Aydınlatma tavsiyesi

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Herkese merhaba
Aracım mk5 mondeo standart halojen ampulleri patladı (mercekli) daha sonra yeni ampul arayışına geçtim. Sizlerden ampul tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha önce forumda philips xtreme vision %130 vs görmüştüm onun haricinde led veya xenon ya da iyi aydınlatan halojen de olabilir deneyimleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Bolca uzun yol yaptığımdan ampul aydınlatması çok önemli benim için eskileri yeterli gelmiyordu ama uzunlar iyidi idare ediyorduk bir şekilde. Teşekkür ederim herkese iyi forumlar.
Not: beyaz olursa daha iyi olur.
kısalar h7
Uzunlar h15

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,011
7
51,332
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kısalarda H7 Osram nightbreaker unlimited
Uzunlarda H7 Osram nightbreaker laser
kullanıyorum. Çok memnunum.
Öncesinde kısalarda Osram nightbreaker kullanıyordum. Çok memnundum. 2 yılda ampul patlayınca bir üst serisi Unlimited'a geçtim. Uzunlardaki NB laser modeli ise Unlimited'a göre bile bir tık daha fazla aydınlatıyor. Ayarlı olmazsa gözü acıtıyor, öyle bir gücü var.

Farlarım merceksiz olmasına rağmen çok iş görüyor. Mercekli farda daha da verimli olacaktır. Tavsiye ederim.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Kısalarda H7 Osram nightbreaker unlimited
Uzunlarda H7 Osram nightbreaker laser
kullanıyorum. Çok memnunum.
Öncesinde kısalarda Osram nightbreaker kullanıyordum. Çok memnundum. 2 yılda ampul patlayınca bir üst serisi Unlimited'a geçtim. Uzunlardaki NB laser modeli ise Unlimited'a göre bile bir tık daha fazla aydınlatıyor. Ayarlı olmazsa gözü acıtıyor, öyle bir gücü var.

Farlarım merceksiz olmasına rağmen çok iş görüyor. Mercekli farda daha da verimli olacaktır. Tavsiye ederim.
Teşekkür ederim cevabınız için peki sizce racing vision mı tercih edilmeli nightbreaker mı?

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,600
18,385
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Farı çok kullanan biriyseniz Night Breaker Laser 1 seneden biraz fazla gidiyor bilginiz olsun. Senede 20000 km yol yapıyoruz. Ampülü ne zaman aldığımızı hatırlamıyorum ama 63000'deyken takmıştık arabaya, 85000'e geldik sol far ampülümüz patladı diye uyarı verdi🙂 Bunda arabamızda far sensörü olmaması ve annemin gündüz kısa farla gezmesinin de etkisi var tabii ki.

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Farı çok kullanan biriyseniz Night Breaker Laser 1 seneden biraz fazla gidiyor bilginiz olsun. Senede 20000 km yol yapıyoruz. Ampülü ne zaman aldığımızı hatırlamıyorum ama 63000'deyken takmıştık arabaya, 85000'e geldik sol far ampülümüz patladı diye uyarı verdi🙂 Bunda arabamızda far sensörü olmaması ve annemin gündüz kısa farla gezmesinin de etkisi var tabii ki.
Senede 40k civarı yol yapıyoruz genelde gündüz yolculuğu uzun yol için fakat gece ister istemez oluyor yolculuk o zaman da sağlam bir aydınlatma istiyor insan öyle şimşek etkisi falan aman gözümüz yok kimsenin gözünü almasın gönül rahatlığıyla kullanalım önümüzü rahatça görelim yeter mantığındayım. nightbreaker ve racing vision ı düşüneceğim teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için.

rossh

Profesör
6 Nis 2019
180
422
1,535
Isparta
Marka
Volkswagen
Herkese merhaba
Aracım mk5 mondeo standart halojen ampulleri patladı (mercekli) daha sonra yeni ampul arayışına geçtim. Sizlerden ampul tavsiyelerinizi bekliyorum. Daha önce forumda philips xtreme vision %130 vs görmüştüm onun haricinde led veya xenon ya da iyi aydınlatan halojen de olabilir deneyimleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum. Bolca uzun yol yaptığımdan ampul aydınlatması çok önemli benim için eskileri yeterli gelmiyordu ama uzunlar iyidi idare ediyorduk bir şekilde. Teşekkür ederim herkese iyi forumlar.
Not: beyaz olursa daha iyi olur.
kısalar h7
Uzunlar h15
Yurtdışından orijinal dynamic far getiren görmüştüm bir araştırın derim :)

kazim4444

Kazım AYDIN
Profesör
3 Şub 2017
200
246
1,235
23
Marka
Audi
Aydınlatmasının fiyatıyla orantısız olduğu söyleniyor uzunlarda başarısız olduğunu söylüyorlar bir de otopark da testte bahsetmişti yetersiz olduğundan ondan biraz soğuk bakıyorum dynamic ledlere şimdilik kısalara led çinden bi ürün getirttim beklediğimden iyi çıktı onları kullanıyoruz gayet yeterli aydınlatıyor uzunlara da bakacağız artık :) teşekkürler cevabınız için.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım