollara çıkardığı ve Karsan’ın ilk elektrikli modeli olan e-JEST, 2020 ve 2021 yılının ardından 2022 yılında da Avrupa’da elektrikli minibüs pazarında liderliği kimseye bırakmadı.
Pazar bir yılda iki katına yaklaştı!
Wim Chatrou – CME Solutions tarafından yayınlanan 2022 yılı 3.5-8 ton arası Avrupa Minibüs Pazarı Raporu’na göre; son iki yılda olduğu gibi Karsan e-JEST yüzde 28 pay ile elektrikli minibüs pazarının lideri oldu. Avrupa’da elektrikli minibüs pazarının 2022 yılında...

Okumaya devam et...

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım